Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wysokie zuzycie oleju xtz 660 r.91

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Nie wiem ile jest lożysk, ale na samych łożyskach i uszczelnieniach wahacza XTZ750 "zaoszczędziłem" 1200zł nie stosując oryginału... klik

    Najlepiej po demontażu łożysk pójść do dobrego sklepu maszynowego i z ich pomocą dobierzesz w takim standardzie jaki Cię intersuje.

    Komentarz


      #32
      Łożyska na wale to inna bajka, nie są od prasy do słomy, radzę brać ori, resztę łożysk spokojnie znajdziesz w agromie albo innym sklepie z częściami do maszyn rolniczych. Tam jest tylko problem ze zdjęciem koła zębatego z wału bo jest na wcisk i bez wpustu.
      Nasze łożyska fłt też są dobre i znacznie rzadziej podrabiane, koyo jeśli jest oryginał również. Problemem nie jest samo łożysko, ale tak jak z olejem, znalezienie oryginału a nie podróbki, co w dzisiejszych realiach jest coraz trudniejsze. Dlatego mam zaufanie do aso tej czy innej marki, przez ich magazyny badziew nie przechodzi.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #33
        https://www.youtube.com/watch?v=Nqcojta91A0 ma ktos pomysl, co ten gosc na filmie wyczynia z tym gaznikiem, wiercac tam otwór?

        Komentarz


          #34
          Najkrócej ujmując, przerabia gaźnik podciśnieniowy na mechaniczny. Wyrzuca membranę i spina oba gaźniki na sztywno.
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #35
            Tak sie dobrze sklada ze Yamaha znowu uruchomila promocje i rabat zalzna od wieku motocykla, wiec nawet z lozyskami nie bede sie zastanawial.No jak kto ma co kupic to daje cynk

            Komentarz


              #36
              Dobrze, że przypomniałeś bo gaźniki FJ muszę wytargać, a tam mogą być koszta...

              Komentarz


                #37
                -Panowie a cos pominolem jesli chodzi o potencjalne lozyska do wymiany? Foto Wole sie przygotowac bo zaniedlugo rozpolawianie teresy a niewiem czy ten kod co wyslali na mail mozna uzyc wiecej razy,
                -Wie ktos o co chodzi z tym jednhym lozysk walu ktorego nie mozna kupic od strony kola zebatego.Yamaha nie przewidziala wymiany tego?

                MarcinJUnak chodzi ci o to male koleczko zebate z ktorym sa problemy przy zdejmowaniu, czyli od strony tego pólokraglego klina? Zdejmowales to?, jesli tak jestem ciekaw tej historii.Opowiesz?

                Screenshot 2021-11-04 at 18-20-28 Części Yamaha, Sklep Yamaha® - motocykle, oryginalne częś.jpgScreenshot 2021-11-04 at 18-21-00 Części Yamaha, Sklep Yamaha® - motocykle, oryginalne częś.jpg
                Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

                Komentarz


                  #38
                  https://www.partzilla.com/product/yamaha/93306-00431-00 O to chodzi?

                  Komentarz


                    #39
                    No dokładnie, to jest popier..ny pomysł wymiany całej przeciwwagi razem z łożyskiem na czopie.
                    Ale do sedna, samo łożysko można znaleźć, to czy inno powinno chodzić, ważne żeby luz dobrać dobry wg specyfikacji.
                    Koło zębate wciskane jest na gorąco, ściągaczem go zdejmiesz, potem przy wkładaniu trzeba dobrze to oznaczyć, jest znak na kole, musi się zgrywać z wpustem, jak przestawisz nawet troszkę to rozrząd źle będzie pracował, wiem z doświadczenia. Oczywiście na wcisk wszystko wchodzi więc trzeba grzać i studzić, masz jedno podejście, potem znów ściągacz i wszystko od nowa.
                    Porażka jednym słowem.
                    Oczywiście zaraz wysłuchasz pewnie innych że łożysk nie trzeba zmieniać bo są dobre
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #40
                      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                      No dokładnie, to jest popier..ny pomysł wymiany całej przeciwwagi razem z łożyskiem na czopie.
                      Ale do sedna, samo łożysko można znaleźć, to czy inno powinno chodzić, ważne żeby luz dobrać dobry wg specyfikacji.
                      Koło zębate wciskane jest na gorąco, ściągaczem go zdejmiesz, potem przy wkładaniu trzeba dobrze to oznaczyć, jest znak na kole, musi się zgrywać z wpustem, jak przestawisz nawet troszkę to rozrząd źle będzie pracował, wiem z doświadczenia. Oczywiście na wcisk wszystko wchodzi więc trzeba grzać i studzić, masz jedno podejście, potem znów ściągacz i wszystko od nowa.
                      Porażka jednym słowem.
                      Oczywiście zaraz wysłuchasz pewnie innych że łożysk nie trzeba zmieniać bo są dobre


