Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Różnice pomiędzy rocznikami modeli Super Tenere

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Rzeźba - jakiś zamiennik na miejsce "starego" modelu. W sumie dobrze dla Ciebie, bo ma szansę dłużej pożyć.
    Przy okazji na zdjęciu widać starszy model konsoli podnóżka pasażera (wysoka).
    sigpic

    Komentarz


      #17
      to pewnie Regulator Tourmax na 5 kabli z prostym podłączeniem kontrolki ładowania (dioda) 348 zł
      Katalog larsson 1290132

      chyba mam taki sam - przeniesiony pod siodło, ale nie wiem czy fabrycznie


      Uploaded with ImageShack.us
      Ostatnio edytowany przez fxrider; 1. Powód: literówki
      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

      Komentarz


        #18
        "Siodełko" jest fabryczne (nowsza ST), co do samego regulatora to nie wiem - jeśli jest siodełko to fabrycznie też powinien być taki z radiatorem, ale na oko go nie poznam.
        Ludzie montują od metra dużo różnych modeli, a wszystkie z radiatorem wyglądają podobnie. Na pewno optycznie różni się od szymkowego.
        sigpic

        Komentarz


          #19
          Usunięte na żądanie użytkownika

          Komentarz


            #20
            jeśli pękł tylny bolec - to prawie wszystkim pękł plus jest taki, że można boczek zdjąć pomimo bagażnika

            możesz zamontować bez problemów pod siodłem (ten stelaż jest na 'trytki" i pewnie można go kupić z jakiejś maszyny na części) - tylko tam jest gorąco od bańki olejowej... zawsze zadaję sobie pytanie, czy pod siodłem jest aby na pewno lepiej ?
            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

            Komentarz


              #21
              Usunięte na żądanie użytkownika

              Komentarz


                #22
                Nie wiem, czy to dobry pomysł, bo radiator musi oddawać ciepło. Teraz mocno ryzykujesz, że Ci się "sfajczy".
                Oryginalny radiator w tym miejscu był mocowany do dodatkowej blaszki, która miała odbierać od niego ciepło i przenosić je na ramę. W modelach z radiatorem to już tak nie działa - zostały policzone do chłodzenia samymi żeberkami.
                sigpic

                Komentarz


                  #23
                  Jak się ma sprawa z wypukłymi i płaskimi lampami w ST? Moja 89 miała wypukłe, obecny model ma wypukłe. Bociana ST- chyba 93- ma płaskie. Widziałem również ST 90/91 z płaskimi, 95/96 z płaskimi. O co z tym lotto?
                  sigpic
                  "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                  "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                  Komentarz


                    #24
                    Sprawa jesr prosta, wypukłe szkła żarówki bańki 35W wtedy świecą dwie lampy.
                    Szkła proste mają inne odbłyśniki i żarówki H4 55W takie rurkowe jak u Ciebie, świecą wtedy pojedynczo na mijania, długie świecą wtedy dwie lampy.

                    Z rocznikami lamp jest jak z przełącznikami na kierze, ogólnie można przyjąć że od 91-92 wszystkie oprócz francuzów miały montowane płaskie lampy. We francuskich motocyklach spotkałem się z lampami wypukłymi do 94 roku, nie wiem dlaczego. W manualu jest rozpiska żarówek odnośnie rocznika i kraju pochodzenia motocykla.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #25
                      No ja właśnie mam wypukłe lampy z żarówkami bańkowymi, które zastąpiłem H4 bez zmian odbłyśników i palą się jednocześnie 2.
                      sigpic
                      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                        No ja właśnie mam wypukłe lampy z żarówkami bańkowymi, które zastąpiłem H4 bez zmian odbłyśników i palą się jednocześnie 2.
                        Trochę polepszyło ci się światło ale jak byś zmienił całkiem lamy z odbłyśnikami było by o wiele lepiej, bańka inaczej załamuje promień z żarówki i inaczej jest później rozpraszany przez szkło, ale w końcu kiedyś też się jeździło wską albo junakiem na świeczce
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #27
                          ST sprzedwane na rynek włoski jeszcze w 91/92 (nie wiem jak później) miały wypukłe z lampami 2x35W.

                          Komentarz


                            #28
                            Ja u siebie w ST '90 mam H4 na jednym kloszu a H1 na drugim (żółty) ... Na krotkich swieci lewa lampa na bialo, na dlugich obie biala i zolta...o wiele lepsze swiatlo niz mialem w 660 '94 gdzie byly bańki...
                            Enduro nie klęka
                            R 1100 GS '99 - limonka
                            Pajero 3.2 DiD '03

                            Komentarz


                              #29
                              rodzaje świateł w ST




                              Uploaded with ImageShack.us
                              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                              Komentarz


                                #30
                                roznica taka:

                                dzialajace regulatory napiecia z rocznikow >94 ni cholery nie chcialy dawac poprawnego ladowania w mojej i Omlesia Tenerach (roczniki 89). Po wielu roznych probach i pomiarach wyszlo, ze regulator napiecia, ktory dobrze dziala w naszych Teresach ma oznaczenie SH 650-12 (w wygladu identyczny jak te 'ulepszone' przez Japonczykow w Tenerach z rocznikow >94).
                                Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                                Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X