Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wysokie zuzycie oleju xtz 660 r.91

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    Mi to sie wydaje ze tam była gąbka. W sensie- poza siatką. Taką gąbkę z enduraka to żaden koszt wsadzić, sprawdzić, wyjąć, umyć, nasączyć co sezon. Według mnie była tylko sie wykruszyła.

    Komentarz


      #77
      Przyjrzałem się temu filmikowi, który chevy zapodał i przysłuchałem temu co mówi autor - "zostało tylko siteczko i nie ma materiału filtrującego..."
      Jeśli cokolwiek było (jakieś wypełnienie), to powinno być między dwoma sitkami. chevy możesz sprawdzić, czy są dwa sitka? Odległość do króćca z jednej i z drugiej strony...

      Filterek odpowietrzenia przestrzeni pod membrana.jpg

      Druga sprawa, we wszystkich rozwiązaniach, które znalazłem na szybko w necie, wylot z tego króćca jest swobodny - do otoczenia.
      Wcześniej pisałem o przestrzeni nad membraną. A jest to odpowietrzenie przestrzeni POD membraną.
      Myślę, że cykl ssania w silniku powoduje podciśnienie i pulsacje airboxa, które jeśli połączymy przestrzenie przeniosą się na membranę.
      Niech ktoś sobie odpali silnik i przyłoży rękę do wlotu filtra. Te same pulsacje i ciąg do komory silnika wpłynie na prace membrany.
      Dlatego IMO nie łączy się tego wylotu do airboxa.
      Ostatnio edytowany przez Lis; 4923. Powód: Rysunek

      Komentarz


        #78
        O widzisz nie zgadlbym ze ta sa dwie siatki a miedzy nimi gabka, raczej myslalem ze tam byla wepchana tak jak Prince mowi, ale to by pewnie ja wydmuchalo, a co do airboxa niewiadomo czy nie bedzie dmuchac i znowu nie bedzie wariowac. Wogole ktos to rozwiazal tak ze rurka wychodzi w strone tylu motocykla, kierujac ja w przod, nie ma miejsca na nia bo silnik i bak, a zeby ja skierowac nizej do airboxa musialaby byc zagieta w dol tez niewiadomo jakby to funkcjonowalo, mozna tez dac dluzszy waz aby dac pod siedzenie i bylby dostep ale jest to za duze.Tzzeba sciagac zbiornik, siedzenie owiewki za kazdym razem aby to zmienic.Dlatego lepiej poprawic fabryke tak sadze, a moze ktos jeszcze skorzysta i nie zmarnuje kiedys czasu na pierdoly. I mozna jedna wyslac do Yamahy pozniej zeby zobaczyli jak sie nie robi.

        Zmierzone z jednej strony jest 21 mm a z drugiej 29 mm wiec odleglosc na gabke o ile byla, wynosi ~ 5 mm, calosc ma 55 mm


        A mam pytanie, tak ma byc czy nie. Czesc filtru zebrala cos takiego.
        Jest to pierwsza wymiana oleju od remontu, przy przebiegu 98 km
        Spuszczony olej byl czysty, raczej ciezko bylo zauwazyc cos swiecacego.
        A jesli chodzi o silnik , to nie ma zadnych problemow z zapalaniem, przyspieszaniem no i sie bardzo wyciszyl im wiecej km zrobil, nawet ciezko uslyszec obrot kol zebatych czy lancucha rorzadu, ale filtr jest brzydki.

        IMG_20220223_165510.jpg
        Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

        Komentarz

        Pracuję...
        X