Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dzwięk wybebeszonego seryjnego wydechu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    W ST 1200 to normalne jałowe obroty.
    sigpic

    Komentarz


      #62
      ok zwiększymy nie ma problemu a jeszcze znalazłem takie fotki silnika st moze ktoś napisać na którym zdjeciu jest to coś co sie te ząbki liczy łancucha rozrządu (o ile jest to pokazane na focie) http://cutawaycreation.com/tag/xtz-750/

      Komentarz


        #63
        Zamieszczone przez Szuryga Zobacz posta
        ok zwiększymy nie ma problemu a jeszcze znalazłem takie fotki silnika st moze ktoś napisać na którym zdjeciu jest to coś co sie te ząbki liczy łancucha rozrządu (o ile jest to pokazane na focie) http://cutawaycreation.com/tag/xtz-750/


        widzisz napinacz łańcucha i płetwę która go napina?
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #64
          Zamieszczone przez Szuryga Zobacz posta
          ok zwiększymy nie ma problemu a jeszcze znalazłem takie fotki silnika st moze ktoś napisać na którym zdjeciu jest to coś co sie te ząbki liczy łancucha rozrządu (o ile jest to pokazane na focie) http://cutawaycreation.com/tag/xtz-750/
          A zaopatrzył się kolega w service manual do super tenery? W manualu wszystkie elementy silnika przedstawione są na zdjęciach/schematach i opisane jest jak to porozkręcać.

          Komentarz


            #65
            a ja napisze tak jesli zadajesz takie pyt to moze lepiej podjedz do warsztatu niech to ktos Ci zrobi bo jak sie nie znasz to potem moze byc slabo jak bedziesz musial dac za remont, choc w gruncie rzeczy nie jest to skomplikowane
            Ostatnio edytowany przez rumpel; 2716.

            Komentarz


              #66
              tak widze napinacz to ten przykręcony na dwie śruby a po między nimi jest jedna wieksza a płetwa to ten czarny pasek tak ? ja tak zrobie tylko tak patrze czy dobrze kojarze
              znalazłem taki opis na forum:

              wykrecasz środkową śrubę napinacza (bodajże 12) uważając by ci nie wyskoczyła, później odkręcasz dwa imbusy, zwróć uwage w jakki sposób jest włożony, by był tak samo, jak go wyciągniesz to liczysz na którym jest ząbku, następnie wyciągasz (główkę?), i liczysz ile jest ząbków do kupy,następnie chowasz główkę do końca i montujesz w odwrotny sposób.


              chodzi mi jeszcze o to główke jak ją sie schowa do konca to ustawi sie ona poten odpowiednio do tej płetwy żeby był odpowiednio napięty łancuszek?
              Ostatnio edytowany przez Szuryga; 2961.

              Komentarz


                #67
                Zamieszczone przez Szuryga Zobacz posta
                chodzi mi jeszcze o to główke jak ją sie schowa do konca to ustawi sie ona poten odpowiednio do tej płetwy żeby był odpowiednio napięty łancuszek?
                Tak, ponieważ pod "środkową śrubą napinacza" jest sprężyna, która popycha tzw. główkę.

                Komentarz


                  #68
                  ok dziękuje wszystkim za wtłumaczenie

                  Komentarz


                    #69
                    Żeby nie było za łatwo, dodam, że czasami napinacz może się zaciąć i "główka" do końca nie odskoczy, co będzie skutkowało przestawieniem się rozrządu
                    Pół biedy jak w miarę szybko to wykryjesz, później już tylko do kościoła i modlitwa do jakiegoś świętego od spraw beznadziejnych (Piotr13 podawał jego imię)
                    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                    Komentarz


                      #70
                      Juda-Tadeusz
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X