Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

XT1200Z Fajkocewki instalacja elektryczna

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [1200Z] XT1200Z Fajkocewki instalacja elektryczna

    Witam Kolegów. Jestem posiadaczem Yamaha Super Tenere 1200 z rocznika 2011.
    Do tej pory jako szczęśliwy użytkownik, przemierzyłem wiele kilometrów ze swoim motocyklem, w pełni zadowolony i szczęśliwy zawsze wracałem do domu. Aż któregoś pięknego popołudnia, pomiędzy zimowymi promykami słońca motor odmówił posłuszeństwa. Nie jest to czas kiedy można się delektować częstymi wycieczkami, więc postanowiłem przeprowadzić zimowy serwis, w celu przygotowania się do następnego sezonu.
    Już bez większego owijania proszę o pomoc.
    Po rozebraniu motocykla i sprawdzeniu działania cewek, stwierdziłem że prawa cewka prawego cylindra, czyli czwarta siedząc na motorze, nie działa, po przepięciu w inne gniazdo okazała się być sprawna.
    Przyglądając się bliżej instalacji elektrycznej, stwierdziłem że czwarte gniazdo podłączeniowe fajkocewki, jako jedyne, jest podłączone innego koloru przewodem, jak trzy pozostałe.
    Moje pytani brzmi. Z jakiego powodu i w jakim celu to zrobiono, gdy na wszystkich dostępnych mi schematach, cztery gniazda fajkocewek posiadają jeden wspólny przewód podłączeniowy. Oczywiście jeden z dwóch.
    Dla czego więc mam inaczej, i czy to nie jest przyczyną niedziałającej fajkocewki, gdyż załącza się w jakiś określonych warunkach, i jeżeli tak to w jakich.
    Z góry dziękuję za pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

    #2
    Czołem.
    Też mam problem z ST1200 z 2013. Siedzę na nim już drugi tydzień i dupa blada. Będę pisał oddzielny temat, bo to już dłuższa historia

    Jeśli chodzi o Twoje pytanie...to może było coś grzebane (wymieniane, lutowane itp.) i przewód stracił ciągłość połączenia.
    Ze schematu wynika, że w oryginale wszystkie fajkocewki podłączone powinny być po lewej stronie wtyku przewodem czerwono/czarnym (idącym od wyłącznika silnika na prawych przełącznikach kierownicy). Natomiast po prawej stronie każda podłączona innym kablem idącym bezpośrednio z ECU.
    Załączone pliki

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez S2X Zobacz posta
      Czołem.
      Też mam problem z ST1200 z 2013. Siedzę na nim już drugi tydzień i dupa blada. Będę pisał oddzielny temat, bo to już dłuższa historia

      Jeśli chodzi o Twoje pytanie...to może było coś grzebane (wymieniane, lutowane itp.) i przewód stracił ciągłość połączenia.
      Ze schematu wynika, że w oryginale wszystkie fajkocewki podłączone powinny być po lewej stronie wtyku przewodem czerwono/czarnym (idącym od wyłącznika silnika na prawych przełącznikach kierownicy). Natomiast po prawej stronie każda podłączona innym kablem idącym bezpośrednio z ECU.
      Na szczęście udało mi się, uporządkować po kimś przewody, i dziś już wszystko jest w porządku.

      Komentarz

      Pracuję...
      X