Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Świnoujście - Hel

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Świnoujście - Hel

    W przyszłym roku planuję taką wyprawę przejechać ze Świnoujścia na Hel. Mam takie pytanie czy może ktoś już jechał i może coś o tym powiedzieć.
    Znalazłem taką relację tylko że rowerem http://rurkar.prv.pl/pl/001/001/ ale bardzo ciekawa wyprawa. Proszę o jakieś pomocne wskazówki, jak się przygotować?

    #2
    W dniach 20-27 maja br. Wojciech Węsek ze Świnoujścia, Maciej Żbikowski z Zielonej Góry (Żbiku) i Marek Procajło z Lublina
    (Proca) ustanowili swoisty rekord: pierwszy raz w historii przejechali całe polskie wybrzeże plażą na zabytkowych motocyklach
    WSK. Wojtek jechał WSK 125ccm M06B3 Kraska (1980r.), Maciej Żbikowski: WSK 175 KOBUZ (1982`r.), Marek Procajło: WSK
    175 SPORT 2 (1976r). Trasa rozpoczęła się na plaży w Świnoujściu i zakończyła na granicy z Rosją w Piaskach.

    http://wsk-fenix.republika.pl/wsk.viabaltica01.html

    Miłego czytania życzę
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Bieżącego roku ... Pańskiego 2008
      nie przejechali całego wybrzeża plażą, ale wielki podziw za to czego dokonali, a szczególnie za opis szczegółowy setki mało potrzebnych detali
      lekko naiwny, ale fajny klimacik obrazuje zdjecie i podpis
      Ostatnio edytowany przez kamilltee; 308.
      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

      Komentarz


        #4
        Ja przejechałem w sierpniu ze Świnoujścia do Piasków, ale utwardzonymi drogami. Nie wiedziałem że można po plaży jechać, chociaż moja technika jazdy w piasku bardzo kuleje więc męczarnia straszna by była


        Ostatnio edytowany przez Mateusz Woj; 318.

        Komentarz


          #5
          Ile dni zajęła Ci jazda wzdłuz wybrzeza? ja też się od 2 lat zasadzam na taką wycieczkę, ale jeszcze mi się nie udało zrealizowac tego planu.

          Komentarz


            #6
            Mateusz a ile trwała podróż czyli ile trzeba wolnego zarezerwować na teki przejazd. Ile zajeło to tobie?

            Komentarz


              #7
              Bez pośpiechu, z dwudniowym przystankiem na Helu zajęło nam 10 dni. Średnio 150 km dziennie, trochę zwiedzania, spacerowania. Z powodu pogody ani razu nie użyliśmy namiotu. Wyniosło nas to 1500 zł na dwie osoby i powiem wam że dość luksusowo żyliśmy sobie na wybrzeżu.

              Komentarz


                #8
                Z fotek widzę że miałeś problem techniczny co to było, widziałem wyjęty regulator, prądy się zgubiły. I widziałem też że używasz szczęki NAXA jak ci się sprawuje.

                Komentarz


                  #9
                  Z Naxy jestem zadowolony, za tą kase nie bede się czepiał. Pierwszy problem był przed Nowym Tomyślem kiedy to przy 120km/h pękła nam dętka w tylnym kole. Wracając do domu przed Bydgoszczą prądy powiedziały papa. Okazało się że ktoś zostawił niezaizolowany przewód prądowy przy stacyjce (kiedyś były tam chyba grzane manetki albo inne akcesorium, ale pewnie do sprzedaży zostało wycięte) i się zwarcie zrobiło. Na szczęście wszystko skończyło się tylko na strachu.

                  Komentarz


                    #10
                    W tym roku w wakacje przejechałem z dziewczyną z Gdańska do Świnoujścia wybrzeże, zahaczając oczywiście o Hel. Tylko że jechaliśmy rowerami
                    12 dni urlopu, 10 dni jazdy, średnio po 75 km dziennie. Na motocyklu trzeba by zaplanować myślę podobny czas, tylko trochę więcej zobaczysz (zwiedzisz). Jechać ciągle plażą się nie da, bo jest dużo jednostek wojskowych i plaża jest zamknięta na ich terenie.
                    Ostatnio edytowany przez dzik312; 495.

                    Komentarz


                      #11
                      Z tego co mi wiadomo to na plaży jeździć pojazdami silnikowymi nie można. Zresztą pomijając aspekty prawne jakoś nie bardzo wyobrażam sobie jazdę moto w sezonie pomiędzy plażowiczami.
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                        Z tego co mi wiadomo to na plaży jeździć pojazdami silnikowymi nie można. Zresztą pomijając aspekty prawne jakoś nie bardzo wyobrażam sobie jazdę moto w sezonie pomiędzy plażowiczami.
                        Są plaże tzw dzikie, przeważnie należące do wojska albo poligonów, spokojnie można na nie wjeżdżać. Polecam temat na advrider pt: Plażowanie
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Też kiedyś ekipą zrobiliśmy trasę Hel-Świnoujście na rowerach. 10 dni całość, 8 dni jazdy. Staraliśmy się omijać asfalty i jak najmniej oddalać od morza. Samą plażą jechać było ciężko- samym piachem masakra, po 'mokrej' części wszystko pomarańczowe...

                          Komentarz

                          PracujÄ™...
                          X