Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulacja składu mieszanki - gdzie jest śrubka?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Oddaj komuś kto potrafi,jak masz problemy z ilością stopni w jednym obrocie
    Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
    Loud pipes save lives...
    https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Łojek Zobacz posta
      Oddaj komuś kto potrafi,jak masz problemy z ilością stopni w jednym obrocie
      Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Jesteś gość, nie ma co !!

      Wysłane z mojego Q-SMART przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


        #18
        Łojek - jeśli nie zauważyłeś to w trzech ostatnich postach jest sprzeczność. Beniamin pisze że wykręcając wzbogacamy a Esi pisze odwrotnie. Dlatego pytam. Mogę ?

        Wysłane z mojego Q-SMART przy użyciu Tapatalka

        Komentarz


          #19
          Hej,
          Zdarzyła mi się taka przygoda, że w trasie wykręciła mi się śruba regulacji składu mieszanki - na szczęście leżała na silniku.
          Po wkręceniu obydwu iglic i wykręceniu na 2 obr. Teresa zaczęła strzelać w tlumik i nie chciała ciągnąć w zakresie pomiędzy 2 a 3,5 tyś obr/min.
          Przystąpiłem więc do regulacji - jazda cały czas ze śrubokrętem. Co ciekawe Teresa zaczęła prawidłowo pracować przy śrubach wykręconych o 4.5 obr.
          ktoś mi wytłumaczy skąd tak duża rozbieżność pomiędzy danymi z manuala a moim ustawieniem.

          Komentarz


            #20
            Wykręcenie 2 obroty to wartość dla w marę nowych gaźników. Manual raczej nie przewidywał tego, co będzie 20 lat później
            Reasumując te 2 obroty, to można powiedzieć, wartość wyjściowa do dalszych regulacji.
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              #21
              Dane z manuala to tylko pozycja od jakiej należy zacząć regulację. Gdyby to była jedyna słuszna pozycja to zamiast śrubki byłby kołek

              Komentarz


                #22
                Może i tak, skoro na takich ustawieniach dobrze lata nie ma co zawracać gitary tylko jeździć.

                Komentarz


                  #23
                  Jeszcze jedno pytanko:
                  Czy w tych iglicach do regulacji składu mieszanki oprócz sprężynki są jeszcze jakieś podkładki lub o-ringi.

                  Komentarz


                    #24
                    Tak.
                    O ile dobrze pamiętam to na sprężynie powinna leżeć podkładka, a na niej oring.
                    sigpic

                    Komentarz


                      #25
                      OK.
                      Jutro sprawdzę w drugim gaźniku jak rzeczywiście jest

                      Komentarz


                        #26
                        Niestety wydawało się, że wszystko jest ok, ale po rozgrzaniu- temp ok 1/2 skali moto szarpie przy przejściu z ok 2 tyś do 3,5 tyś obr/min
                        Dodam jeszcze, że kopci na czarno jak rozgrzana.
                        Ma ktoś jakieś pomysły co dolega Teresie ?

                        Komentarz


                          #27
                          Wykręcając wzbogacamy mieszankę - czyli jest więcej benzyny. Przerobiłem ten temat dogłębnie. Ja przy zastosowaniu dysz z wersji szwajcarskiej do modelu 3LD musialem wykręcic śrube składu mieszanki o 6 obrotów, dopiero było OK.

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez mastodont7 Zobacz posta
                            Niestety wydawało się, że wszystko jest ok, ale po rozgrzaniu- temp ok 1/2 skali moto szarpie przy przejściu z ok 2 tyś do 3,5 tyś obr/min
                            Dodam jeszcze, że kopci na czarno jak rozgrzana.
                            Ma ktoś jakieś pomysły co dolega Teresie ?
                            Przede wszystkim sprawdź iglice od ssania - może są rozpuszczone ze starości przez paliwo i go cały czas zalewa. Druga sprawa - aby gaźniki dało się wyregulować musisz zrobić ich porządny przegląd czyli z grubsza - membrany (głównie jak i zaworu air cut) oringi - szczególnie przy pływakach, poziom paliwa w komorach pływakowych - stan dysz paliwowych jak i powietrznych - wtedy możesz przystąpić do regulacji składu mieszanki bo tak naprawdę jest to ,,wisienka na torcie" przy regulacji gaźników. Ważne jest również porządnie wykonane synchro - ale wszystko musi mieć ręce i nogi - czyli najpierw przegląd gaźników (zakładam że filtry powietrza, połączenie air box z gaźnikami jak i pompa paliwowa jest na 100% ok i zawory wyregulowane) później rozgrzewasz motor i dokonujesz wspomnianych regulacji. Nie ukrywam że trzeba przy tym troszkę doświadczenia ale nie jest to jakaś sztuka tajemna. Jak coś to pisz do mnie na prv postaram się pomóc w miarę możliwości.

                            Jeszcze jedno - bym zapomniał - po regulacjach konieczna przejażdżka tak z 50 km - silnik i gaźniki inaczej pracują pod obciążeniem a inaczej bez - to co w garażu wydaje się ok nie musi wcale być ok na drodze
                            Ostatnio edytowany przez gruby88; 44.
                            „To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel – Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym, ale i ja bez motocykla jestem niczym….”

                            Komentarz


                              #29
                              A jednak brakuje w jednej śrubie o-ringa i podkładki. Może ktoś z forumowiczów posiada kapletną
                              śrubę składu mieszanki.

                              Komentarz


                                #30
                                Sprawdzę dziś w garażu i dam znać
                                „To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel – Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym, ale i ja bez motocykla jestem niczym….”

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X