Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wahacz - zakleszczony po dokręceniu głównej osi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Wahacz - zakleszczony po dokręceniu głównej osi

    Cześć,

    chciałbym się zapytać jak u Was wygląda dobieranie podkładek dystansowych i dokręcanie głównej osi wahacza? Poniżej szybko wyjaśniam dlaczego takie pytanie.

    Wymieniłem ślizg łańcucha. Od razu wyczyściłem i nasmarowałem łożyska. Sprawdziłem czy wahacz nie jest uszkodzony itp. Wziąłem serwisówkę i punkt po punkcie pomierzyłem wszystko. Założyłem podkładki dystansowe (zdjęcie poniżej). Włożyłem wahacz na miejsce. Założyłem oś. Dokręciłem na 100[Nm]. I tu kończy się naprawa, a zaczyna problem. Po dokręceniu osi, wahacz jest zaklinowany . Praktycznie nie można nim ruszyć. Próbowałem kilka razy zmieniać położenie podkładek, ale nic to nie dało.

    Nie wiem jak dobrać luz tak aby wahacz jak i całe zawieszenie działało poprawnie.

    Z góry dziękuję za pomoc

    Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

    1651483149581.jpg

    #2
    https://storage.megazip.net/catalog/...e9b6343e96.png popatrz na fiszkę i sprawdź co zgubiłeś.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #3
      Poluzuj nakrętkę osi i sprawdź kiedy(przy jakim momencie) sie blokuje. Dopuszczam taką możliwość, bo ze ta ta rama ma już 30 lat wiec rożnie może być. Coś nie siadło, coś się musi ułożyć itd Wtedy popracować i dokręcić finalnie. Ale może zwyczajnie coś spartoliłeś

      Komentarz


        #4
        https://storage.megazip.net/catalog/...e9b6343e96.png popatrz na fiszkę i sprawdź co zgubiłeś.
        @Beniamin - sprawdziłem. Mam wszystkie elementy. Odnośnie książki serwisowej to na fiszce pokazane jest, że idzie kapsel, uszczelka, podkładka, a stronę dalej idzie kapsel, podkładka, uszczelka.

        Poluzuj nakrętkę osi i sprawdź kiedy(przy jakim momencie) sie blokuje. Dopuszczam taką możliwość, bo ze ta ta rama ma już 30 lat wiec rożnie może być. Coś nie siadło, coś się musi ułożyć itd Wtedy popracować i dokręcić finalnie. Ale może zwyczajnie coś spartoliłeś
        @Prince - to, że spartoliłem to pewniak spróbuję Twoim sposobem.

        Dziękuje za pomoc.

        Komentarz


          #5
          Mierzyłeś wg tego?

          Wahacz_660.jpg

          Zakładam, że tulei nie pomyliłeś:

          660_tuleje.jpg
          Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

          Komentarz


            #6
            @Lis - tak dokładnie według tego. Tuleja b = 81[mm], a tuleja c = 75[mm]. Luz wyszedł mi 1.2[mm], więc zgodnie z instrukcją powinienem dać dwie podkładki. I tu władnie pojawia się rozbieżność w serwisówce bo tak jak załączył fiszkę @Beniamin podkładka do redukcji luzu idzie tylko z jednej strony, a później na grafice pomiarowej pokazują, że odległość A = B (górny rysunek). Czy podkładki 0.3[mm] umieszczamy tylko z jednej strony czy równomiernie po jednej z obu stron?

            Komentarz


              #7
              A jak było?

              IMO, jak wejdzie, to z obu. Na logikę, jak się zmieści przy wkładaniu to obie powinny zostać.
              Jeśli zawieszenia 660 i 750 są takie same w tym miejscu, to ja miałem obie, albo w ogóle.
              Jestem przekonany, że gdyby brakowało jednej to bym dochodził dlaczego, albo zauważył brak przeglądając fiszki manuala.
              Patrząc na manual XTZ750 na przekroju j.w. są dwie podkładki, a na złożeniu jedna, czyli tak samo jak w manualu XTZ660.
              Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

              Komentarz


                #8
                @Lis

                A jak było?
                Nie pamiętam, bo gamoń ze mnie

                Dziękuję za pomoc. Jak znajdę czas w weekend to zmierzę wszystko jeszcze raz i popróbuje różne opcje.

                Komentarz

                Pracuję...
                X