Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zawieszenie tył jakie propozycje

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Zawieszenie tył jakie propozycje

    Siemanko
    Przyszedł czas na zmiany zawieszenia, jakie macie propozycje. Amortyzator musi ogarnąć mnie i plecak czyli 200 kg jakieś bagaże 40 kg no i moto (xtz 750). Jest na allegro wilbers z pełną regulacją dobicia i odbicia i regulację napięcia sprężyny za jakieś 3200 zł i się nad nim zastanawiam bo jest a. nowy b. na pewno będzie pasować c. mogę go zamówić dokładnie pod wagę.
    Może jakieś alternatywy się wam nasuwają co zaadoptować, boje się że amortyzatory z mocowaną na stałe puszką dekompresji się nie zmieszczą przy misce olejowej bądź gdziekolwiek indziej.

    #2
    aha czyli nikt nic nie wie. fajnie. to może chociaż ocenicie to

    jedyne 644 euro ale ma wszystko

    Komentarz


      #3
      Z takim pretensjonalnym podejściem nie licz na zalew odpowiedzi.
      sigpic

      Komentarz


        #4
        TO wszystko zależy ile chcesz na ten cel przeznaczyć kasy, ja bym nie wydawał majątku bo uważam że org amor ma dobre tłumienie, jak chcesz to poszukaj twardszej sprężyny i po kłopocie, no chyba że chcesz się bawić z pełną regulacją to już inna sprawa.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          żadne pretensje a może wystarczyło napisać że nie mam pojęcia w temacie choć i tak ostatnio odnoszę wrażenie że gdyby nie forum xtz750.com to nic bym się nie dowiedział
          a co do oryginału to niestety mój już nie ma żadnego tłumienia więc podejrzewam że i sprężyna mu nic nie pomoże

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez grubens Zobacz posta
            a co do oryginału to niestety mój już nie ma żadnego tłumienia więc podejrzewam że i sprężyna mu nic nie pomoże
            Jak nie ma już tłumienia to nic, można go pewnie jeszcze zregenerować, ale koszt będzie większy niż kupno używanego w dobrym stanie i zmiana sprężyny na twardszą.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              no tak ale skąd wiedzieć że się kupuje mniej używany niż używany ? a i gdzie kupić sprężynę żeby mieć pewność przed zamontowaniem że będzie ok

              Komentarz


                #8
                No w tej sprawie możesz liczyć tylko na dobrą wolę sprzedającego, sprężynę musisz kupić akcesoryjną a gdzie to nie wiem niestety
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  http://www.hagon-shocks.co.uk/main1st.htm mam amor tej firmy. Oczywiście bez regulacji, ale znacznie lepiej działa niż w dobrym stanie oryginał.

                  P.S. Za to ja w tym totalnym bajzlu na XTZ750.com mam problem się dowiedzieć konkretnych konkretów
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #10
                    wiem o co biega długo próbowałem rozkminić jak się po nim poruszać jednak u nas na forum nie ma takich informacji jak np. na africe tam jakoś jest tych pomysłów więcej zdjęć sporo gotowców. Teraz w zimę będę robił wersję rally postaram się wszystko opisać i foty porobić. Może nawet założę galerię na jakimś serwerze.

                    Komentarz


                      #11
                      Ja mam obecnie w Tenerce Ohlinsa, tylko nie wiem czy to sztuka dedykowana, czy kombinowana. Niby mocowania wyglądają mi ok. Tyle że amor nie ma regulacji pokrętłem. No i Ohlins z tego co wyczytałem ma opcję tuningowania swoich amorków, tzn góra, śprężyna czy dół mogą być elementami wymiennymi.
                      sigpic
                      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                      Komentarz


                        #12
                        Też mam ohlinsa spróbuj odczytać powinien być na korpusie ja też popatrzę jak kiedyś szukałem mojego modelu na stronie ohlinsa to nie znalazłem prawdopodobnie już nie produkują bo dedykowanych do xtz też nie widziałem. Ja mam regulację wstępnego napięcia sprężyny poprzez krecenie sruby na amortyzatorze ale myslę nad zakupem takiego amorka http://allegro.pl/honda-ntv-700-deau...1456580497.htm i przełożeniu hydraulicznego napinacza.

                        Komentarz


                          #13
                          Mój to Ohlins Racing 516, napis od spodu, żółta sprężyna.
                          sigpic
                          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                          Komentarz


                            #14
                            Byłem zerknąć u mnie jest tak samo ale prawdopodobnie jest numer na korpusie w górnej części przy mocowaniu amorka.

                            Komentarz


                              #15
                              Mam resztę danych:
                              Na korpusie Ya9191 oraz 103968
                              Na sprężynie 698-54/140 507
                              sigpic
                              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X