Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Piszczące, a raczej wyjące hamowanie >>>

Junior Member Avatar 0polja0
    Motocykl
    Yamaha R6, Yamaha XTZ 750

Domyślnie Piszczące, a raczej wyjące hamowanie >>>

Witam,
    Teresa dostała stalowy oplot, nowe tarcze i nowe klocki. Oplot Hela, tarcze NG i klocki TRW Lucas SV. Podczas końcowego etapu hamowania jak mam już się zatrzymywać pojawia się dźwięk hamującego starego Autosanu. Brakuje tylko syku pneumatyki. Zrobione już kilkaset kilometrów, a dźwięk nadal mi towarzyszy. Myślałem, że to kwestia "ułożenia się" ale jak słychać niestety nie. Klocki nie są szkliste, były czyszczone a całe zło nadal pozostało. Co może być przyczyną i jak temu zapobiec?

Senior Member Avatar Pawloo78
    Motocykl
    yamaha xtz 750, GS1200

Domyślnie

Złam/ zrób fazy na krawędziach klocków, tak na 3mm . I zobacz. Czasem klocek wpada w takie drgania jak ostra krawędź i jest pisk. Miałem tak w Gs. I pomogło.

Motocykl

Domyślnie

Wolałbym nie ingerować w klocki poprzez taką obróbkę mechaniczną. Na internecie widzę, że TRW i Ferodo oferują nakładki antywibracyjne pod klocek. 4szt. to ledwie 20 zl. Czy ktoś korzystał już z takich podkładek? Dają radę?

Senior Member Avatar Pawloo78
    Motocykl
    yamaha xtz 750, GS1200

Domyślnie

Cytat Napisał 0polja0 Zobacz post
    Wolałbym nie ingerować w klocki poprzez taką obróbkę mechaniczną. Na internecie widzę, że TRW i Ferodo oferują nakładki antywibracyjne pod klocek. 4szt. to ledwie 20 zl. Czy ktoś korzystał już z takich podkładek? Dają radę?
    nic się klockom nie stanie... masz tylko złamać krawędź a nie nacinać klocek czy coś ... pilnik i jazda

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Do 660'tki oryginalne nissiny miały takie podkładki w serii choć oni bardziej to względami termicznymi tłumaczyli. W każdym razie przekładałem to do innych klocków i dawało radę
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 790 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Moim zdaniem te klocki to siuwaks i tak będzie cały czas.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Senior Member
    Motocykl
    XTZ 850 ST '95, Toffik z sercem 250
    GG
    GG: 2719288

Domyślnie

Dawno temu kupiłem TRW. Po niecałych 100km wypier...niczyłęm je do śmietnika.
    Wpadły nissiny i problem od ręki zniknął. A i skuteczność hamowania wzrosła.

Motocykl

Domyślnie

Witam. Problem rozwiązany. Nie pomogły nakładki antywibracyjne, nie pomogło złagodzenie rantów na klockach. Jedynie wymiana klocków. Również wleciały złote ale zamiast TRW Lucas to Brenta. Teraz można hamować i nie halasowac.

Uprawnienia