                      Widze ze to opowiesc jak z jakiejs serii dramatów. Ale dzieki za informacje opowiem jak bylo.Cos czuje ze najwiekszym problem bedzie znalezc odpowiednie lozysko jesli ASO tego nie ma i nawet w serwisówce nie pisza o wymianie tego.

                      A po co ty zdejmowales lozysko, uszkodozne bylo czy dla pewnosci?

                      to jest skrzyniowate lozysko

                      Komentarz


                        #41
                        Ja to robiłem w xt w którym zużycie oleju przekraczało 2 litry a sworzeń w toku miał 0.2 mm luzu i oba łożyska na wale to był śmietnik, jedno oczywiście było w lepszym stanie, oczywiście to prawe bo już ktoś tam łapy wkładał przede mną.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #42
                          Normalka . Te od magneta z reguły szybciej się męczą.

                          Komentarz


                            #43
                            Moze komus sie przyda

                            Ponizej sa oznacznie lozysk jakby ktos szukal i podane ceny jakie znalazłem w PL, a czy było madre kupowanie u Yamahy sam niewiem, cala zabawa kosztowała 852 zł ze znizka 30%, ale dla pewnosc bede musial takze wymienic to od strony Magneta.

                            Jak widac Yamaha ma mieszanke firmowa, myslalem ze wszytkie będa KOYO

                            Balanser

                            Koyo 6305R 48 zł
                            NSK 6305 28 zł


                            Wał (Strona sprzęgła)

                            Koyo 6307 c4 Nie znalazłem


                            Skrzynia Biegów
                            NSK 6008DLA8 Nie znalazłem
                            NTN TMB305 X3 Nie znalazłem
                            Koyo 600403 Nie znalazłem
                            NSK 6305N 35 ZŁ

                            Tak wygladajaIMG_20211122_185555.jpg


                            Idac za rada, nie osczedzam aby nie wyciulaly mnie chincyzki na podrobkach, chociaz zdrugiej strony jak przy pierwsyzm odpaleniu motocykl sie rozkraczy to wieksza szkoda ale mysle ze nie bedzie zle.

                            A korbowód sie keidys komus rozsypal w teresie, jest to dlugowieczne? Ruszac go dla pewnosci? Znalazlem komplet ze sworzniem i lozyskiem za 612 zł HOTRODS lub ten sam komplet Oryginal - 30% 750 zł

                            N zdjeciu brakuje głowicy, za rada zrobilem tez prowadniki, plaszczyczne i zawory wraz z usczelniaczami.

                            Na zdjeicu brakuje moze czegos co warto wymienic, bo tak?
                            IMG_20211122_191758.jpg
                            Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

                            Komentarz


                              #44
                              Korba spokojnie żyje jak ktoś nie jeździ 50 na piątce, ale jak masz wszystko rozebrane i po złożeniu będziesz słyszał korbę to się tylko wku..wisz
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz


                                #45
                                Grubo i naprawdę w dechę opisane . Jak nic jej nie jest bym korby nie ruszał. Przyglądnąwszy za to pompie oleju.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X