Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Kupię XTZ 750 w dobrym stanie może byc do podłubania :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Hehe, no tak - mysle ze jestes zadowolony z mojej Tereski - sprzet doinwestowany i zadbany, tak samo bedzie z obecna ST
    Zrobilem nia na razie 150km po czarnym i 10km w terenie, co zauwazylem w porownaniu do małej Tereski i w ogóle:

    1.Przy 4tys na 5 biegu jest 100km/h, przy 5 120, przy 6 140 - to normalne? myslalem ze bedzie przy 5 ze 150, czy moze ma zmienione zebatki?
    2.Przod strasznie ucieka przy wiekszych predkosciach na czarnym przez kostke
    3.Brakuje mi "dołu" w porownaniu do 660, duza teresa idzie od powiedzmy 4-5tys obr a moja poprzednia mala szla na gume od 2tys obr i mielila glebe, duza ma slabszy dół - ale to specyfika singiel vs. twin, trudno....
    4.Fajnie sie jezdzi na stojaco w terenie, wygodniej niz na małej
    5.Na kostkach niesamowita trakcja w terenie - spokojnie przejezdzalem skosnie koleiny, gdzie na malej teresie na oponach 80% czarne 20% teren slizgalem sie i bylem na granicy gleby, na mokrej trawie rowniez super trzymanie na tych oponach, zaorane pole - to samo, super trakcja , na trojce z odkrecona maneta mam pelna kontrole nad moto
    6.Błoto, piach - dobra kontrola nad sprzetem, bez porownania z 660, ale to pewnie glownie przez opony...
    7.Probowalem na gume 750 stawiac i poszla z 1 bez sprzegla z gazu ale musialem sporo wiecej odkrecac niz przy 660, brak dolu... Jak na 660 przelatywalem na gumie (świeca) ze 30-40m tak teraz ok. 10m z lekkim poderwaniem, ale pocwicze
    8. Czuc roznice masy, 660 pod moja dupa szalala, a 750 musze spokojnie okielznac zeby sie z nia porozumiec
    9.750 jest szybsza, bardziej wygodna i ciezsza od 660, lepiej sprawdza sie w trasie, ale mysle ze w terenie na kostkach 660 zamiotłaby 750 bez problemu
    10.Generalnie 750 jest swietna nastepczynia 660, ale gdyby jeszcze z dolu ciagnela jak 660 to bylby ideal dobrze ze kupilem ST a nie jakiegos plastika bez jaj ST to moto z charakterem i jak ja dobrze poznam i okiełznam bedziemy sie rozumiec tak jak z małą 660

    Kilka fotek z dzisiejszego testu w terenie------------->

    Enduro nie klęka
    R 1100 GS '99 - limonka
    Pajero 3.2 DiD '03

    Komentarz


      #32
      Sprawdz po pierwsze zawory i gaźniki.
      Dół możesz zwększyć poprzez przeregulowanie składu mieszanki - tymi śrubkami obok komór pływakowych.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #33
        Zawory byly regulowane niedawno, kilka kkm temu podobnie jak gazniki w serwisie Yamahy, sa na to faktury... Od 2008 roku na ok 5.000zł. Ale i tak wszystko bedzie robione i sprawdzane w zimowej przerwie... zaraz napisze o tym w Moje Moto
        Enduro nie klęka
        R 1100 GS '99 - limonka
        Pajero 3.2 DiD '03

        Komentarz

        Pracuję...
        X