Poka wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wahacz - zakleszczony po dokrceniu gwnej osi

Junior Member Avatar Jankalajnen
    Doczy
    maj 2010
    Postw
    34
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 '92
    Skd
    Gdansk

Angry Wahacz - zakleszczony po dokrceniu gwnej osi

Cze,

chciabym si zapyta jak u Was wyglda dobieranie podkadek dystansowych i dokrcanie gwnej osi wahacza? Poniej szybko wyjaniam dlaczego takie pytanie.

Wymieniem lizg acucha. Od razu wyczyciem i nasmarowaem oyska. Sprawdziem czy wahacz nie jest uszkodzony itp. Wziem serwiswk i punkt po punkcie pomierzyem wszystko. Zaoyem podkadki dystansowe (zdjcie poniej). Woyem wahacz na miejsce. Zaoyem o. Dokrciem na 100[Nm]. I tu koczy si naprawa, a zaczyna problem. Po dokrceniu osi, wahacz jest zaklinowany . Praktycznie nie mona nim ruszy. Prbowaem kilka razy zmienia pooenie podkadek, ale nic to nie dao.

Nie wiem jak dobra luz tak aby wahacz jak i cae zawieszenie dziaao poprawnie.

Z gry dzikuj za pomoc

Pozdrawiam serdecznie i ycz miego dnia

1651483149581.jpg

Guru Member Avatar Beniamin
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    1,162
    Motocykl
    SHDS ST 850
    Skd
    Frombork/Braniewo

Domylnie

https://storage.megazip.net/catalog/...e9b6343e96.png popatrz na fiszk i sprawd co zgubie.
    "Na dobry pocztek - jed na koniec wiata"

Guru Member Avatar Prince
    Doczy
    wrz 2012
    Postw
    1,331
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R
    Skd
    Krakw <-> Warszawa

Domylnie

Poluzuj nakrtk osi i sprawd kiedy(przy jakim momencie) sie blokuje. Dopuszczam tak moliwo, bo ze ta ta rama ma ju 30 lat wiec ronie moe by. Co nie siado, co si musi uoy itd Wtedy popracowa i dokrci finalnie. Ale moe zwyczajnie co spartolie

Doczy
    maj 2010
    Postw
    34
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 '92
    Skd
    Gdansk

Domylnie

https://storage.megazip.net/catalog/...e9b6343e96.png popatrz na fiszk i sprawd co zgubie.
    @Beniamin - sprawdziem. Mam wszystkie elementy. Odnonie ksiki serwisowej to na fiszce pokazane jest, e idzie kapsel, uszczelka, podkadka, a stron dalej idzie kapsel, podkadka, uszczelka.

Poluzuj nakrtk osi i sprawd kiedy(przy jakim momencie) sie blokuje. Dopuszczam tak moliwo, bo ze ta ta rama ma ju 30 lat wiec ronie moe by. Co nie siado, co si musi uoy itd Wtedy popracowa i dokrci finalnie. Ale moe zwyczajnie co spartolie
    @Prince - to, e spartoliem to pewniak sprbuj Twoim sposobem.

Dzikuje za pomoc.

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,581
    Motocykl
    FJ1100-47F; XTZ750-3LD
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Mierzye wg tego?

Wahacz_660.jpg

Zakadam, e tulei nie pomylie:

660_tuleje.jpg
    Ostatnio edytowane przez Lis ; 03 maja 2022 o 23:06

Doczy
    maj 2010
    Postw
    34
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 '92
    Skd
    Gdansk

Domylnie

@Lis - tak dokadnie wedug tego. Tuleja b = 81[mm], a tuleja c = 75[mm]. Luz wyszed mi 1.2[mm], wic zgodnie z instrukcj powinienem da dwie podkadki. I tu wadnie pojawia si rozbieno w serwiswce bo tak jak zaczy fiszk @Beniamin podkadka do redukcji luzu idzie tylko z jednej strony, a pniej na grafice pomiarowej pokazuj, e odlego A = B (grny rysunek). Czy podkadki 0.3[mm] umieszczamy tylko z jednej strony czy rwnomiernie po jednej z obu stron?

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,581
    Motocykl
    FJ1100-47F; XTZ750-3LD
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

A jak byo?

IMO, jak wejdzie, to z obu. Na logik, jak si zmieci przy wkadaniu to obie powinny zosta.
    Jeli zawieszenia 660 i 750 s takie same w tym miejscu, to ja miaem obie, albo w ogle.
    Jestem przekonany, e gdyby brakowao jednej to bym dochodzi dlaczego, albo zauway brak przegldajc fiszki manuala.
    Patrzc na manual XTZ750 na przekroju j.w. s dwie podkadki, a na zoeniu jedna, czyli tak samo jak w manualu XTZ660.
    Ostatnio edytowane przez Lis ; 04 maja 2022 o 18:01

Doczy
    maj 2010
    Postw
    34
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 '92
    Skd
    Gdansk

Domylnie

@Lis

A jak byo?
    Nie pamitam, bo gamo ze mnie

Dzikuj za pomoc. Jak znajd czas w weekend to zmierz wszystko jeszcze raz i poprbuje rne opcje.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •