Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Warsztat Warszawa i oklolice

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #91
    update po roku, kiedy bardziej ogarniam Terese, oraz kilka rzeczy przeszlo porzadne crash testy.

    a) ingerencje CTRM w elektronike nie wytrzymaly proby. O ile sam pomysl wydawal sie fajny (bezpieczniki pod obudowa zegarow) to jego realizacja okazala sie, w dluzszej perspektywie, slaba. Od drgan rozlecialy sie puszki bezpiecznikow (w sensie, poluzowaly kable).
    b) Na wyjazd do Kirigizji sprzet przygotowal mi Omles. Wszystko czego sie dotknal dzialalo idealnie, znalazl mase rzeczy do poprawy. I jeszcze mi mowil - wymien lozyska w kolach. Nie wymienilem, wzialem na zapas i oczywiscie padly lozyska. Omles poswiecil mase czasu i energii na przygotowanie mojego moto i pewnie dzieki temu dojechalem.
    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

    Komentarz


      #92
      Warto dodać, że Omeś prowadzi warsztat samochodowy + szykuje rajdówki (i jeździ z nimi na wyścigi jako serwis).
      Chyba nie bardzo zamierza robić zawodowo motocykli (pytałem) ale właśnie kolejna ST przechodzi operację, więc może go namówimy na specjalizację w XTZ

      RS Service Piaseczno, Chyliczkowska 38


      ps.
      Tej zimy będzie grany u niego koncept "XTZ900 i "
      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

      Komentarz


        #93
        Cześć ,widziałem dziś ten uszkodzony silnik na stole.

        Komentarz


          #94
          Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
          Warto dodać, że Omeś prowadzi warsztat samochodowy + szykuje rajdówki (i jeździ z nimi na wyścigi jako serwis).
          Chyba nie bardzo zamierza robić zawodowo motocykli (pytałem) ale właśnie kolejna ST przechodzi operację, więc może go namówimy na specjalizację w XTZ

          RS Service Piaseczno, Chyliczkowska 38


          ps.
          Tej zimy będzie grany u niego koncept "XTZ900 i "
          1. Mam nadzieję, że nie trafi do mnie żaden motocykl po Omlesiu na poprawki

          2. Już trzy XTZ900 są robione w PL, ta będzie czwarta. Trzy pozostałe jakoś nie mają szczęścia być dokończone
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #95
            Pozdrawiam kolege LukaSS-będe siestarał.

            Komentarz


              #96
              Opinia o zuma motocykle

              Zamieszczone przez xieciu Zobacz posta
              Kumpla warsztat w Falenicy:
              http://zumamotocykle.pl/
              Zamiast opinii będzie podanie kilku faktów:

              Umówiłem się do serwisu bodaj na piątek. Pojechałem, powiedziałem że trzeba zmienić napęd, klocki, tarcze. Wszystko git.

              Motocykl był szybko do odbioru, bodaj już w środę - git, ale pierwszy zgrzyt. Serwis jest czynny do 18 i nie ma możliwości odebrania motocykla po tej godzinie.

              W czwartek nie mogłem się wyrwać z pracy przez 18, więc umówiłem się na odbiór w piątek, zaznaczając że będę około 18, no bo... jestem takim odmieńcem że pracuję.

              W piątek wyruszyłem o 17:20 z nadzieją że zdążę, ale niestety na miejscu byłem o 18:15. Motocykla nie odebrałem. Zamknięte na cztery spusty a telefon nie odpowiada.

              Pojechałem drugi raz w poniedziałek, tym razem bez umawiania się, bo też umówić się nie dało - telefon nie był odbierany. Tym razem byłem o 17:30. Wszystko było zamknięte na cztery spusty, ale dzwoniłem aż się dodzwoniłem (w końcu miało być otwarte do 18). Po jakichś 5 minutach odkąd zacząłem dzwonić na zmianę dzwonkiem i telefonem drzwi zostały mi otwarte. Co ciekawe, serwisant cały czas był w domu, tylko jakby nie chciało mu się otwierać???

              No ale motocykl odebrałem, pogadałem miło udając że nie jestem podkurwiony i pojechałem.

