Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulacja składu mieszanki - gdzie jest śrubka?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    kończą mi się pomysły ale jeszcze się nie poddaję.

    dziś kolejny etap prac. po raz kolejny sprawdziłem poziom paliwa w komorach pływakowych - książkowy.
    zmieniłem ustawienie iglic - teraz mam zawleczki (te małe zatrzaski) na drugim rowku - w tym miejscu co zielona kreska ze zdjęcia powyżej. śruby składu mieszanki wykręcone o 2 obroty - wg manuala.
    przejechałem się po złożeniu wszystkiego i jest tak:
    - nie zauważyłem różnicy w dynamice motocykla - przyspiesza równomiernie i dynamicznie,
    - w zakresie obrotów od ok. 3500 do 4200 obr./min. moto drga nieco bardziej niż na niższych prędkościach obrotowych (czuć to głównie na kolanach opartych o bak). później w zakresie do 7000 a może i nawet do 7300 jest stabilniej i bez większych drgań i od ok. 7500 znów podobnie jak w przedziale 3500-4200.

    nie wiem może jestem przewrażliwiony po prostu, a moto jeździ jak trzeba???
    - oprócz tego po przejażdżce ok 10-15 km na końcówce tłumika oraz na stelażach od kufrów delikatny czarny nalot z rury wydechowej...
    czy jak motocykl pracuje dobrze na wolnych obrotach (przynajmniej tak mi się wydaje) to jest sens jeszcze próbować regulować cokolwiek śrubą od składu mieszanki? czy ona ma na cokolwiek wpływ w innym zakresie obrotów np. powyżej 2500? czy jeśli poziom paliwa jest prawidłowy (bliżej mu do 5,1 niż 6,1 mm od kreski na pokrywach komór pływakowych na gaźnikach) to mam nim jeszcze coś próbować regulować czy zostawić ten element i wykluczyć już jedną zmienną?
    czy na pewno dobrze przestawiłem zatrzask na iglicach (na drugi rowek jak zielona kreska na foto powyżej) i teraz zubożyłem mieszankę?
    podpowiedzcie coś proszę bo kończą mi się pomysły i nadzieja, że samemu to okiełznam.

    z góry dzięki.

    Komentarz


      #47
      Też przerabiałem temat przebudowy gaźników.
      Opuszczenie iglicy zubaża mieszankę a podniesienie wzbogaca więc rozumujesz dobrze.
      Nie wiem jak bardzo dokuczliwe są te drgania ale nie doszukiwałbym się ich w składzie mieszanki. Jak swiece maja ładny kolor, moto ma spalanie 5-6 litrów, nic nie szarpie, nie przerywa, nie kicha w gażnik ani nie strzela w wydech to nie ma się co gażników czepiać.

      Komentarz


        #48
        no ale wcale tak pięknie nie jest - to nie tylko drgania właśnie. spalanie było na poziomie 7,5-8 litrów na 100 km (teraz jeszcze nie mierzyłem). świece z czarnym nalotem, a z tłumika w pewnych zakresach obrotów przy energicznym odkręceniu manetki chmurka czarnego dymu który również zostawiał czarny nalot na końcówce rury wydechowej.
        mam teraz takie dość kluczowe dla mnie na tym etapie pytanie - czy sama zmiana opuszczenia iglicy przez przesunięcie zapinki (zawleczki) wpływa na ilość dostarczanego paliwa do komór pływakowych?
        wyregulowałem książkowo poziom w komorach (na ok. 5,2-5,5 mm nad kreskę) dla ustawienia na trzeci rowek w iglicy. potem jednak opuściłem iglicę o jeden rowek (teraz jest na drugim) i tak próbowałem jeździć nie korygując już później raz jeszcze poziomu paliwa dla tego ustawienia (na ten drugi rowek właśnie). czy to ma wpływ i czy teraz jest prawdopodobne, że poziom będzie zbyt niski?

        dzięki Robek za włączenie się w dyskusję - każda sugestia i opinia są dla mnie ważne. próbuję dojść do jako takiego ładu i składu z tymi gaziorami już od "dłuższej chwili".

        Komentarz


          #49
          czy sama zmiana opuszczenia iglicy przez przesunięcie zapinki (zawleczki) wpływa na ilość dostarczanego paliwa do komór pływakowych?
          ;D Żartujesz? To tak jakby s zapytał czy zużycie klocków ma wpływ na jasność żarówek. Doradzam zaprzestanie grzebania w gaźnikach przy tym poziomie wiedzy.

          Komentarz


            #50
            W sumie uświadomiłem sobie bezsens mojego pytania juz po jego wstawieniu. Po prostu nie przemyślałem tego co napisałem, niemniej dzieki za odpowiedź. W najbliższym czasie zrobię jeszcze jedno podejście do tematu ale póki co muszę odpuścić bo moto mam gdzie indziej a przebywam gdzie indziej.

            Komentarz

            Pracuję...
            X