Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pancerne sprzęgło

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [600Z] Pancerne sprzęgło

    Mam pytanie czy istnieje jakiś zamiennik pancernego sprzęgła do xt 600z tenere.Moi koledzy od KTM mają coś takiego nie do zarąbania.Chętnie coś takiego bym sobie założył o ile istnieje i cena mnie nie zabije.Kowal
    podrozemotocyklowe.com

    #2
    Ja wsadziłem do swojej tereski mocniejsze sprężyny i działało całkiem całkiem na zębatce 45 z tyłu, padły tylko kły na kołach w skrzyni
    o innych zamiennikach do tereski nie słyszałem.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Mocne sprężyny to już mam/lewej buły po 12 dniowym wyjeździe do Tunezji sam się bałem/ myślałem że coś wymyślono innego.
      podrozemotocyklowe.com

      Komentarz


        #4
        Sprawdź po n.r. kat, czy sprzęgło nie jest takie jak n.p. w TT(R), może do tej coś by było?
        Zresztą - dobrej jakości tarcze sprzęgłowe bez powodu nie kończą się nagle. IMO jeśli wsadzisz nowe dobre to nie ma co kombinować na siłę. Możesz jakieś info n.t. tych KTMowych wrzucić? Jeżdżę LC4ką, ale nie spotkałem się. Zresztą w LC4 są większe zmartwienia niż tarcze sprzęgłowe
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Adamie nawiąż kontakt z Endurovoyager.com,tam jest telefon do Tomka, on ma KTMa i wie o tym coś. Jak nie dasz rady to masz do mnie telefon zadzwoń.Kowal ps jestem jeszcze nieporadny na forum czy Ty możesz napisać do mnie maila?
          Ostatnio edytowany przez kowal73; 528. Powód: błąd
          podrozemotocyklowe.com

          Komentarz


            #6
            Mamm pytanie pokrewne, czy ktoś może mierzył kiedyś długość linki sprzęgła w 600 z (1vj r. 87) ? Miałam ją lekko zdemolowaną, tzn. zablokowaną w cholerę, po krótkim przebadaniu opcji dokupienia nowej i wyceny w jamasze na grubo ponad stówę, postanowiłam dać ją do warsztatu zajmującego się produkcją linek. Przemili Panowie wymienili linkę zostawiając wszystkie okucia iii wyszła nieco za długa, także już nie ma jak regulować. A mój błąd , że nie zmierzyłam przed tym zabiegiem. W ogóle jeszcze była zabawa z montażem, bo pominęli ten plastikowy element do zapinania obu części razem. A przy okazji zblokowana linka dawała dużo ciekawych objawów, z pancernym sprzęgłem na czele. Teraz mam super linkę, ale co z tego skoro za długa. To się rozpisałam, a pytanie czy ktoś to dziadostwo mierzył bądź wie gdzie można dokupić zamiennik, ale żeby pasował (bo na fotach w sklepach maja wszystko tylko nie taki jak trzeba) , lub gdyby ktoś chciał się pozbyć linki to chętnie zakupię.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez lepris Zobacz posta
              Mamm pytanie pokrewne, czy ktoś może mierzył kiedyś długość linki sprzęgła w 600 z (1vj r. 87) ? Miałam ją lekko zdemolowaną, tzn. zablokowaną w cholerę, po krótkim przebadaniu opcji dokupienia nowej i wyceny w jamasze na grubo ponad stówę, postanowiłam dać ją do warsztatu zajmującego się produkcją linek. Przemili Panowie wymienili linkę zostawiając wszystkie okucia iii wyszła nieco za długa, także już nie ma jak regulować. A mój błąd , że nie zmierzyłam przed tym zabiegiem. W ogóle jeszcze była zabawa z montażem, bo pominęli ten plastikowy element do zapinania obu części razem. A przy okazji zblokowana linka dawała dużo ciekawych objawów, z pancernym sprzęgłem na czele. Teraz mam super linkę, ale co z tego skoro za długa. To się rozpisałam, a pytanie czy ktoś to dziadostwo mierzył bądź wie gdzie można dokupić zamiennik, ale żeby pasował (bo na fotach w sklepach maja wszystko tylko nie taki jak trzeba) , lub gdyby ktoś chciał się pozbyć linki to chętnie zakupię.
              Mam XT 600 Tenere 89, przemierzyłem linkę mniej więcej ma 128cm jak wiesz może to być 2,3 centymetry w jedną lub drugą stronę/ bry jak zimno w garażu/. Mam przymocowany jak by co zapas do motocykla. Mogę użyczyć/ kontakt na PW/ ale mam wrażenie że z linką sprzęgła nie powinno być problemu w Harcie lub Inter Carsie.

              ps. Ja to dopiero mam pancerne sprężyny w koszu sprzęgłowym, po 15 dniowym wypadzie sam boję się swojej lewej.
              Ostatnio edytowany przez kowal73; 528. Powód: cóś
              podrozemotocyklowe.com

              Komentarz


                #8
                W larssonie spokojnie dostaniesz dobrą linkę za coś ok 60zł.
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Wielkie dzięki za dokonanie pomiaru! Sprawdzę tę swoją jak tylko się zjawie w garażu.
                  Ale a pro pos sprawdziłam też, że ta z 87 jest różna od tej z 89.

                  w larssonie jest coś takiego http://www.larsson.pl/index.php?c=r&...Q==&bid=111664 , wygląda jak "dolna" połówka. Ona w tych wersjach była tak magiczna, że nie ma prawa mniej kosztować. Jest długa zawiera zapinkę i metalowe okucie przykręcane do silnika. Jak skracanie nie pomoże to pewnie ją ściągnę od nich.

