Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dzwięk wybebeszonego seryjnego wydechu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Filmik jak gada



    slabo troche sie nagralo... nie oddaje tego dzwieku
    Enduro nie klęka
    R 1100 GS '99 - limonka
    Pajero 3.2 DiD '03

    Komentarz


      #47
      Zawsze filmiki przekłamują ale i tak słychać że na wolnych obrotach bulgoczący basik jest fajny.
      Jeśli właściciel jest zadowolony operacje można uznać za udaną.
      Kwesta teraz jak na trasie się sprawdzi, czy nie będzie zbyt męczące na wysokich obrotach.

      Komentarz


        #48
        Nie bedzie, jestem przyzwyczajony do przelotowego Marvinga w 660 zalozylem na probe wczesniej do ST przelotowego Scorpiona - to byl dzwiek... poezja... ale 4 paki za niego bym musial dac... moze i bym go wzial, ale moj ori wydech modified by trocin na razie daje rade
        Enduro nie klęka
        R 1100 GS '99 - limonka
        Pajero 3.2 DiD '03

        Komentarz


          #49
          A jak z reakcją na gaz, czy charakterystyka silnika w dolnym zakresie obrotów się zmieniła ?

          Komentarz


            #50
            Dol jest teraz lepszy - fura idzie na 1 na gume z gazu w pion bez zajakniecia ale znaczacy wplyw na to ma zapewne wymiana filtrow powietrza i zrobienie zaworów
            Enduro nie klęka
            R 1100 GS '99 - limonka
            Pajero 3.2 DiD '03

            Komentarz


              #51
              Dzisiaj zrobiłem podobnie jak trocin 6 otworów fi 8 i motorek zaczął bulgotać basowo

              Komentarz


                #52
                Witam koledzy planuje zrobić jak koledzy wyzej opisali z tym tłumikem zeby był bardziej basowy te otwory w około wydechu link nr 1 tylko nie wiem czy mam całkiem obciąć to koncówkie co wystaje z łumika link nr 2 czy tulko ją troche skrucić,przyciąć nie wiem może tylko od samego dołu jej skrucić, a może od góry?

                Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.


                Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.

                Komentarz


                  #53
                  Utnij całkiem
                  Enduro nie klęka
                  R 1100 GS '99 - limonka
                  Pajero 3.2 DiD '03

                  Komentarz


                    #54
                    filmik jak gada sprzęt po tunigu tłumika czyli nawierceniu 8 otworów fi6 i dwa fi10 jest troche różnicy ale to jeszcze nie to co bym chciał

                    Komentarz


                      #55
                      przede wszystkim za niskie jałowe obroty
                      odgłos jest ok, ja bym radził nie zmieniać już na głośniejsze bo potem będziesz szukał oryginalnego tłumika
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #56
                        znaczy co ?mam jej podnieść obroty jałowe czy powinienem więcej kręcić na jałowym dla lepszego echa z tłumola , otóż kolego sympatyczny dostałem dwa tłumiki jeden jest oryginał cud malina a ten z filmiku był trochę w gorszym stanie i mogłem sobie pozwoli go trochę z tuningować on podobno był trochę głośniejszy od oryginału ale nie sprwadzałem tylko odrazu wiercenie,cięcię i test na pewno w realu inaczej jest jeszcze słychac niż na filmie -------(ale od biedy może być jak to powiedział żona)
                        Ostatnio edytowany przez Szuryga; 2961.

                        Komentarz


                          #57
                          Marcinowi chodziło o za niskie obroty jałowe, czyli podnieść. Zobacz ile jest w serwisówce.
                          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                          Komentarz


                            #58
                            moim zdaniem jałowe ustaw na 1300 obr, przy dodawaniu gazu słychać stuk po prawej stronie, tak jak czeczen napisał łańcuch rozrządu albo kosz sprzęgłowy, tak czy inaczej trzeba rozebrać, wyjąć na początku napinacz, sprawdzić ile ząbków zostało, jeśli będzie ok zdjąć dekiel i zobaczyć do sprzęgła.

                            Jak to zrobić? Normalnie, o napinaczu rozrządu masz w temacie Bartasa o regulacji zaworów, dekiel sprzęgła - kilka srub i zdjęty ale do tego kolektory, pompa cieczy, pedał hamulca i kilka innych rzeczy więc miłej nauki, pamiętaj tylko o jednym, jak się ktoś uczy to zawsze coś spier..li, powodzenia.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #59
                              ok jakoś może ogarnę ten napinacz rozrządu jak nie to pogadam z kumplem razem napewno coś zmajstrujemy a co do obrotów to mam tak 1100-1200 to troche je zwiększyć? myślałem że mają byc jak najmniejsze

                              Komentarz


                                #60
                                Dla panewek i odpalania na zimno lepiej jak są ciut większe
                                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X