              Jechało się dziwnie, no ale wymiana napędu, tarcz i klocków wymaga dotarcia pomyślałem. Tym nie mniej postanowiłem obejrzeć co i jak jak i okazało się, że łańcuch NIE MA LUZU. Nie to że został ustalony mały luz. Łańcuch jest naciągnięty na 100%, przy motocyklu stojącym na bocznej nóżce, a jak się na niego siada to widać jak łańcuch się rozciąga. Regulacja jest już na maksa skrócona. Facet założył za krótki łańcuch. Fuszerka 100%.

              Dzwoniłem do niego następnego dnia w godzinach przedpołudniowych i potem około 17. Telefon milczy. Jak odbierałem motocykl to widziałem na podwórku powyciągany sprzęt pływający. Pewnie facet pojechał sobie na łódki. Może jechać jak chce jego sprawa, tyle że wypadało by uprzedzić klientów, że jak nie odbiorą motocykla do dnia XYZ, to potem odbiorą dopiero za dwa tygodnie, bo są wakacje. Ja szczęśliwie swój zdążyłem odebrać, ale przestrzegam!!!

              Komentarz


                #97
                Moze i to prawda, a moze i nie, ale zawsze podchodze z rezerwa do kogos kto napisal pierwszy post na forum, w ktoryms kogos objezdza.
                Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                Komentarz


                  #98
                  Zamieszczone przez mariuszl Zobacz posta
                  Zamiast opinii będzie podanie kilku faktów
                  A jakiś paragon choć wziąłeś?
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #99
                    Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                    A jakiś paragon choć wziąłeś?
                    Sytuacja jest rozwojowa...

                    Udało mi się dzisiaj dodzwonić do serwisu. Wczoraj wieczorem dodzwoniłem się pod "stary" numer telefonu i odebrała go jakaś pani, oraz powiedziała mi że numer do serwisu się zmienił. Podała mi szczęśliwie nowy numer i udało mi się dodzwonić dzisiaj, przed chwilą. Początkowo chciano mnie spuścić na drzewo, ale troszkę pokrzyczałem i umówiłem się dziś na 18 (tak, udało się umówić po godzinach pracy warsztatu), na dodanie 2 ogniw do łańcucha od ręki (jest w tej chwili 106). Z całą pewnością napiszę co z tego wyszło.

                    Swoją drogą, próbowano mi wmówić przez telefon, że nie można dodać jednego ogniwa, bo liczba ogniw musi być parzysta. Na pytanie "dlaczego?" dostałem odpowiedź że "na logikę tak musi być". Ciekawe... no ale już mam dosyć więc zgodziłem się na dodanie tych dwu ogniw. Zresztą, łańcuchy w tym serwisie są składane na zapinkę a nie na zakuwkę... też jakby mało profesjonalnie. W każdym razie, jak już będę miał 108 ogniw to sobie jedno ogniwo i tą spinkę wyrzucę i skuję sam porządnie na 107 ogniw.

                    Tak czy inaczej... uwzględnianie reklamacji (jeśli rzeczywiście operacja się powiedzie) zawsze jest dużym plusem warsztatu.

                    Wychodzi też na to, że wyjazd na łódki (jeśli był), był krótki, więc spoko.

                    Komentarz


                      swietnie.

                      a teraz idz do powitalni, przywitaj sie tutaj z nami ladnie i daj nam jakos uwierzyc w to, ze nie zarejstrowales sie jedynie po to, zeby objechac warsztat.
                      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                      Komentarz


                        ciekawe jak zrobisz te 107 ogniw

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez rumpel Zobacz posta
                          ciekawe jak zrobisz te 107 ogniw
                          Niektórzy potrafią tylko na forach wypisywać swoje żale ale nie mają pojęcia o mechanice.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            Jaki to motocykl? 660 czy 750?
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez rumpel Zobacz posta
                              ciekawe jak zrobisz te 107 ogniw
                              Może wykorzysta coś z rolnictwa? http://www.sklep-grene.pl/product_in...ucts_id/269597
                              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                              Komentarz


                                Mam pytanie do kolegów z Otwocka i okolic. Czy korzystał już ktoś z serwisu motocyklowego Pawła Hady? http://motocykle-otwock.pl/

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X