Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak podwyższyć Tereskę?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Jak podwyższyć Tereskę?

    Niedawno zakupiłem Tenerkę przepięknej urody. Ale po przesiadce z DR'ki 650 jakoś tak blisko ziemi jestem. Dodatkowo poprzedni właściciel obniżał moto i wyrzeźbił kanapę (praktycznie do twardej deski). Czy ktoś może napisać jak "krowie na rowie" co zrobić żeby podwyższyć motonga? Przymierzałem się do Tenery kamiltee, Laguna i Nemeta i wszystkie są wyższe.
    Owszem środek ciężkości jest niżej, ale w terenie szybciej "szura" brzuchem po "leśnej ściółce".

    #2
    Hej,
    upewnij się, czy przednie lagi nie są wsunięte w półki.
    Co do tyłu - prawidłowe ustawienie napięcia wstępnego sprężyny, normalna kanapa (no ale to prześwitu nie zwiększy) i ew. dog bones (poszukaj o tym na forum) mogły być zmieniane - ew. nimi też można podwyższać.
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Jak chcesz podwyższyć tereskę obowiązkowo pomierz dog bones przy amorze. Jeśli poprzednik ją obniżał to na pewno tym sposobem bo innego drastycznego nie ma.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Marcinie,

        coś poprzedni właściciel wspominał o dogbones'ach. To jest coś co się zdejmuje czy coś co się wymienia na większe/mniejsze?
        Jak się dostać do amorka - jestem lekko zielonkawy w kwestiach mechanicznych, zaglądałem pod dupkę, ale dostęp do niego jest optycznie bardzo słaby.

        Komentarz


          #5
          Dogbones to dwa "płaskowniki" łączące wahacz tylny i kiwaczke. Dostęp jest dobry, wystarczy je wymienić na inną długość. Oczywiście trzeba sie położyć pod motocyklem
          Ostatnio edytowany przez Mateusz Woj; 318.

          Komentarz


            #6
            Zemin, jak masz krótkie to się zamienimy
            ja wolałbym niżej niż mam
            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

            Komentarz


              #7
              Ja zmieniłem przednią zawiechę na apsy. Tym samym z motocykla zrobił się czoper więc trzeba było przespawać górne zawieszenie dampera o jakieś 1cm, co na ramieniu wachaczki dało jakieś 6cm.
              podrozemotocyklowe.com

              Komentarz


                #8
                tył możesz podnieść dając krótsze dogbones oryginalne są w granicach 11 cm od środka do środka śrub mocujących i są wycięte w środku dla "zmniejszenia" masy. Więc jeśli nie masz takich to znaczy że ktoś przy tym grzebał. Są dwie metody. wykręcasz to co masz i jeśli jest miejsce to wiercisz dziurę trochę bliżej (podejrzewam że u ślusarza bo w domu ciężko z takim wiertłem i zrobieniem tego prosto) i zakładasz powinno być ok. druga metoda to dorobienie wszystkiego od nowa jest o tyle lepsza że możesz przywrócić oryginalną długość. Co do regulacji zawieszenia to skoro i tak wykręcasz bogbones to odkręcenie jeszcze dwóch śrub od amora to nie problem a komfort pracy nieporównywalny przy okazji sprawdzisz czy nie masz luzów na wachaczu.
                amor powinien bez problemów "wyjść" dołem. Jak nie masz jak podwiesić motocykla do sufitu to oprzyj go sobie o jakąś ścianę i weź lewarek z samochodu oprzyj o blok silnika jak najdalej do tyłu jak się da i tak też dasz radę.

                Komentarz


                  #9
                  Lub zastosuj centralkę... (jeżeli masz)
                  sigpic
                  "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                  "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X