Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Poka wyniki od 21 do 37 z 37

Temat: Rnice pomidzy rocznikami modeli Super Tenere

Siwy
    Go

Domylnie

Usunite na danie uytkownika

Ojciec Zaoyciel Avatar fxrider
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    2,738
    Motocykl
    R1100GS, 990
    Skd
    Jzefw

Domylnie

Nie wiem, czy to dobry pomys, bo radiator musi oddawa ciepo. Teraz mocno ryzykujesz, e Ci si "sfajczy".
    Oryginalny radiator w tym miejscu by mocowany do dodatkowej blaszki, ktra miaa odbiera od niego ciepo i przenosi je na ram. W modelach z radiatorem to ju tak nie dziaa - zostay policzone do chodzenia samymi eberkami.

Kup Pan kufer! Avatar Bartas
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    2,616
    Motocykl
    XTZ 660 Tenere 95
    Skd
    Bytom

Domylnie

Jak si ma sprawa z wypukymi i paskimi lampami w ST? Moja 89 miaa wypuke, obecny model ma wypuke. Bociana ST- chyba 93- ma paskie. Widziaem rwnie ST 90/91 z paskimi, 95/96 z paskimi. O co z tym lotto?
    Hidden Content
    "Cieszy si wdrwk do nieznanych miejsc, ogldaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzaa mu pasja poznania"

"Dystans do wiata jest waciwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiaoci, optymizmu yk, tolerancji z umiarem, wiedzy mdrcw szklaneczk i wina antoek by jak bd dokucza pierdoln gonym NIE."

Nie wylewa za konierz Avatar marcinjunak
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    5,534
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    Skd
    Dblin-Wawa
    GG
    GG: 2320727

Domylnie

Sprawa jesr prosta, wypuke szka arwki baki 35W wtedy wiec dwie lampy.
    Szka proste maj inne odbyniki i arwki H4 55W takie rurkowe jak u Ciebie, wiec wtedy pojedynczo na mijania, dugie wiec wtedy dwie lampy.

Z rocznikami lamp jest jak z przecznikami na kierze, oglnie mona przyj e od 91-92 wszystkie oprcz francuzw miay montowane paskie lampy. We francuskich motocyklach spotkaem si z lampami wypukymi do 94 roku, nie wiem dlaczego. W manualu jest rozpiska arwek odnonie rocznika i kraju pochodzenia motocykla.
    By Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 a w kocu przyszo nawrcenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywicie WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspomina szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Kup Pan kufer! Avatar Bartas
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    2,616
    Motocykl
    XTZ 660 Tenere 95
    Skd
    Bytom

Domylnie

No ja wanie mam wypuke lampy z arwkami bakowymi, ktre zastpiem H4 bez zmian odbynikw i pal si jednoczenie 2.
    Hidden Content
    "Cieszy si wdrwk do nieznanych miejsc, ogldaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzaa mu pasja poznania"

"Dystans do wiata jest waciwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiaoci, optymizmu yk, tolerancji z umiarem, wiedzy mdrcw szklaneczk i wina antoek by jak bd dokucza pierdoln gonym NIE."

Nie wylewa za konierz Avatar marcinjunak
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    5,534
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    Skd
    Dblin-Wawa
    GG
    GG: 2320727

Domylnie

Cytat Napisa Bartas Zobacz post
    No ja wanie mam wypuke lampy z arwkami bakowymi, ktre zastpiem H4 bez zmian odbynikw i pal si jednoczenie 2.
    Troch polepszyo ci si wiato ale jak by zmieni cakiem lamy z odbynikami byo by o wiele lepiej, baka inaczej zaamuje promie z arwki i inaczej jest pniej rozpraszany przez szko, ale w kocu kiedy te si jedzio wsk albo junakiem na wieczce
    By Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 a w kocu przyszo nawrcenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywicie WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspomina szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Senior Member Avatar bigboykr
    Doczy
    kwi 2010
    Postw
    323
    Motocykl
    950Adv, XT600Z, CB750 cafe, YP250
    Skd
    Krakw
    GG
    GG: 4305009

Domylnie

ST sprzedwane na rynek woski jeszcze w 91/92 (nie wiem jak pniej) miay wypuke z lampami 2x35W.

