Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulacja składu mieszanki - gdzie jest śrubka?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    ok będę wdzięczny

    Komentarz


      #32
      Mam stan ok najważniejsze że jest podkładka i oring - wyślij adres na prv, PZDR

      Tak na marginesie sprawdź dokładnie gniazdo gdzie wchodzi śruba składu mieszanki czy czasem tam nie został oring z podkładką - lubi się tam zaciąć i zostać po wyjęciu śruby.
      Ostatnio edytowany przez gruby88; 44.
      „To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel – Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym, ale i ja bez motocykla jestem niczym….”

      Komentarz


        #33
        ma ktoś może dyszę składu mieszanki xtz 750 nr oe 12r-14105-00

        Komentarz


          #34
          Witam, podepne się pod temat. W związku z małym przeglądem rozebralem rozrząd i gaźniki. W obu mam śrubę dawki odkrecona nie całe pół obrotu i rozrząd był przestawiony chyba o jeden zab. Teraz ustawilem rozrzad i zastanawia się czy odkrecac te 2.5 obrotu śrubę w gaznikach czy zostawić w spokoju czy dopiero sprawdzić jak odpale maszynę i zobaczenia jak chodzi? Co radzicie?

          Komentarz


            #35
            Jeżeli masz wyjęte gaźniki to zrób porządny serwis a nie kreć śrubką .Myślę jednak że taniej będzie kupić nowe gaźniki od Ducati niż rzeźbić w starych .

            Komentarz


              #36
              Te ktore mam zalozone nie sa tragiczne, iglice nie przytarte, membrany cale. W sumie problemu z nimi nie bylo jakiegos, tylko zastanawia mnie ta dawka. Swiece byly rude wiec spalanie ok

              Komentarz


                #37
                Cześć! Robię aktualnie porządny serwis gaźników tj. wymiana iglic ssania, zaworów komory pływakowej, czyszczenie,regulacja, synchronizacja. I przeglądając forum przeczytałem w tym poście że śruba składu mieszanki ma być wykręcona o 2 obroty według serwisówki. Ja byłem pewny, że czytałem kiedyś w serwisówce że ma to być 3,5 obrotu. Może ktoś potwierdzić jedną bądź drugą wartość? Pacjent xtz 750 93'
                Ostatnio edytowany przez saper; 4367.

                Komentarz


                  #38
                  Serwisów-ka podaje wartość wyjściową od której zaczynamy regulację, a to czy prawidłowa mieszanka jest przy tym ustawieniu to inna bajka, w sumie to czy zaczniesz od 2 czy 3,5 obrotu nie robi zbyt dużej róznicy
                  https://t.me/pump_upp

                  Komentarz


                    #39
                    a jakiś patent na oring pod śrubę składu? właśnie go wykręciłem w dwóch częściach;/ Gdzie takie coś można dostać? Pech chce, że nie mam żadnego gaźnika

                    Komentarz


                      #40
                      W każdym sklepie z uszczelnieniami gumowymi na pewno coś dobierzesz.Weź śrubkę i resztki starego oringu-będzie łatwiej.

                      Komentarz


                        #41
                        Jak jesteś w Krakowie to Kapelanka 13C, jest sklep z częściami do samochodów, ale mają kupę uszczelek

                        Komentarz


                          #42
                          Kupiłem w sklepie z uszczelnieniami technicznymi. Oring dostępny od ręki ale jest znacznie wyższy niż to co wyjąłem z gaźnika. Mam nadzieje, że 24 lata pracy po prostu zużyły stary oring dlatego był mniejszy

                          Komentarz


                            #43
                            cześć. podpinam się pod ten temat żeby nie dublować tego co już napisane.
                            przeczytałem wszystkie wątki dot. gaźników ale chciałem się jeszcze upewnić i dopytać o kilka rzeczy.

                            zrobiłem remont gaźników (wszystkie wymiany dysz, o-ringów, membran, iglic itp.). moto działa dużo lepiej niż wcześniej. za skład mieszanki na wolnych obrotach odpowiada śruba regulacyjna - ta która wg manuala ma być wykręcona o 2 obroty. w zakresie średnich obrotów za skład mieszanki odpowiada iglica z zapinką ze zdjęcia - iglica.jpg - czy dobrze myślę? a co z wysokimi obrotami? czy jest jeszcze jakiś element odpowiedzialny za skład mieszanki w wyższym zakresie obrotów?

                            Teresa działa o wiele lepiej niż wcześniej ale mam jeszcze pewien niedosyt... w pewnym zakresie obrotów moto drga bardziej niż w innym i drgania te przenoszą się na bak i troszkę na kierownicę. było gorzej przed regeneracją gaziorów ale mimo wszystko nie jest tak jakbym tego chciał. czy te drgania mogą pochodzić od złej mieszanki paliwowo powietrznej? nie mówię tu o drganiach podczas jazdy tylko nawet na postoju - ewidentnie pochodzą one od obrotów silnika i stąd moje pytanie. aha - świece wcześniej miałem czarne, teraz za mało jeździłem żeby to stwierdzić po regeneracji gaźników, ale nadal w pewnych zakresach obrotów minimalnie (dużo mniej niż wcześniej) zdarza jej się troszkę zadymić na czarno.

                            z góry dzięki Wam za każdą podpowiedź i sugestię
                            Ostatnio edytowany przez dominikon; 4587.

                            Komentarz


                              #44
                              Skład mieszanki na wysokich obrotach to już same iglice, rurki emulsyjne(ich stan zużycia) i rozmiar dysz głównych oraz poziom paliwa oczywiście.
                              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                              Komentarz


                                #45
                                dziękuję Beniamin. w takim razie żeby zubożyć mieszankę musiałbym - patrząc na zdjęcie - przesunąć zawleczkę (ten zatrzask) w lewo od tego co jest na zdjęciu? czyli żeby mieszanka była uboższa to zawleczka musiałaby być w miejscu oznaczonym na zielono. czy dobrze rozumuję działanie tej iglicy w gaźniku? iglica ziel.jpg

                                okej, a czy te drgania w pewnych zakresach obrotów mogą wynikać ze złej regulacji gaźników?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X