Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

mechanik Dandy czyli Paweł Kawalec

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    mechanik Dandy czyli Paweł Kawalec

    Od kilku lat mamy z naszą grupą blogową podróżniczą Endurovoyager.pl jednego mechanika. Różnie bywało jak to w życiu, sprzeczki, kłótnie, swary, zarzuty. Ludzie mówią że żonę i mechanika trzeba sobie wychować, sami też nie byliśmy bez winy. Jedno co trzeba powiedzieć człek uczciwy i zna się na rzeczy niebywale.Namiary na warsztat Dandiego. Powołajcie się na EnduroVoyager 10% zniżki.

    * ul. Stołeczna 42
    * 05-860 Płochocin koło Warszawy
    * tel. +48.506.140.094, +48.530.830.500
    * e-mail: serwis@dandymotocykle.pl
    * GPS: 52.208974, 20.736265
    podrozemotocyklowe.com

    #2
    Niektórzy z forum już u niego byli i chwalili
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      W dniu jutrzejszym "Dandy" przyjeżdża po moją Tenerkę. Planowana jest regulacja luzów zaworowych, gaźników i wymiana uszczelnień/oleum przedniego zawieszenia. Co wyjdzie jeszcze, zapewne czas pokaże a ocenę usługi wystawię po zakończeniu.

      Komentarz


        #4
        Zapytaj może o możliwość wykonania większej akcji serwisowej Tenerek u Dandego. Chodzi mi min o zrobienie czegoś jak akcja grupowa, np regulacje zaworów dla grupy 10 ST. Może udałoby się wynegocjować jakieś zniżki. Przy okazji zapytaj jak możesz o cenę regulacji zaworów, gaźników i daj info na forum.
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #5
          A czy ten mechanik udziela rad na telefon? Może na telefon da radę gdzie szukać przyczyny małego niedomagania motorka.

          Komentarz


            #6
            Rozmawiałem z Dandym w sprawie Naszych Forumowych motocykli. Paweł jest otwarty na wszelakie działania z dziedziny mechaniki i udoskonalania Naszych maszyn. Myślę że trzeba ustalić system działania w Naszej sprawie i wywalczenie odpowiednich zniżek dla serwisowania motocykli Forumowych.


            ps Myślę że powinna zrobić to osoba postronna z forum/czytaj nie ja, bo mimo wszystko jestem z nim trochę związany/
            Ostatnio edytowany przez kowal73; 528. Powód: przemyślenia
            podrozemotocyklowe.com

            Komentarz


              #7
              Ja mam nieco daleko, może ktoś z Wawy?
              sigpic
              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

              Komentarz


                #8
                Jestem umówiony z Dandym na dzisiaj, więc mogę ten temat poruszyć. Jeśli chodzi o ceny, to wstępna rozmowa wyglądała tak:
                450zł za regulację luzów zaworowych z wymianą płynu chłodniczego i świec + ewentualne uszczelki
                200zł za gaźniki
                300zł za wymianę uszczelnień i oleju w lagach
                Koszt mnie trochę przeraża, ale nie mam warsztatu, żeby sobie samemu to zrobić a cena wynajęcia jakiegoś byłaby pewnie podobna, więc zęby w ścianę i będę oszczędzał na jedzeniu żeby nazbierać kasę

                aha i przyjedzie swoim samochodem z przyczepką do ursusa za 60zÅ‚, więc nie opłaci mi się szukać i wynajmować przyczepy motocyklowej bo zrobię 3 razy tyle km a przy obecnych cenach paliw to wyjdzie 2 razy drożej...

                No i jeszcze zaliczka na części...
                Ostatnio edytowany przez dex; 407. Powód: głupota nie boli, ale trzeba się nabiegać... i edytować posty co chwilę

                Komentarz


                  #9
                  podpisuję się, byłbym zainteresowany.
                  Chce skontrolować luz, gaźniczki, wymienić oliwkę i ogólnie przeglądnać motorek do sezonu, bo mam nadzieję uderzyć gdzieś dalej.
                  Wszelkie wynegocjowane zniżki mnie urządzają więc wspomnij o zniżkach na XTZclub.pl, bo chętni są.
                  PS: Adam (fxrider), do Ciebie mam zdecydowanie bliżej... nie jesteś zainteresowany ogarnięciem do końca zimy mojego motonga?

