Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie buty- opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Wiadomą rzeczą jest ze każdy zakup jest przemyślany żeby zmieścić się w budżecie. Ale na litość Boską nie kupujcie jakiegoś gówna bo niby ładnie wygląda!!!! Buty mają zabezpieczać, chronić stopę.. czytając koment. Mam wrażenie że głównym priorytetem jest wygląd i cena.. pomyślcie zanim kupicie jakieś gówno które wam się rozklei przy 35 stopniach i pierwszym kontaktem z terenem...😂😂

    Komentarz


      Zamieszczone przez Bigmike Zobacz posta
      Ale na litość Boską nie kupujcie jakiegoś gówna bo niby ładnie wygląda!!!!
      Ten wygląd to przy których? Bo chyba nie tych z juli.

      Komentarz


        661.jpg

        A ja jeżdżę w takich szóstkach i polecam. Nie są super wentylowane bo chyba nie są wcale, ale noga jest bardzo pewna w tym bucie. Kilka razy nogę ochroniły przed korzeniami czy innym ścierwem. Pierwszego kontaktu z asfaltem nie miały więc nie powiem jak się zachowują w takiej sytuacji. Są bez zawiasu ale są bardzo wygodne. Cena rok temu była 800 zł +/-

        Komentarz


          Zamieszczone przez Mondo Cane Zobacz posta
          I wracam do czytania na temat jak zmieniac biegi w butach crossowych
          - spróbu podciągnąć dźwignię zmiany biegów do góry kręcąc rzymską śrubą na cięgle.

          Komentarz


            Właśnie skończyłem zdobywać wiedzę o tym co i jak mogę udoskonalić bez ingerencji w konstrukcję motocykla. Chodzi mi również po głowie w ramach testów dorobienie tymczasowej, dodatkowej dźwigni zmiany biegów jakieś 10-12 cm nad fabryczną.

            Szukałem na forach ale jedyne co znalazłem to na forum motocyklistów z Bangladeszu poniższą konstrukcję

            modified-motorcycle-gear-lever1.jpg
            Ostatnio edytowany przez Mondo Cane; 3348.
            Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

            Komentarz


              Zapytam: po co to?
              Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
              Adwenczur Klab FB
              Adwenczur Klab w sieci

              Komentarz


                Odpowiem: aby łatwiej zmieniać biegi bez nadmiernego odrywania stopy od lewego podnóżka.
                Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                Komentarz


                  Zamieszczone przez szafura Zobacz posta
                  Zapytam: po co to?
                  [emoji23] może uda się chłopakom coś takiego opatentowac..chłopaki z Enduro i cross mieli by duże ułatwienie w zmianie biegów...[emoji23] [emoji12]

                  Komentarz




                    jedyne z czym mi siÄ™ to kojarzy

                    Komentarz


                      Rozwiazanie z tego co widze uzywane w skuterswiecie i w czopkach, pewnie po to zeby butow nie brudzic. Widzialem to jeszcze w jakims demoludzie. Google pokazuje cos takiego do junaka.
                      W czopku masz nogi do przodu w skuterze prostopadle do drogi. Tu natomiast podkurczone i na nich stoisz. Wiec na poczatek inna pozycja i inne dzialnie stopy.



                      Niemmniej nie przyjelo sie w moto. Na asfalt moze jeszcze ujdzie bieg pieta wbijac, ale na wertepy cos mi sie wydaje ze zabierac to moze swobode pozycji i przestwiwenie stopy bedzie skutkowac niekontrolowana interakcja z wajcha.

                      Tak samo przy pochyleniu na bak gdzies trzeba piete w dol nienaturalnie cisnac...

                      Zakaldam mimo wszystko, ze jakby to bylo takie dobre to by istnialo powszechniej. A istnieje w skuterach, przy stalej pozycji podczas jazdy i nie dla szybkosci wachlowania a po to aby nie brudzic butow.

                      Co do odrywania buta od podnozka to raczej nie odrywam, jedynie przekladam bokiem palce nie odrywajac podeszwy. Moze masz za nisko dzwignie i but nie wchodzi skoro szukasz takich patentow?

                      Idac dalej, dzwignia oryginalana w pozycji jak na zdjeciu z bangladeszu, czyli pod podeszwa z doswiadczenai jest bardziej meczaca niz tak jak jest zazwyczaj. Biore tu pod uwage to co sie dzieje przy hamulcu. Tam jest pod podeszwa i czesto trzeba trzymac z boku stope zeby nie naciskac (wielkosc tego pedalu tez zapewne z tego wynika bo jest maly) albo pilnowac sie z nia, co przy biegach nie ma miejsca, bo wajcha jest poza ruchem stopy i nie przeszkadza podczas jazdy.

                      Ale jestem za eksperymentami. Przyspawaj to, zrob testy i podziel sie doswiadczeniem
                      Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

                      Komentarz


                        W punkt Krzysztof. Mam podobne przemyślenia
                        Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                        Komentarz


                          Dźwignia zmiany biegów w układzie oalce-pięta to bardzo stary patent. Pierwotnie opracowany dla motocykli wojskowych bo łatwiej było tym operować w wojskowych buciorach. Kiedyś dość powszechny, później z różnych względów zanikł ale ostatnio za sprawą motocykli amerykańskich znów wraca. Używałem tego w Kaśce i przy tamtym rozmieszczeniu względem podnóżka było to wygodne a na stojąco( w terenie) tam bardzo rzadko ze względu na masę i charakter silnika zmieniało się biegi więc nie przeszkadzało.
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            Racja, nic nowego pod Słońcem

                            Żeby nacisnąć dźwignie piętą trzeba oderwać nogę od podnóżka. Pewnie dało by się to ustawić inaczej, gdyby była regulacja.
                            Ciekawostka że tylko najnowsze skrzynie mają dźwignię na wieloklinie na zewnątrz. "Normalnie" wieloklin jest wewnątrz skrzyni więc jest problem z ustawieniem.
                            Za to podnóżki są na wieloklinach.
                            Po wymianie łożysk w skrzyni zamontowałem skrzynię do silnika a tu dźwignia nie tak k... ale ponowny demontaż i montaż to już na szybkości.
                            Ostatnio edytowany przez Tomur; 101. Powód: literówki

                            Komentarz


                              Ciekawostka że tylko najnowsze skrzynie mają dźwignię na wieloklinie na zewnątrz. "Normalnie" wieloklin jest wewnątrz skrzyni więc jest problem z ustawieniem.
                              Za to podnóżki są na wieloklinach.
                              Po wymianie łożysk w skrzyni zamontowałem skrzynię do silnika a tu dźwignia nie tak k... ale ponowny demontaż i montaż to już na szybkości.
                              Niezla zabawa i trening cierpliwosci

                              Komentarz


                                Najwygodniejsze buty motocyklowe jakie miałem na nogach to FOX COMP 5.
                                Miałem je kilka razy przez cały dzień na nogach i bez żadnych problemów dało się normalnie chodzić.
                                Nie jak w butach narciarskich....

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X