Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zaworek zwrotny zbiornika oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    To jest moment, który osiągasz małą grzechotką - w palcach. Bez użycia nadgarstka.


    ps. Wymień uszczelkę jeśli masz podejrzenie, że było za mocno dokręcone...

    miska_zawory.jpg
    Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

    Komentarz


      #17
      Nie było ruszane przynajmniej przeze mnie. Ale sprawdzenie tego wyniesie mnie mniej niż "kolejna" wymiana uszczelniaczy.

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
        ...Poprostu jak postoi mam mniej niż jak sprawdzam kilka sekund po zgaszeniu...
        Ja też mam mniej po postoju. Zawsze tak miałem.
        Może to jest normalne? Stąd precyzyjna procedura kontroli po rozgrzaniu, kilka chwil na wolnych obrotach, na centralce (w sensie w pionie), do kilku minut po wyłączeniu silnika. Wszystkie te warunki są wymienione, więc pewnie nie bez znaczenia.

        Poza tym poczytaj tutaj: http://www.xtzclub.pl/threads/563-ko...ull=1#post7863

        Komentarz


          #19
          Mi nie chodzi o te ubytki tylko o dymienie. Czytałem w jakimś wątku tutaj ,że może być to od spływającego oleju na dół silnika, chociaż nie wiem jak to można powiązać ze sobą.

          Komentarz


            #20
            A przeczytałeś ten link, który podpiąłem?

            Komentarz


              #21
              Tak. Tam jest o przytartych pierścieniach, ale to wszystko nie trzyma się kupy. Takie rzeczy nie dzieją się nagle chyba bez przyczyny. Tutaj były niby ruszane uszczelniacze i objawy są jakby były uszkodzone. Chyba,że muszą się "ułożyć" ,ale to też raczej tak nie działa. Myślałem że może jak składał to gdzieś dostał się olej który musi się wypalić,ale z kolei zrobiłem nim już z 50 km więc chyba miał czas się ułożyć i wypalić. Motocykl nie ma ciężkiego życia u mnie.
              Ostatnio edytowany przez kalwar; 4263.

              Komentarz


                #22
                A oddal Tobie gosc mechanik stare uszczelniacze ?



                Wymień uszczelkę jeśli masz podejrzenie, że było za mocno dokręcone...
                A co powoduje zbyt mocne dokrecenie miski olejowej?Chodzi o zgnieciona uszczelke ?

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez chevy Zobacz posta
                  A oddal Tobie gosc mechanik stare uszczelniacze ?
                  Nie oddał. Niby kolega,więc zaufałem.

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez chevy Zobacz posta
                    A co powoduje zbyt mocne dokrecenie miski olejowej?Chodzi o zgnieciona uszczelke ?
                    Z tego co uda Mi się ustalić. Powoduje tak jak piszesz przerwanie/źle ułożenie uszczelki przez co olej spływa do miski olejowej i przez pierścienie dostaje się do cylindra i wtedy dymi po odpaleniu.

                    Komentarz


                      #25
                      To wszystko możesz sobie prosto sprawdzić. Odpal moto, zagrzej albo przejedź się kilka km, zobacz jaki jest stan oleju w zbiorniku. Po ostygnięciu moto sprawdź stan ponownie. Jak nie będzie oleju wcale albo bardzo mało to znaczy że zawór nie trzyma i cały olej ze zbiornika oleju poleciał na dół silnika.
                      Wtedy dzieje się jak mówisz, czyli w komoerze korbowej jest dużo oleju, odma nie daje rady i ciśnienie powietrza jakie jest pod tłokami przepycha olej przez pierścienie w górę, pierścienie nie dają rady zgarnąć nadmiaru oleju więc olej spala się nad tłokiem, proste.
                      Jak pompa olejowa oddessie olej do zbiornika odma pracuje poprawnie i moto nie dymi.

                      Druga sprawa,
                      większość super fachowców zawsze mówi że uszczelniacze zaworowe puszczają olej i dlatego moto dymi na zimnym, (o takich mechanikach że to kolega czy coś tam zawsze słyszę jak przyjeżdża moto i nie wiadomo co było robione bo to kolega), jest w tym trochę prawdy ale tylko trochę. W ST za dymienie w 80% już odpowiada wyrobienie tłoków i pierścieni poza normę, dlatego też że to moto ma licznik do 100 tys km a na sprzedanie są same perełki.

                      Teraz to już tylko można jeździć i dolewać olej i nie przejmować się głupotami.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #26
                        Sprawdzałem tak i z powiedzmy poziomu 3/4 spada na minimum w kilka dni tzn. po takim czasie sprawdziłem. Ja rozumiem zużycie silnika i tłoków/pierścieni. Tylko,że przed rzekomą wymianą nie dymił i to mnie wkurza,bo kasa poszła nie mała a uszczelniacze sam profilaktycznie kazałem wymienić,bo miała iść pod młotek ale na razie odpuściłem i chce ją zostawić na ten sezon przynajmniej. To teraz mam... Tłumaczę sobie,że może coś z uszczelką miski albo podczas robót przy głowicy coś wpadło i podeszło pod ten zaworek,ale czy ten ubytek może powodować dymienie nie mam pojęcia.

                        Komentarz


                          #27
                          Tam była ściągana głowica ? Olej zmieniony (może na inny) ?
                          Co do wymiany uszczelniaczy - od zdjęcia wałków do dobrania się do uszczelniaczy droga daleka (mam na myśli rozpięcie zaworów). Ponoć da się bez zdjęcia głowicy, ale to trzeba się mocno postarać i łatwe nie jest. Może podczas tej procedury któryś został uszkodzony.
                          Ściekanie oleju z miski to raczej problem w 660 niż 750.
                          Z tego co pamiętam, to u mnie w 750 podobnie "ubywało" oleju po ostygnięciu ale nie pamiętam, aby wiązało się to z tego typu efektami ubocznymi.

                          pozdrawiam, Adam

                          EDIT: a masz olej w separatorze odmy ?
                          sigpic

                          Komentarz


                            #28
                            Była ściągana głowica. Olej taki sam jak był. Nie wiem jak w separatorze, bo jeszcze tam nie doszedłem.

                            Komentarz


                              #29
                              Miska przejrzana. Zaworek czysty i wygląda na sprawny. A co może oznaczać olej w separatorze??? Jak znajdę chwilę to zrzucę zbiornik i obejrzę airboxa, bo tam jest ten separator tak???

                              Komentarz


                                #30
                                W separatorze czysto tzn. nie ma oleju. Tyle,że jakby trochę tłusty ale to tlraczej norma. Rura od pokrywy do separatora czysta.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X