Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Napęd tył 45 zębów ile ogniw 110 czy 112

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Napęd tył 45 zębów ile ogniw 110 czy 112

    Jak w temacie. Chce założyć z tyłu zębatkę z 45 zębami czy do tego idzie łańcuch 112 ogniw czy 110?

    #2
    A co z przodu?

    Komentarz


      #3
      Standard 16

      Komentarz


        #4
        Screenshot_20211210_144558.jpg

        Screenshot_20211210_144508.jpg

        Komentarz


          #5
          No ok. Wynika z tego, że nada czy nie nada?

          - - - Zaktualizowano - - -

          Dobrze dziękuję za pomoc. Spokojnego weekendu.

          Komentarz


            #6
            Łańcuch 112 ogniw w zestawie 16/45 spowoduje, że oś koła będzie 7,5 mm dalej na podziałce od pozycji nominalnej. Tzn. tyle wcześniej skończy się naciąg.
            Łańcuch 110 ogniw w zestawie 16/45 spowoduje, że oś koła będzie 8,5 mm bliżej...
            Bez problemu powinno się zamontować oba zestawy łańcuchowe, ale jeśli weźniesz krótszy możesz mieć problem, żeby wrócić do oryginału. Zostawiłbym 112, bo zanim łańcuch się tak wyciągnie, zdążysz go zmienić.
            Popróbuj różnych ustawień na https://www.gearingcommander.com/
            Zwróć uwagę na zmiany rędkości obrotowych silnika na różnych biegach.

            Komentarz


              #7
              Dzięki za konkretne wyjaśnienia. Zastanawiam się czy to w ogóle gra warta świeczki. Gdzieś wyczytałem, że silnik będzie miał lżej na przelotach po czarnym czyli 90 % mojej jazdy, ale czy ten jeden ząbek zrobi rewolucje???

              Komentarz


                #8
                Rewolucji nie będzie. Poczytaj na forum, były posty użytkowników co zmieniali 1 ząbek ale na zdawczej. To podobno "ustawienie" autostradowe.
                1z z przodu =3z z tyłu.

                Komentarz


                  #9
                  Ok. No właśnie po przejżeniu wątków taką decyzja. Jak to Ja poanalizuje jeszcze i coś kupię wtedy zobaczymy czy jest ok czy nie. Aż tak dużych zmian nie zrobię na pewno. Nie chcę zabić ducha Teresy pozdrawiam i dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X