Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dzwięk wybebeszonego seryjnego wydechu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Dzwięk wybebeszonego seryjnego wydechu

    Slyszeliscie jak chodzi wybebeszony oryginalny wydech ST? Moj jest troche dziurawy i bede go spawal, zastanawiam sie tez przy okazji nad wybebeszeniem go, bo szczerze mowiac chodzi troche slabo IMO, bez wyrazu... Lubie zdecydowany, konkretny dzwiek, tak jak mialem w 660 na tlumiku Marving...
    Podpowiedzcie cos...
    Enduro nie klęka
    R 1100 GS '99 - limonka
    Pajero 3.2 DiD '03

    #2
    Jak chcesz w teren to tnij ile dusza zapragnie, ale w trasę nawet po niewielkiej przeróbce oryginału - odradzam. Chyba, że jesteś sadomasochistą
    Zreszta tam nawet nie ma co wycinać. Wiertarka w rękę i wiercisz otwory wokół rurki wystającej z końcówki.
    O wrażenia ze skracanym wydechem zapytaj Leszka, gdyz on z takim śmiga.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Ma byc i w teren i w trasę, oczywiscie głosnośc bez przesady... Ja lubie jak slychac moto a nie jakies frrrr.... Czyli mowisz ze nie ciac go i robic przelotu tylko wiertarką... hmmm.... no cos sie pokombinuje... a to skracanie wydechu to tez ciekawy pomysl
      Enduro nie klęka
      R 1100 GS '99 - limonka
      Pajero 3.2 DiD '03

      Komentarz


        #4
        Końcówkę zdejmujesz, znaczy się rozwiercasz nity. Później obcinasz końcówkę, tak by wystawała ok. 20-30 mm i wokół jej wiercisz otwory np. wiertłem fi6 - wokoło wystajacej rurki. Robi się basowy piękny dzwięk i gwarantuje, że będzie Ciebie słychać, a uszy tak bardzo też nie dostaną.
        W poprzednim wydechu MXwulkan wywalił całkiem rurkę - aż do przedostatniej komory (część ostatniej zostawił). Trochę za głośno moim zdaniem było.
        No i minusy są też: lekko zżółknie końcówka i delikatnie dół się zmniejszy, ale za to będzie momentu więcej ciut wyżej.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          Super, dzieki za info ST bedzie rozbierana i robiona w styczniu, bo mam troche rzeczy do podłubania poza wydechem, tak ze dam znac jak wyszlo
          Enduro nie klęka
          R 1100 GS '99 - limonka
          Pajero 3.2 DiD '03

          Komentarz


            #6
            Ja wyciąłem już dawno pierwszą przegrodę w oryginalnym wydechu ale nie wierciłem otworów. Moto brzmiało lepiej ale ciągle bezpłciowo nie dawno kupiłem przelotowy tłumik , zawiozłem moto do serwisu tłumików samochodowych i tam mi wyspawali piękny kolektor 2 w 1 i założyli tłumik. W końcu usłyszałem jak brzmią te dwa cylindry w rzędzie w trasie może i jest głośno ale zawsze mogę dokupić dp killera, a narazie ciesze się tym dźwiękiem i mi nie przeszkadza, a wręcz odwrotnie


            http://www.bikepics.com/members/luckylukepl/
            http://pl.youtube.com/user/luckykabatpl
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Sory kabat ale moim zdaniem zgwałciłeś terese tym tłumiorem a szczególnie tym ala kolektorem 2w1, mi się nie podoba
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                dla rownowagi dodam - mi sie akurat podoba (;
                jedno co bym poprawil to "poziom" wydechu - jak dla mnie fajniej by bylo jakby szedl rownolegle do linii plastikow (ale zeby to uzyskac trzeba by przerabiac nowe kolanka :/ btw. kolanka moglyby byc tez pomalowane na czarno - nie waliloby po oczach ta srebrzanka (;
                no i puszka made by "Dominator" jak dla mnie ma tylko jedna zalete - jest waska i mala, poza tym halas jest nieprzyjemny, a przesadzona srednica wewnetrzna powoduje zauwazalny spadek momentu na dolnych obrotach (dBkillerem na kocowce juz tego nie poprawisz, a choc halas sie nieco sciszy to bedzie "syczal" zamiast "dudnic")
                Ostatnio edytowany przez goodbeer; 97.

                Komentarz


                  #9
                  Prawda , z oryginalnym wydechem wygląda ładniej, ale tak też źle nie jest kwesta gustu. Mógłby iść rzeczywiście równolegle do linii plastików. Ale ja się wogole ciesze że za 100zł mam końcówkę kolektora 2w1 zrobioną, bo nikt się tego nie chciał podjąć. Chopperowcy maja puste wydechy co łomoczą 2x głośniej od moje ST i dają rade a ja nie dam Ja muszę poprstu słyszeć że daję motocyklem, tak mi się podoba i tyle. Te ciche wydechy to dla mnie żenada, motocykl nie powinien tak chodzić, że jedyne co słychać to świst łańcuszka rozrządu

                  Aha , ja gorszego dołu nie czuje, jedzie tak jak jechała od 2tyś obr, a od 2500 to już ciągnie konkretnie
                  Ostatnio edytowany przez rootolf; 7.
                  http://www.bikepics.com/members/luckylukepl/
                  http://pl.youtube.com/user/luckykabatpl
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Dokladnie, moto ma byc slychac
                    Enduro nie klęka
                    R 1100 GS '99 - limonka
                    Pajero 3.2 DiD '03

                    Komentarz


                      #11
                      jak jestes zadowolony to najwazniejsze. kolanka 2w1 za 100 zeta to faktycznie tanio. i w zwiazku z tym - jezdzij cieszac sie z oryginalnego brzmienia.
                      btw. tez uwazam, ze przynajmniej 1/4 frajdy z jazdy na moto pochodzi z "gangu silnika", ktory niestety trzeba uwolnic poprzez przerobke wydechu (; seryjne pyrkanie mi kompletnie nie odpowiada (;

                      Komentarz


                        #12
                        Ja mam przelota z kwasiaka 2w1
                        Miss Polonia to może nie jest,
                        ale mruczy jak ta lala...
                        Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                        Loud pipes save lives...
                        https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                        Komentarz


                          #13
                          tez fajna puszka, bo mala - sam robiles czy kupiles gdzies?

                          Komentarz


                            #14
                            Kumpel mi w Olsztynie wystrugał.
                            Muszę zdjąć i przepolerować, bo już sie usyfił, a syfek sie przysmażył
                            A tak wygląda z innej persektywy w porównaniu z ORI z Bandita czy tam fazera

                            Ostatnio edytowany przez Łojek; 396.
                            Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                            Loud pipes save lives...
                            https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                            Komentarz


                              #15
                              Kwasiak Łojka słyszałem na własne oczy i muszę powiedzieć że dźwięk jest niezły. Ja osobiście preferuję ciche tłumiki. Przesadnie głośne to już zalatuje wiejskim tuningiem.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X