Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dawka paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Problem z dawka paliwa

    Witam wszystkich. Mam problem ze zbyt dużą dawka paliwa ale od początku. Motocykl na zimnym silniku nie za bardzo chodził na jeden cylinder, dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zaczynał pracować normalnie. Rozebralem gazniki, wrzucilem do myjki ultradźwiękowy, po składałem na nowych zestawach, nowe membrany, nowe kroce i filtry powietrza. Śrubki regulacyjne na początek wykręcone 2 obroty, iglica na 2 ząbku od góry. Problem polega na tym że motocykl zaczął dymić na czarno jak wszedł na wyższe obroty i "zawieszal" się na 3 tys, praktycznie brak reakcji na śrubki regulacyjne, dopiero jak je wkręciłem do końca to zaczął w miarę pracować ale jak się nagrzeje to na wolnych nie chodzi na jeden cylinder. Na obrotach jest w miarę ok, przyspieszenie w normie. Rano odpala bez ssania, (wcześniej nie było szans żeby zapalił na zimnym bez ssania). Wydech trochę okopcony i czuć ostry zapach spalin. Może ktoś ma jakiś pomysł bo moje już się wyczerpaly

    #2
    Ssanie. Puszczają zaworki...do wymiany.

    - - - Zaktualizowano - - -

    Ssanie. Puszczają zaworki...do wymiany. Zobacz jeszcze czy linka ssania nie przycina.

    Komentarz


      #3
      Tak ja wyżej. Nie leje się też czasem z przelewu komory pływakowej? U mnie coś było nie tak z pływakiem (zaworki były ok) i paliwo dostawało się do oleju, zalewało świece, przelewało się też przez to ujście nadmiarowe. Objawy były podobne, dopiero po wymianie pływaka problem ustąpił.

      Komentarz


        #4
        Mówicie o iglicach ssania? Iglicę ssania nowe. Pod gaźnikami sucho. Ujście nadmiarowe jak rozumiem to jest ten trojnik do którego nie jest podłączony żaden przewód?

        Komentarz


          #5
          Pawlo pisał o tych iglicach ssania.
          Ja o zaworkach, które są przy pływakach i samych pływakach. Do przelewów ja akurat nie mam podpiętych wężyków, raczej oryginalnie tam nie było żadnego trójnika. Każdy gaźnik ma taki mały wypust, który wylewa paliwo jeśli poziom jest źle ustawiony lub coś jest nie tak z zaworkami / pływakami. U mnie pływak musiał się zawieszać i część paliwa uciekała tym wypustem a część leciała do silnika.

          Poziom oleju w silniku się podnosił, olej śmierdział benzyną.
          Ostatnio edytowany przez woj89; 5026.

          Komentarz


            #6
            Trojnik miałem na myśli te 2 między gaźnikami, do jedenego jest podpięte paliwo z pompki a do drugi jest "wolny"Sprawdzę jeszcze olej czy nie czuć benzyna. Zaworki pod pływakami już zamienialem i nic się nie zmienilo

            - - - Zaktualizowano - - -

            Trojnik miałem na myśli te 2 między gaźnikami, do jedenego jest podpięte paliwo z pompki a do drugi jest "wolny"Sprawdzę jeszcze olej czy nie czuć benzyna. Zaworki pod pływakami już zamienialem i nic się nie zmienilo

            Komentarz


              #7
              Tak profilaktycznie zapytam-kiedy zawory były sprawdzane? ��

              Komentarz


                #8
                Zawory sprawdzałem w tamtym roku. Kompresje sprawdziłem nie dawno i też jest ok. Wszystko zaczęło się od kiedy umyłem te gazniki. Może być tak że po myciu jakieś kanały się zbytnio wyplukaly i korpusy są złom?

                Komentarz


                  #9
                  A dysz paliwowych nie zamieniłeś przypadkiem?
                  "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                  Komentarz


                    #10
                    Między gaźnikami? Raczej nie, miałem posegregowane co do którego gaźnika więc raczej się nie pomylilem. W inne miejsca nie bardzo da się je wkręcić

                    Komentarz


                      #11
                      Jak wyglądały iglice ssania przy tej robocie?

                      Komentarz


                        #12
                        Stare iglice były już zużyte więc zmieniłem na nowe

                        Komentarz


                          #13
                          To nie to. Ten drugi trójnik w nic nie wpiętym przewodem jest od napowietrzenia gaźnika. Po bokach gaźników masz po jednym przelewie.

                          Komentarz


                            #14
                            Muszę się przyglądać bo jakoś nie zauważyłem tego

                            Komentarz


                              #15
                              Jak efekty ? Udało się doprowadzić motocykl do ładu ?

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X