Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Smarowanie ośi gaznika.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Smarowanie ośi gaznika.

    Szkoda ze nie ma jakiegos szybkiego czatu na takie szybkie pytanie.

    Miał ktos doczynienia ze smarowaniem osi gaznika? Wiem ze ta os sie zuzywa, narazie nie mam luzów ale mam zamiar zagladnac tam pewnie smar ma swoje tam lata jesli o ile wogole tam jest i nic go niewyplukalo

    Smaruje sie to co jakis czas? a jesli tak to co sie sprawdza, moze smar silikonowy? Juz mi sie niechce tego motocykla co chwile rozkrecac ale chcialbym dograc wszytkie szczególy dopoki nie jest ciepło.

    #2
    Smaru do gaźnika to bym jednak nie walił. Ośka w tym teikei to historia na dwie flaszki opowiadania...
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Tak jak Piotr pisze, poczytaj najpierw i zorientuj się jak to działa i będziesz wiedział, że tego się nie smaruje.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Czyli rozumiem ze smarowanie to teflon na powierzchni osi a jej zgon to kwestia czasu i nie ma na to rady.

        Komentarz


          #5
          Mniej więcej. Jak już padnie to można próbować przeszlifować ośkę a gniazda w korpusie gaznika rozwiercić i tulejować brązem czy właśnie teflonem ale tam zapasu jest tyle co kot napłakał. Jeżeli na pracującym silniku naciśniesz z boku ośkę i zmienią się obrotu to problem już jest. Motocykl oczywiście będzie nadal jeździł (bo nie z takimi luzami potrafi śmigać...) ale będzie to wkurzało.
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #6
            Dzieki za cenne informacje, a te gazniki od xt 600 aj, 34l tez przezywaja takie dramaty z tymi oskami.?Nigdy sie nie spotkalem z krytyczna opinia o innych gaznikach procz 660. Pytanie z ciekawosci, bo konstrukcja podobnie wyglada. Skoro inne motocykle nie maaja takich problemow, ciekawe co poszlo nie tak w projektowaniu osi do XTZ.
            Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

            Komentarz

            Pracuję...
            X