Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Różnice pomiędzy rocznikami modeli Super Tenere

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Różnice pomiędzy rocznikami modeli Super Tenere

    No będzie podwójny układ zasilania. Przydatne gdy paliwa zabraknie, lub motocykl nie chce odpalić po zimie. A w razie awarii oryginału będzie można kontynuować podróż. Możesz kupić puszkę od jakiegoś nowszego japońskiego motocykla jak chcesz te wsuwane bezpieczniki. Ta od MZ jest najprostsza.

    #2
    Ja mam 90 rok i też mam na końcu zamkniętą osłonę tak jak na zdjęciu
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      89 rok miał dokładnie tak samo jak na foto.
      BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
      YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


      Ja tu tylko sprzątam

      Komentarz


        #4
        Różnice pomiędzy rocznikami modeli Super Tenere

        Proszę wpisywać w tym temacie znalezione różnice pomiędzy poszczególnymi rocznikami Yamahy XTZ.

        1. regulator napięcia
        Roczniki 89-91 miały go pod lewym boczkiem podsiodłowym, później przeniesiono go pod siodło nad zbiornik oleju, dodając do ramy dodatkowy płaskownik do którego przykręcony jest regulator.
        Nie ma reguły co do umiejscowienia regulatora w rocznikach 90-92, gdyż Yamaha posiadała 2-4 fabryki w Europie motocykli.



        Poproszę o zdjęcie regulatora pod siodłem



        2. Osłona tłumika
        Rocznik 89 posiada osłonę tłumika z dodatkową blachą zakrywającą część wewnętrzną wydechu (od strony koła)
        Zdjęcia zapożyczone od Siwy (Szymek)

        Rocznik 89:






        Kolejne roczniki:

        Ostatnio edytowany przez LukaSS; 4.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          Przy tego typu rozważaniach trzeba brać pod uwagę to, że niekoniecznie to co ma się w swoim moto jest oryginalne - mimo, że często może na takie wyglądać. Często części mogą być pomieszane z kilku roczników i łatwo gafę strzelić - trzeba większej próby, aby wnioski były wiarygodne.
          sigpic

          Komentarz


            #6
            1. regulator napięcia
            Roczniki 89-91 miały go pod lewym boczkiem podsiodłowym, później przeniesiono go pod siodło nad zbiornik oleju, dodając do ramy dodatkowy płaskownik do którego przykręcony jest regulator.

            2. Stopki pasażera.
            Do 90 roku stopki były wyżej(miały inne mocowania)co było nie wygodne dla pasażera. Całe szczęście szybko zareagowali i od 90 roku juz były takie jak do końca
            Całe szczęście ja mam 92 choć nie mówię, że te przed 90 były gorsze(no chyba że dla plecaczka)

            PS. Mogę dodać, że wcześniej stopka była na wysokości(jak by)górnej krawędzi tłumika. A później była to dolna krawędz. Także jakieś 15cm
            Ostatnio edytowany przez giani; 102.
            ...tylko silnych los obdarza hojnie...

            Komentarz


              #7
              Bartas już to wymieniał:
              - do 1991 (90?) inny zintegrowany przełącznik po prawej stronie - okrągły STOP ENGINE
              - do 1992 (93?) regulator pod lewym boczkiem
              - różne typy regulatorów (najpierw małe czarne, podatne na sfajczenie)


              (Bartas - mam nadzieję, że się zrehabilitowałem za to "czytanie bez zrozumienia" )
              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

              Komentarz


                #8
                Z rzeczy które ja kojarzę z moich moto, nie znam dokładnych dat zmian:
                - różne zbiorniczki/separatory odmy ('89 - "pudełkowaty", '91 "labiryntowaty" - zapewne po to, aby skroplona woda nie wracała do głowicy)
                - różne modele przełączników zespolonych na kierownicy ('91 jeszcze stare - "kwadratowe", nowsze "zaokrąglone" - jak w TDM bądź XJ600 Diversion)
                - różne kolory kontrolek kierunkowskazów ('91 jeszcze stare - pomarańczowe, nowsze ('9?") zielone, prawdopodobnie zmiana równocześnie z poprzednim punktem)
                - różne modele konsoli podnóżków pasażera ('89 - wysokie, '91 - niskie, niesymetryczne)
                - różne kolory obręczy ((prawdopodobnie tylko) '89 - czarne, '91 już "białe")
                - w wersji 3TD (szwajcar) rok '89 miał kwadratową lampę, późniejsze już 2 okrągłe
                w zależności od rynku bywały różne konfiguracje lamp - opisane w Owner Manualu
                - a propo regulatora - nowy model był inny, miał radiator i dodatkowy kabel masowy.
                Widziałem na zdjęciach jeszcze, że odlewy silnika minimalnie się różnią (okolice nad pokrywą alternatora i być może jeszcze gdzieś), ale było za mało danych aby wnioskować o zależnościach.
                To główne różnice, które kojarzę, pewnie są jeszcze jakieś drobiazgi, ale nie rozbierałem gruntownie tenery noweszej niż '91 więc ciężko mi powiedzieć, jak sobie coś przypomnę to dopiszę.
                W mojej '91 spotkałem się też z innym przerywaczem kierunkowskazów (3 stykowy - wyglądało to oryginalnie, ale nie udało mi się potwierdzić w innych ST, dodatkowy styk to masa), w '89 był 2 stykowy, działający z opóźnieniem, w przeciwieństwie do opisanego wcześniej.
                Spotkałem się też z różnymi konfiguracjami węża od odmy wewnątrz airboxu i różnym układem "osadników" oleju w airboxie, ale nie wiem czy to zmiany fabryczne czy inwencja własna właścicieli.

                pzdr, Adam
                Ostatnio edytowany przez fxrider; 1. Powód: uzupełnienia
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  A czy mógłbym poprosić o zdjęcia podnóżków starych i nowych, przełączników starego typu i kontrolek starego typu, separatorów?
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #10
                    Jeżeli chodzi o stopki tzn. podnóżki to jest to nawet widoczne tutaj: http://xtzclub.pl/threads/26-Malowan...ight=malowanie
                    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                    Komentarz


                      #11
                      Starszy typ podnóżków pasażera oraz czarne felgi (roczniki 89 i 90):





                      Nowszy typ stopek pasażera oraz niemalowane już felgi (od rocznika 90, 91 w zwyż):

                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #12
                        Ja mam właśnie 90 rok, białe felgi, podnóżki nowszego typu, szkiełka kierunkowskazów pomaraÅ„czowe, przełączniki kwadratowe (okrągły przycisk stop engine).
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Usunięte na żądanie użytkownika

                          Komentarz


                            #14
                            Ja mam rocznik 93 ( niemiec ) i mam regulator napięcia pod lewym boczkiem dokładnie tak jak na pierwszej fotce.

                            Komentarz


                              #15
                              Usunięte na żądanie użytkownika

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X