Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

T700 - jaki luz łańcucha przy obniżonym zawieszeniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [inny] T700 - jaki luz łańcucha przy obniżonym zawieszeniu

    Cześć.
    Ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy nie mam czasem zbyt mocno napiętego łańcucha. Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na jedno zasadnicze pytanie
    Czy przy obniżeniu zawieszenia (kostki z tyłu oraz - co nie istotne dla tego tematu - obniżenie na lagach z przodu) - należy inaczej podchodzić do mierzenia luzu na łańcuchu.
    Z racji tego, że tylni wahacz jest (po obniżeniu) w nieco innej pozycji niż fabrycznie - naturalnie luz łańcucha jest mniejszy.
    I teraz pytanie, czy powinienem go dostosować do zaleceń z manuala (4,3 - 4,7cm) w obecnej, obniżonej pozycji wahacza? (Moto nie obciążone, stojące na stopce bocznej), czy przyjąć mniejszą wartość (hmm ale jaką???).
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Karol.

    #2
    Szpecem nie jestem,powinneś powiększyć,po obniżeniu oś koła zbliżyła się do linji ;zębalka, oś wachacza

    Komentarz


      #3
      Noo, właśnie. Nie chciałem od razu afiszować się ze znajomością geometrii . Dziękuję za odpowiedź.
      Podszedłem do tego w ten sposób, że ustawiłem podręcznikowy luz łańcucha gdy wahacz jest już w "obniżonej" pozycji.
      Pierwsze próbne jazdy wypadły (chyba) dobrze.
      Dziękuję i pozdrawiam.
      Karol.

      Komentarz

      Pracuję...
      X