Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

różnica w tłumieniu lag - dobicie/odbicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [1200Z] różnica w tłumieniu lag - dobicie/odbicie

    Witajcie,

    niedawno zakupiłem ST XT1200ZE z 2016 roku (zawieszenie USD sterowane elektronicznie)
    przy okazji zdjętego koła porównałem tłumienie obu lag, które poprzedni właściciel serwisował ubiegłego lata,

    okazało się, że obie reagują na ustawienie SOFT/STD/HARD,
    w prawej ladze zmienia się zarówno tłumienie dobicia jak i odbicia,
    natomiast w lewej ladze zmienia się jedynie tłumienie dobicia,
    laga nie wykazuje wcale tłumienia odbicia (powrotu)

    lokalny serwis moto twierdzi, że Yamaha w niektórych motocyklach stosowała takie rozwiązania,
    choć serwisówka nic o tym nie wspomina

    czy słyszeliście o takim rozwiązaniu, czy jest to urban legend ?
    Ostatnio edytowany przez amlyn; 6666.
    XR250 -> YZ250F -> XT1200ZE

    #2
    znalazłem potwierdzenie na Yamaha Super Tenere Forum, zostawiam info dla innych:

    Getting the suspension set up on my new Super Tenere. Is there a way to adjust the fork spring preload? It looks like the fork caps have a nut-type thing around where the damping connectors are...do these turn? I figured I would ask before I just go torquing on things.


    "The front end of the ES has compression damping on the left fork, rebound to the right..."
    XR250 -> YZ250F -> XT1200ZE

    Komentarz


      #3
      wszystko to jest napisane w instrukcji obsługi, masz taką?
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        mam manual i serwisówkę, ale w żadnej nie znalazłem takiej informacji, stąd ten wątek
        XR250 -> YZ250F -> XT1200ZE

        Komentarz

        Pracuję...
        X