Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulacja składu mieszanki - gdzie jest śrubka?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Regulacja składu mieszanki - gdzie jest śrubka?

    Witajcie,

    Przeglądam serwisówkę i szukam śrubki do regulacji składu mieszanki. Czy dobrze mi się wydaje że jest umieszczona pod komorą pływakową i nie jest dostępna z zewnątrz gaźników?

    Pozdrawiam
    Skowron

    #2
    Jeśli masz zgrabne rączki, odpowiedni srubokręt i cierpliwość, to poradzisz sobie z regulacją tych śrubek (tak, przy komorach pływakowych).
    Pamiętaj, ze kręcenie śrubami składu działa do 1/3 odkręcenia gazu, czyli jałowe i początkowy zakres średnich obrotów. Za pozostałe partie odpowiada co innego.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
      Jeśli masz zgrabne rączki, odpowiedni srubokręt i cierpliwość, to poradzisz sobie z regulacją tych śrubek (tak, przy komorach pływakowych).
      W dekielkach komór pływakowych są po zewnętrznej śrubki kroćców odpływowych paliwa z komór ale nie widzę innych. W której części gaźnika one są umieszczone? Gdzieś bliżej osi moto?

      Komentarz


        #4
        Hej,
        są od tyłu gaźników , na dole, po środku szerokości dekielka, siedzą w takiej tulei.
        Jeśli chcesz to ruszać bez zdejmowania baku to powodzenia życzę...
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Usunięte na żądanie użytkownika

          Komentarz


            #6
            Tak, to są te śruby

            Mam pytanie do dłubiących w gaźnikach: jak wkręciliście do oporu śruby składu mieszanki to weszły obie jednakowo głęboko? Mi lewa jakoś tak nie do końca, a czuć opór. I w końcu nie wiem czy są dobrze wykręcone.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              Lepiej to zweryfikuj, być może oring,podkładka i sprężynka nie są we właściwej kolejności albo końcówka śruby jakoś się skrzywiła. Z moich doświadczeń wynika że powinno być jednakowo w całej baterii gaźników.
              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

              Komentarz


                #8
                Własnie wszystko jest ułożone jak powinno być, niczego też nie ma za dużo Wczoraj zauważyłem, że śruby są nie równo, choć obydwie są wykręcone o dwa obroty. Jakiś feler głupi.
                Zobaczymy przyszłej zimy co z tym fantem, teraz trza juz śmigać
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Panowie ile obrotów powinny być wykręcone śruby składu mieszanki wg serwisu

                  Komentarz


                    #10
                    Dwa.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #11
                      jak to jest z tym wykręcaniem nie mogę dojść do ładu. wykręcając zubożamy mieszankę dodając więcej powietrza? Czy dodaje się wtedy więcej paliwa?

                      regulowałem zawory, poźniej robiłem synchro gaźników i ustawiłem śrubę na 2obr. Motocykl dusi się trochę tak do 3tys powyżej ciągnie ładnie. Przed tym jechał równo w całym zakresie obrotów. Nie jestem pewien bo zgapiłem się i nie zwróciłem uwagi ile obr śruba była wykręcona wcześniej ale coś mi się wydaje że tylko pół albo coś koło tego.

                      Do tego jedna świeca jest biała druga czarna okopcona.

                      w gaźniki są po remoncie, nowe dysze, iglice, rozpylacze, zaworki ssania. Poziom paliwa mam ustawiony dobrze.

                      Regulować skład mieszanki niezależnie dla każdego gaźnika żeby wyrównać kolory świec czy powinny być ustawione jednakowo?

                      Komentarz


                        #12
                        Wykręcając piloty dodajesz paliwa.
                        Skoro twierdzisz że gaźniki masz już po wszystkich wymianach (a w jakim stanie są króćce?) to reguluj skład indywidualnie dla każdego gaźnika.
                        W naszych leciwych sprzętach , ustawienie fabryczne należy traktować jako wyjściowe przed docelowymi regulacjami.
                        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                        Komentarz


                          #13
                          króćce też były wymieniane.

                          byłem przekonany, że wykręcanie dodaje powietrza

                          Komentarz


                            #14
                            Sruba skladu mieszanki regulujesz ilosc powietrza, wkrecajac srube wzbogacasz mieszanke zmniejszajac ilosc powietrza a wykrecajac zubazasz
                            Take care of your Tenere she will take care of you

                            http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                            Komentarz


                              #15
                              Jak to w końcu jest z tymi śrubkami ??
                              Wykręcając wzbogacamy mieszankę ??
                              I ile to jest 1 obrót ?? 360 czy 180 stopni ??

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X