Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łożysko rozrusznika mitsuba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Łożysko rozrusznika mitsuba

    Dzień dobry,
    Koledzy może ktoś wymieniał łożysko w rozruszniku ? Kupilem w zestawie naprawczym łożysko niestety nie pasuje, wymiary się zgadzają, ale nowe łożysko ma kołnierz i przez to średnica na końcówkach łożyska zwęża się o prawie 1 mm. Kupiłem dwa łożyska o tych samych wymiarach z allegro i niestety to samo. Jeżeli ktoś to przerabiał to poproszę o informację lub jakiś link.

    Pozdrawiam

    #2
    Może podjedź do ogarniętej hurtowni łożysk...

    Komentarz


      #3
      Byłem już w trzech hurtowniach i mają tylko te z kołnierzem.

      Komentarz


        #4
        Musi być typ łożyska (np. HK1312) i tylko kwestia znalezienia. Na czym polega problem kołnierza? Masz jakieś zdjęcie?

        Komentarz


          #5
          IMG_20220216_104644165.jpg

          - - - Zaktualizowano - - -

          Po prawej masz HK (nie pasuje). Po lewej orginalne, długopisem wskazana jest różnica.

          Komentarz


            #6
            A to lewe (oryginał) nie jest grubościenny?

            Komentarz


              #7
              Gdzieś na innym forum czytałem że w tym samym rozruszniku są cienkościenne i przyjąłem to za pewnik......

              Komentarz


                #8
                TO cienkościenne wygląda na niskie.
                Chyba trzeba pytać o wymiary lub prosić o zdjęcia...

                Komentarz


                  #9
                  Wydaje się, że pod łożysko nie powinno nic podchodzić. Więc albo HK1312 jest źle osadzone, albo węższe łożysko rozwiąże problem, np. HK1311?

                  ps. Jeśli budowa rozrusznika jest podobna to nic tam nie powinno podchodzić: https://youtu.be/AuC50ghZssE?t=39

                  Natomiast zastanowiłbym się jeszcze nad podkładkami.
                  Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                  Komentarz


                    #10
                    Akurat jak jade z pracy mam duza hurtownie lozysk ZBI MAR wiec zapytam i zrobie foto co maja. Jak zdaze to dzis jak nie to jutro rano. Ale najlepiej jakbys podal wymiary, mozna podjechac z suwmiarka.

                    Komentarz


                      #11
                      Wczoraj próbowałem założyć HK 1312 innej firmy niestety rezultat ten sam. Jutro mają dojść mi łożyska firmy KOYO ponoć mają pasować. Kolego chevy będę wdzięczny za informację.

                      Komentarz


                        #12
                        I jak przyszly ci te lozyska KOYO? ja sie dopiero rano jutro wybiore tam jak cos, bo zamykaja wczesniej niz wracam i sie nie moge wyrobic z czasem
                        Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

                        Komentarz


                          #13
                          IMG_20220219_101437.jpg

                          Niestety tylko to maja, grubosci biezni pierscienia mial wymiar 12mm i 13 mm

                          Komentarz


                            #14
                            Sprawdź może INA HK1312-B - nie wiem, co to B robi ale łożysko na zdjęciach wygląda delikatniej.
                            Ewentualnie sprawdź dokładnie wymiar wewnętrzny i może takie da radę.

                            Ostatnio edytowany przez waw; 5280.

                            Komentarz


                              #15
                              Dzięki za zaangażowanie kolego chevy. Łożysko musi być bez obrzeża, dlatego HK nie będzie pasować. Zamówiłem KOYO, przysłali INA HK, argumentując że wymiary się zgadzają.... niestety kluczowe jest tu obrzeże i nie pasowały. Wziąłem swoje pod lupę i udało mi się odczytać częściowo numer seryjny który jest starty. Marka KOYO BTM 13X12.......takiego niestety nie znalazłem, zamówił teraz KOYO BT 98 dam znać jak dotrze.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X