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez DanielD Zobacz posta
                    PS: Adam (fxrider), do Ciebie mam zdecydowanie bliżej... nie jesteś zainteresowany ogarnięciem do końca zimy mojego motonga?
                    Hej,
                    dzięki za propozycję, ale nie zajmuję się tym "zawodowo", zresztą na razie nie bardzo mam warunki żeby nawet swoją stajnię ogarnąć.
                    Mogę dać Ci namiar na znajomego, który mechanikuje w Otwocku - miał już do czynienia z ST, ew. szczegóły proponuję na PW.

                    pozdrawiam, Adam
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Jednak nastąpiła u mnie zmiana planów. Za poleceniem inszego użytkownika moja ST jedzie 120km za wawę za połowę mniejszą kasę i ponoć z dobrą, sprawdzoną jakością.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez dex Zobacz posta
                        Jednak nastąpiła u mnie zmiana planów. Za poleceniem inszego użytkownika moja ST jedzie 120km za wawę za połowę mniejszą kasę i ponoć z dobrą, sprawdzoną jakością.
                        Jak mi ktoś kiedyś w Naszym kraju powie że komunę ku......a mamy to go itp i itd. To jest właśnie najlepszy przykład na demokrację i wolny rynek.
                        podrozemotocyklowe.com

                        Komentarz


                          #13
                          Dobra, ja zajmę się negocjacjami z Dandym, może coś z tego wyjdzie. Mam od niego jakies PW na forum AT, więc rozpocznę korespondencję.
                          sigpic
                          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                            Dobra, ja zajmę się negocjacjami z Dandym, może coś z tego wyjdzie. Mam od niego jakies PW na forum AT, więc rozpocznę korespondencję.
                            Bartas wszystko masz powyżej. Powodzenia
                            podrozemotocyklowe.com

                            Komentarz


                              #15
                              Jak na okres zimowy to ceny są lekko kosmiczne, dla przykładu niejaki Cziken 929(Krasnystaw) najlepszy w Polsce serwisant cebeerek ceny ma około 45-50% niższe. Silniki r4, więc roboty jest z pewnością nie mniej. Muszę się zorientować czy rusza coś poza hondami.

                              Zawory 150 płytki wliczone są w cenę i nie rozumiem mechaników którzy doliczają za płytki które się zamienia. Każdy warsztat powinien mieć komplet płytek regulacyjnych i wkładając jeden rozmiar zabierają drugi więc stan pozostaje niezmienny a rozmiary trzeba we własnym zakresie aktualizować. Serwis gaźników 150 w tym mycie, regulacja AFR i balans na elektronicznym wakuometrze firmy INDIANA SOURIAU który dodatkowo wykreśla bargrafy ukazując tym samym szczelność zaworów w głowicy oraz szczelność całego dolotu. Wymiana napędu 50 z zakuciem zakuwarką a nie młotem. Wymiana termostatu gratis. Co do rozrządu to streszczę króciutko; Co do łańcuszka rozrządu to najpierw oceniamy organoleptycznie "poszarpanie" płytek wynikające często z niedomagań napinacza i zgodność znaków kół zębatych z płaszczyzną głowicy. Jeśli znaki są "ujemnie CENZURA świadczy to o wyciągnięciu łańcucha i opóźnieniu faz rozrządu w szczególności zaworów dolotowych, co skutecznie obniża kulturę pracy i parametry silnika. Co do napinacza to z doświadczenia wiem, że wszelkie próby dokręcania sprężyn i reanimacji jest tzw PASTWĄ !! Profesjonalne podejście do tematu to wymiana na nowy OEM za ok 350pln plus fabrycznie zakuty łańcuch OEM quality. Łańcuchy do których mam przekonanie to TOURMAX bądź MORSE oba borg warner parts o twardości 92RH czyli pierwszy montaż. Koszt 240pln plus 14pln uszczela impulsu i 20pln za wymianę gdy wałki rozrządu zrzucone.
                              Opis troszku chaotyczny napisany dla ogółu populacji forum Taniej to nie będzie nawet w media markt
                              Na swoją usługę zawsze dołączam opis przeprowadzonych prac i stwierdzonych nieprawidłowości oraz fakturę będącą jednocześnie gwarancją dokonanych napraw.

                              W razie wątpliwości czikfon 667 345 913

                              Dziękuję za uwagę
                              ______ Mam nadzieję że autor i wy nie obrazicie się za przytoczenie tekstu z forum fireblade.
                              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X