Guru Member Avatar trocin
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    1,662
    Motocykl
    BMW R 1100 GS '99
    Skd
    Puawy
    GG
    GG: 8478669

Domylnie

Ja u siebie w ST '90 mam H4 na jednym kloszu a H1 na drugim (ty) ... Na krotkich swieci lewa lampa na bialo, na dlugich obie biala i zolta...o wiele lepsze swiatlo niz mialem w 660 '94 gdzie byly baki...
    Enduro nie klka Hidden Content Rycie umila ycie Hidden Content
    Grand Vitara 2.0 - offroad rulezzz Hidden Content
    BMW R 1100 GS '99 - limonka

Guru Member Avatar kamilltee
    Doczy
    maj 2010
    Postw
    2,461
    Motocykl
    XTZ750 ST, 1992
    Skd
    Piaseczno - Jzefosaw
    GG
    GG: 20207

Guru Member
    Doczy
    mar 2012
    Postw
    1,165
    Motocykl
    xchallange
    Skd
    warszawska praga

Domylnie

roznica taka:

dzialajace regulatory napiecia z rocznikow >94 ni cholery nie chcialy dawac poprawnego ladowania w mojej i Omlesia Tenerach (roczniki 89). Po wielu roznych probach i pomiarach wyszlo, ze regulator napiecia, ktory dobrze dziala w naszych Teresach ma oznaczenie SH 650-12 (w wygladu identyczny jak te 'ulepszone' przez Japonczykow w Tenerach z rocznikow >94).

Guru Member Avatar robkri
    Doczy
    kwi 2010
    Postw
    1,735
    Motocykl
    YAMAHA SUPER TENERE 92
    Skd
    Kosy k/Dobrego Miasta

Domylnie

Na zlocie wykrylimy jedn drobn rnic ST, wystpoway dwie wersje dwigienek sprzga jedne s krtsze i paskie a drugie s dusze z przeamaniem (taka wystpuje w mojej i kilku innych ST ktre ogldaem).

Guru Member Avatar LukaSS
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Cytat Napisa robkri Zobacz post
    Na zlocie wykrylimy jedn drobn rnic ST, wystpoway dwie wersje dwigienek sprzga jedne s krtsze i paskie a drugie s dusze z przeamaniem (taka wystpuje w mojej i kilku innych ST ktre ogldaem).
    Rocznikami podaj

Mam pytanie odnonie malowania. Chodzi o barwy z pocztku produkcji - biaa pera (czy metalic?), czerwone oraz pomaraczowe pasy. Niektre maj napis Chesterfild a niektre nie.... czy mi si zdaje czy tak jest faktycznie? Pamitam Szymek mia napis, na zlocie ostatnim te mia kto napis, ale widziaem wersje bez tego napisu.
    --== XtzParts.com - czci do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

Senior Member Avatar rumpel
    Doczy
    maj 2012
    Postw
    365
    Motocykl
    FE570, 950adv
    Skd
    S-ec

Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Albo mi si zdaje albo jest jaka rnica w gonoci wydechw. Miaem trzy z rocznikw pniejszych ni 90, teraz mam w idealnym stanie tumik z 89 roku. Jest zdecydowanie goniejszy ni pozostae.

Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Kolejna rnica. Wszystkie ST sprzedawane w Niemczech miay gumowe kapturki osaniajce nakrtk osi przedniej i tylnej. Tylny kapturek trzyma si nie na nakrtce a na blaszce z trzema wypustkami.

kapprzod.jpgkaptyl.jpg

Gientkiego ST (rocznik zdaje si 92) ma jeszcze gumow oson ba osi przedniej (wyglda na orygina), jednak nie znalazem jej jeszcze w katalogach.

Ojciec Zaoyciel Avatar fxrider
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    2,738
    Motocykl
    R1100GS, 990
    Skd
    Jzefw

Domylnie

Faktycznie miaem takie kapturki w swojej 3WM.

Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Kolejny smaczek z katalogu ST czci dla modelu na 1989 rok:

dzwignia hamulca 1989.jpg