                  A w temacie drętwiejącej z przemęczenia ręki (po pierwszych 2 tygodniowych wakacjach z Tenerą) budziła mnie w nocy i szukałam tylko przeciwbóli, ogólnie to chciałam tę rękę uciąć tak napieprzała. W sumie jak się później okazało to nie tyle o samo sprzęgło chodziło, co o źle ustawioną klamkę. ale tak to jest jak się łamie klamki na wyjeździe a potem ich dobrze nie ustawi. W ogóle była zabawa z szukaniem klamek w małym rumuńskim miasteczku w sobotnie popołudnie. Oczywiście się nie znalazły, ale magiczny Pan, właściciel serwisu skuterów mi je poskładał, połączył drutami, wzmocnił złożoną na pół elektrodą i owinął izolacją. Jeszcze nie wziął kasy tylko powiedział, że to suvenir także reasumując proponuję ile się da obniżyć i tyle
                  Ostatnio edytowany przez rootolf; 7.

                  Komentarz


                    #10
                    Klamki sie nie łamią jak są lżej przykręcone do kierownicy, no ale fakt czasem nie ma na to rady dlatego lepiej przed wyjazdem zaopatrzeć się w aluminiowe hand bary albo zapasowe klamki. Z tym że ciężko klamka chodzi wiąże się też smarowanie linki. Każda nowa linka przed montażem powinna być naoliwiona w środku. Druga sprawa ustawienie popychacza w deklu od sprzęgła, musi być tak ustawiony by pod jak najmniejszym kątem odstawał od płaszczyzny sprzęgła, da się to zauważyć ale trzeba ściagać dekiel.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                      Każda nowa linka przed montażem powinna być naoliwiona w środku.
                      Nie każda - tych z teflonem się nie smaruje.

                      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                      Druga sprawa ustawienie popychacza w deklu od sprzęgła, musi być tak ustawiony by pod jak najmniejszym kątem odstawał od płaszczyzny sprzęgła, da się to zauważyć ale trzeba ściagać dekiel.
                      Szczerze pisząc nie bardzo wiem, jak chcesz ustawiać popychacz.
                      Jeśli dźwigienka sprzęgła (ta na silniku) jest nieregulowana (jak w XTZ) to ustawia się po prostu odpowiedni luz na lince (luzu trochę musi być, żeby nie spalić sprzęgła). Jeśli jest regulowana (jak w DRach) to ustawiamy tak, aby ramię dźwigienki tworzyło kąt prosty z ciągnącą ją linką (+ luz oczywiście).
                      Ale może o czymś nie wiem?

                      pozdrawiam, Adam

                      P.S. w sumie w temacie będzie...
                      Kiedyś w ST miałem ciągnące sprzęgło - nauczyłem się z tym jeździć, ustawiłem minimalny luz na lince, żeby ułatwić wysprzęglanie. Długi czas (kilkanaście tysięcy kmów) wszystko było jak najbardziej ok - do momentu gdy wróciłem z Wisły do Warszawy w 4 godziny - były momenty gdy przez dłuższy czas trzymałem okolice 160. I tego sprzęgło już nie przetrzymało - najwyraźniej luz był za mały i trochę mi przypaliło tarcze, zaczęły się trochę ślizgać.
                      Nie lubię sprzęgieł, ciężko z nimi do ładu dojść...
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        Ja linki z powłoką teflonową też smarowałem, lżej zawsze chodziło.

                        Masz racje Adam jeśli chodzi o st, w małej teresie która miałem czyli 600 po ściągnięciu dekla od sprzęgła masz na końcu popychacza taką śrubę z nakrętką, tym ustawiasz jak by wstępne napięcie sprzęgła, resztę już regulacją na lince. W st możesz tylko regulować ramieniem na wielowypuście za które pociąga linka sprzęgła no i linką.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Marcinie, a którą 600'kę dokładnie miałeś szczęście posiadać?

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                            Ja linki z powłoką teflonową też smarowałem, lżej zawsze chodziło.

                            Masz racje Adam jeśli chodzi o st, w małej teresie która miałem czyli 600 po ściągnięciu dekla od sprzęgła masz na końcu popychacza taką śrubę z nakrętką, tym ustawiasz jak by wstępne napięcie sprzęgła, resztę już regulacją na lince. W st możesz tylko regulować ramieniem na wielowypuście za które pociąga linka sprzęgła no i linką.
                            Ok, dzięki za info.
                            Co do teflonu - miałem spore wątpliwości, ale popytałem - nie należy smarować, bo wtedy syf zacznie się zbierać, a linka zacierać.
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez lepris Zobacz posta
                              Marcinie, a którą 600'kę dokładnie miałeś szczęście posiadać?
                              Taką jak ty masz 1vj
                              W jakimś temacie kowala73 jest nawet jej zdjęcie.
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X