Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszczelka pod głowicą ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Uszczelka pod głowicą ?

    Witajcie,

    Po ostatnim serwisie zauważyłem ubytki płyny chłodniczego.
    Po przejechaniu około 200km mam pusty zbiorniczek i trochę ubytku pod korkiem. może około 300ml w sumie. już 2 razy dolewałem.

    Przy wymianie płynu jeszcze przed ubytkami, zauważyłem że płyn był dziwnie brązowy a wymieniałem go kilka lat temu(chyba żółty lałem).

    Z racji problemu z odpalaniem na lewy cylinder robiłem serwis gaźników, wymieniłem trochę bebechów w tym korpus lewy( dziura w rurce ssania) jeden rozpylacz/rurkę emulsyjną, była była wytarta jaki i iglica( ktoś tam wsadził zwykłą śrubkę trzymałacą korpus dysz i iglica udeżała o nią), a i szwajcar 3TD, także wymieniłem piloty z 37 na 42,5 jak 3LD.
    Iglice wjechały nowe ale chińskie, w sumie na mikromierzu odchyłki między ori były znikome, rurka używka z TDM( wyszło że to samo), aczkolwiek zrobiło się ubogo na obydwóch garach, białe świece, ubytek mocy i przyspieszenia.

    Brak wycieku z pompy, no i mam wrażenie że pod korkiem zrobiło się bardziej tłusto ale to może złudzenie.

    Przebieg z licznika to 45kkm, wygląda autentyczny ze względu na zapas na napinaczu i ori uszczelka pompy oleju, także by się zgadzało bo łańcuchy wytrzymują 60, max 70tyś km.

    Ja obstawiam że to uszczelka ale może jeszcze ktoś ma inny pomysł?

    W zimę będę to robił, aczkolwiek mam pytanie jaką uszczelkę polecacie, niby piszą że Athena ?

    Z góry dzięki!

    #2
    Mi Athena puściła niemal od razu po założeniu.
    Żeby nie było, głowica i cylindry były planowane, tuż przed jej założeniem.

    Zmiana na oryginał Yamahy sprawę załatwiła, bez kolejnego planowania.

    Także z mojego doświadczenia, odradzam.

    Jednak u mnie dmuchało do płynu i mi go zbiorniczkiem wywalało przy mocnym odwijaniu manetki.

    Jeśli ssie Ci płyn do cylindrów, to spodziewaj się w nich konkretnej korozji w krótkim czasie.
    Także polecam nie czekać z rozbiórką silnika.

    Chyba, że to chłodnica puszcza.
    Wyciek może być na tyle mały, że w czasie jazdy płyn odparuje i widocznego śladu brak.
    Odpal jÄ… na postoju i obserwuj, jak siÄ™ zagrzeje.

    Często puszcza rurka na wejściu w głowicę.
    Tam jest tylko jeden mały oring, który lubi stwardnieć.

    Zdejmij zbiornik, gaźniki zasil z kroplówki, zagrzej ją na postoju i obserwuj cały układ, kawałek po kawałku.

    Komentarz


      #3
      Odpowietrzałeś na chłodznicy po wymianie płynu?

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
        Odpowietrzałeś na chłodznicy po wymianie płynu?
        Tak, aczkolwiek po rozgrzaniu nie było już tam powietrza

        - - - Zaktualizowano - - -

        Dzieki,
        Może to faktycznie jeszcze nie jest uszczelka. Rozbiorę i posprawdzam wszystko, pompie wody też się przyjrzę.

        Komentarz


          #5
          Sprawdź czy termostat dobrze pracuje, bo też daje podobny efekt jak ma opóźnione działanie.
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #6
            Nie sądze by był problem z termostatem, pozatym tam jest otworek odpowietrzający. Chłodnica się grzeje, wskazówka działa normalnie.

            Odpalałem moto po 2 tygodniach postoju i znowu lewy gar nie załapał, potrzebował z 15 sek a po praktycznie kompletnej wymianie gaźnika i weryfikacji wszystkiego co związane z dolotem i zapłonem mam wrażenie że te dwa problemy są powiązane.
            jakiś czas temu zmierzyłem kompresje na zimno i o dziwo na tym lewym była wyższa(może płyn stał).
            Patrzac na zdjecie uszczelki to właśnie z tej strony są 2 otwory od chyba kanałów wodnych.

            Żadnych widocznych śladów wycieków ani nawet zapachu parującego płynu nie widać i nie czuć.

            Narazie to poskładam i będę obserwował, aczkolwiek jak ogarnę sobie nowy warsztat to wrócę do tematu, chyba że do tego czasu pacjentowi się pogorszy.

            Dzięki.

            Komentarz

            PracujÄ™...
            X