Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z elektryką gaśnie na wolnych obrotach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Problem z elektryką gaśnie na wolnych obrotach

    Witam mam problem z Tereską XTZ 750 1990 r. szwajcar, a mianowicie po około pół godzinie jazdy gaśnie na wolnych obrotach na przykład jak zatrzymam się na światłach, ale wystarczy że zgaszę światła mijania i jest ok pracuje równo i nie gaśnie. Wczoraj wróciłem szybko zdjąłem boczek regulator był gorący. Wymieniłem regulator i jest to samo, dzisiaj wyczyściłem kostkę od regulatora i przewód od masy sprawdziłem ładowanie na aku i jest chyba do du....py na wolnych bez świateł 12,3 ze światłami 11,53 jak podkręcę obroty to 12-13 z groszami. Zastanawiam się czy oba regu są zje.... czy to alternator się kończy? Może to już przerabiał? Zastanawiam się że czy wystarczy regulatorem RN-05? Pomocy

    #2
    puść dodatkowa mase lewa z regulatora do akumulatora i sprawdz klemy zakumulatora czy dobrze dokrecone i wyczysczone, koszty zerowe a duzo to powie.

    A tu pomiary po kolei.

    Komentarz


      #3
      No i zmierz napięcie między żółtymi kablami wychodzącymi ze statora. Dane masz w manualu. Ładowanie w teresie nie jest jakieś duże ale na światłach przy 5 tys nie powinno być mniejsze nić 13.6-13.8
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Dzięki, w poniedziałek biorę się sprawdzanie ale przezornie zamówiłem RN-05 bo coś czuje że ten Tajwański regel jest gu...o wart.

        - - - Zaktualizowano - - -

        A z innej beczki macie może jakiegoś fajnego fachmana od kabli w okolicach Lublina?

        - - - Zaktualizowano - - -

        A z innej beczki macie może jakiegoś fajnego fachmana od kabli w okolicach Lublina?

        Komentarz

        Pracuję...
        X