Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[660] Rozładowuje akumulator

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Rozładowuje akumulator

    Cześć Panowie, potrzebuje porady, pacjent Xtz660 z 91 roku, rozładowuje akumulator. Przez noc napięcie na nowym akumulatorze spadło z 13.1V do 12.7 V. Mierzyłem miernikiem i nie wskazuje na to żeby pobierał prąd na wyłączonym zapłonie. Nie mam grzanych manetek, gniazdka zapalniczki ani nic innego podpiętego pod aku. Już 2 akumulatory mi tak padły i teraz jak nie jeżdżę to odpinam go od klem po prostu. Macie może jakieś porady co sprawdzić?

    Dzięki i pozdrawiam
    Goral

    #2
    12,7 v to normalne napiecie 13,1 v to wartosc ktora sie utrzymuje po ladowaniu, jezeli podlaczysz amperomierz i nie ma poboru prądu to nie powinno byc rozladowania w takich prymitynych instalacjach. akumulator mozna zabic jesli masy, np masa z regulatora jest slaba i niby jezdzi laduje, ale napiecie po czasie spada i trzeba ladowac. Ja dalem masy z reglera do aku, dodatkowa do ramy i silnika aby miec spokoj.
    Ew mozna przyjrzec sie lini zasilania +12 v instalacji czyli akumulator i stacyjka pomierzyc miernikiem, czy nie ma jakiegos, zwarcia, przetartej izolacji.
    Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

    Komentarz


      #3
      Podłącze jeszcze raz aku i będę mierzył napięcie rano i wieczorem.
      Zaraz po kupnie nowego aku i podłączeniu, po paru dniach napięcie spadło z 12.5 na 11.4, potem naładowałem go na maksa i ostatnie pomiary wykazały spadek z 13.1 na 12.7

      Komentarz


        #4
        Jak odłączysz aku od moto też spadnie z 13.1 na 12.7V
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Dziś robiłem pomiary i po 2 dniach podłączonego aku napięcie spadło z 12.7 do 12.3V. Nie mam pojęcia gdzie może być problem

          Komentarz


            #6
            A mierzyłeś spadek napięcia na aku nie podłączonym do moto ?
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #7
              Dobra myśl.
              Można też podjechać do dowolnego serwisu akumulatorów i poprosić o pomiar prądu w stanie spoczynku.

              Komentarz


                #8
                Jak to ktorys z kolei akumulator to niemozliwe aby byl szybki spadek napiecia na wszytkich odlaczonych akumulatorach

                Moze jeszcze raz, jak podpiales miernik, a konkretnie amperomierz? Ma byc szeregowo w odpowiednim ustawieniu na (mA) i fizycznie niemozliwe jest aby sie cos rozladowywalo jezeli tam na amperomierzu nic nie wskazuje.
                To prosta instalacja, wylaczajac stacyjke odlaczamy akumulator, nie ma zadnych alarmów immobilaizerów.

                Ja bym sprawdzil kable stacyjki, czy sa cale.
                Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

                Komentarz


                  #9
                  Miernik podłączony prawidłowo. Na wyłączonej stacyjce pokazuje 0A, po przekręceniu stacyjki dalej 0A, a po włączeniu przełącznika "start" 0.15A, po włączeniu świateł postojowych 0.85A, Więc pomiary prawidłowe. Akumulator nówka . W zeszłym roku przypadkiem padł mi jeden nowy aku Yuasa bo sie spaliła kostka od alternatora i nie ładowało aku. Na zimę kupiłem drugi Yuasa, nie odłączyłem go na zimę, motocykl stoi w ogrzewanym garażu gdzie temp nie schodzi poniżej 15 stopni i po zimie rozładował się do 0. Teraz już mam 3 aku ale już się zorientowałem że cos nie teges, ale dziwne to, że pokazuje 0A a aku się rozładowuje

                  Komentarz


                    #10
                    Weź próbnik podłącz jeden kabelek do - a drugim szukaj po motocyklu przy wylaczlnej stacyjce. Prąd powinien być tylko na wejściu do rozrusznika.
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #11
                      Prąd powinien być tylko na wejściu do rozrusznika.
                      Nie do konca, prad bedzie tylko na przekazniku, a ten bez zwarcia przyciskiem RUN i START na wyjsciu do rozrusznika nie bedzie mial napiecia.


                      A jakbys sam przekaznik rozrusznika odlaczyl od akumulatora? I zobaczyl jak wtedy trzyma napiecie. Albo pod aku - przekaznik rozrusznika podlaczyc amperomierz i sprawdzic czy cos sie dzieje
                      Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

                      Komentarz


                        #12
                        A jak się zachowuje sam akumulator, bez motocykla?

                        Komentarz


                          #13
                          Po odłączeniu aku od motocykla trzyma napięcie, podczas jazdy się ładuje. Będę miał chwilę to się pobawię z sondą, w tygodniu ciężko siąść na spokojnie.

                          Komentarz


                            #14
                            To ci zagadka... Bierze 0A (0,00A ?) i rozładowuje akumulator.
                            Gdzieś popełniasz błąd.
                            W mojej ocenie sytuacja jest taka:
                            A) akumulator jest niedoładowany, spadek napięcia następuje samoczynnie, a to czy jest zabudowny w motocyklu, czy nie, nie ma znaczenia,
                            B) akumulator jest naładowany, sprawny, po podłączeniu do motocykla następuje spadek napięcia - przepływ prądu, ale go nie zmierzyłeś.

                            Proponuję, zrób 3 pomiary:
                            1) Taki jaki już pewnie robiłeś, po zdjęciu klemy (dowolnej, narysowałem +) zmierz przepływ prądu (wyłączona stacyjka), z dokładnością do setnych A (0,00 A)

                            XTZ660_Pomiar1.jpg

                            Jeżeli pojawił się jakiś przepływ prądu, zrób pomiar 2.

                            2) Pomiar j.w. po wyjęciu bezpiecznika.

                            XTZ660_Pomiar2.jpg

                            Jeżeli pojawił się przepływ prądu, szukaj problemu przy przekaźniku rozrusznika.
                            Jeżeli nie, zrób pomiar 3.

                            3) Pomiar w miejscu bezpiecznika, po jego wyjęciu.

                            XTZ660_Pomiar3.jpg

                            Jednoznacznie powinien wykluczyć resztę instalacji motocykla. Wszystkie urządzenia są zasilane z tego obwodu.


                            ps. Przy pomiarach prądu pamiętasz o przepięciu kabla czerwonego w mierniku. Czarny pozostaje w gnieździe COM.

                            Komentarz


                              #15
                              Sprawdź dokładnie regulator. Ja miałem taka przypadłość ze na wolnych obrotach i tak do max 2000 obrotów lądowanie było. Powyżej brak. Jak sprawdzałem w garażu to wydawało
                              mi się, ze jest ok ale na dluzszej trasie akumulator mi padł.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X