Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spręzyna sprzegła (XTZ 660)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Spręzyna sprzegła (XTZ 660)

    sprzeglo.jpg

    Element nr 17

    Jak mialem rozbebeszony silnik postanowilem nie zmieniac sprzegla pomimo ze wygladalo juz na troche jzjarane ale jezdzilo bez problemu.Ale remont sie udal wiec czas pomalu isc dalej i myslec o nowym, ale narazie stare spzreglo chodzi dobrze, tylko regulacja juz jest juz na samym koncu.
    Samo sprzeglo juz kupiłęm dodatkowo ten pierscionek, (niewiadomo jak ceny wzrosna po podwyzsze vatu na paliwa.) W lutym czesci np na Yama sklep wsyztkie poszly o 10 %

    Tego pierscionka teraz nie mam w silniku, jezdze bez, na zagranicznym forum czytalem ze niby lepiej chodzi bez tego, no u mnie chodzi be zproblemu.
    Nie zakladalem jak skladalem silnik, bo stary byl pekniety, Jesli ktos ma po wcisnieciu sprzegla na biegu jalowym stukanie, byc moze to wina tego peknietego pierscionka mialem to samo teraz jest cisza.

    Ale ma nowy z ASO

    I mam dwa pytania, gdzies mi mignelo ze ta rzecz odpowiada za rozklejanie sprzegla prawda to? Ma to jeszcze jakies inne funkcje?
    I niby lepiej dziala sprzeglo bez tego. Dla mnie roznicy nie ma, ale moze z jakiegos technicznego punktu widzenia mozna wytlumaczyc.
    A druga spraw to nowy pierscionek jest krzywy, z opisu wynika ze to sprezyna wiec niewiem jak to rozumiec.
    Chyba ze kurier mi to skrzywil przy transporcie, na dole zdjecie. Jakby ktos cos wiedzial to by bylo super.

    IMG_20220425_215022.jpgIMG_20220425_220827.jpg
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

    #2
    On ma być taki "pofalowany" żeby odpychał tarczki od siebie. Jak już masz to wszystko na wierzchu to zobacz to łożysko oporowei wymień i ewentualnie przeszlifuj jeżeli potrzeba obie współpracujące bieżnie.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Tak ma być, pomaga właśnie w rozklejaniu tarcz czyli dostawaniu się oleju między tarcze, przekonasz się jak nie będziesz mógł znaleźć luzu na postoju, ale bez tego też da się jeździć.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Piekn dzieki, z tym lozyskiem to ciekawy temat do weryfikacji.

        A jak bardzo trzeba przechylic motocykl aby sciagnac dekiel bez wylewania oleju?

        Komentarz


          #5
          Olej i tak musisz spuścić przynajmniej ze zbiornika tam nie ma osobnego dekla sprzęgła. Odkręcasz całą pokrywę boczną, trzeba rozkręcić też magistrale olejową . Dlatego pisałem, żeby zweryfikować całość jak już to rozbierasz.
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #6
            NO racja, przeciez w deklu jest zawor zwrotny i cala magistrala.

            Komentarz


              #7
              IMG_20220506_231648.jpgIMG_20220506_231722.jpg

              Taka stara przekladke wyjalem i tak z ciekawosci spytam ,dla samego poszezrzenia wiedzy, bo i tak wkladam nowy komplet wsyztkiego z lozyskiem. bardzo zjechana jest przekladka wygladajac w taki sposob jak na zdjeciu moze ktos wie? Motocykl jezdzil tylko sprzeglo bylo krotkie.

              I druga ciekawosc, nowe przekladki ma ilsoc zebow rowna ilosci w koszu wewnetrznym, a ta na zdjeciu ma zebow mniej a czesc wewnetrznego rantu jest gladka, da sie to jakos wytlumaczyc?
              Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

              Komentarz


                #8
                Różne zamienniki różnie wyglądały pod tym względem. Co do przekładki to trzeba pomierzyć i przyłożyć do szyby wtedy można coś wyrokować. Na tym zdjęciu wyglądają średnio
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                  Różne zamienniki różnie wyglądały pod tym względem. Co do przekładki to trzeba pomierzyć i przyłożyć do szyby wtedy można coś wyrokować. Na tym zdjęciu wyglądają średnio
                  Tylko ciekawe dlaczego sa dwie wersje , mozna kminic ze mniejsza ilosc zebow ulatwia rosprzeglanie, ale pewnie tez trzeba zachowac zasadae zeby nie montowac kazdej w takie samej pozycji, ale to dociekanie, nie bylbym soba jesli nie chial bym czegos zrozumiec.

                  Ale niewazne, tarcze przekladki, sprezyny, pierscien ( wave plate) i lozysko wymienione, w prownaniu do tego co bylo wczesniej to poezja w czuciu klamki i aksamit w zalaczaniu kazdego z biegów, opłaca sie trzymac standardy i nie pomijac niczego z elemntów jak np ten pierscionek.

                  Komentarz


                    #10
                    Im tańszy zamiennik tym mniej zębów na przekładce. Nie no żartuję tylko. W takim wieku jak to moto masz to już nie jeden wiejski matador łapy maczał więc nie szukał bym dziury w D...Tak jak pisałem. Sprężyna jeśli jest to całkiem inaczej pracuje sprzęgło.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X