Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

sakwy OXFORD i CROSSO - opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Dudo, wypij piwko i daj na luz;-)

    Komentarz


      #32
      Na forum ADV trwa dyskusja na temat mocowania sakw motocyklowych. Ktoś kontaktował się z firmą Crosso i ponoc są skłonni zmodyfikowac system nośny/mocowania po kątem motocykli. Zapewne należałoby im podac jakieś wytyczne jak takie mocowanie zmodyfikowac, orar pewnie liczba chętnych na zakup byłby dla nich motywatorem.

      link do tematu na ADV: http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f=41&t=7438
      hominis est errare, insipientis in errore perseverare
      Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

      Komentarz


        #33
        jeśli są w stanie to zmodyfikować i zabezpieczyć w sposób zadawalający dla użytkowników motocykli to jak najbardziej był bym chętny na zakup kompletu.Na rynku chyba cieżko znaleśc coś co było by alternatywą dla drogich kufrów.Więc jest nisza którą crosso może wykorzystać.
        Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

        Komentarz


          #34
          Zamieszczone przez mario_xt600 Zobacz posta
          jeśli są w stanie to zmodyfikować i zabezpieczyć w sposób zadawalający dla użytkowników motocykli to jak najbardziej był bym chętny na zakup kompletu.Na rynku chyba cieżko znaleśc coś co było by alternatywą dla drogich kufrów.Więc jest nisza którą crosso może wykorzystać.
          Mam prośbę jak możesz to dopisz się wstępnie do listy, jest na Inicjatywy Forumowe.
          podrozemotocyklowe.com

          Komentarz


            #35
            Powoli czas się zabrać za modyfikacje mocowania. Pokręciłem się trochę po marketach budowlanych i wymyśliłem sposób na skręcenie haków z wewnętrznym profilem wzmacniającym za pomocą oto takich nakrętek i śrub

            Oczywiście kolce się spiłuje, natomiast łepek śruby schowa się w nawierconym otworze. Chciałem kupić śruby na imbus, ale stożkowe były tylko w praktikerze w cenie 1,49zł/szt. Porąbało ich Nakrętki pazurkowe w Leroy 2,30zł za 10szt., w praktikerze 1,49zł/szt Zapewne w "normalnym" sklepie/hurtowni byłyby co najmniej połowę taniej niż w Leroy. Na dniach zabieram się za montaż wszystkiego.

            Komentarz


              #36
              crosso

              bardzo dobry materiał (expert) logiczne, elastyczne mocowanie. Trzeba wzmocnić haki i zabezpieczyć przed zsuwaniem się z bagażnika. Kufry są bardzo bojowe, ale do dupy w terenie, ale to już wiecie. Polecam.
              Załączone pliki

              Komentarz


                #37
                U mnie haki już zrobione. Wewnątrz sakwy nic zbytnio nie odstaje




                teraz jeszcze stelaże trzeba przystosować

                Komentarz


                  #38
                  byłem wczoraj pomacać sakwy Crosso.

                  nie widzę żadnego logicznego powodu, do kupowania Expertów.
                  Dry Big są o ponad połowę tańsze. System zamykania i mocowania ten sam.

                  oczywiście w Dry brakuje bocznej kieszonki i czapy, ale nie są to dla mnei części niezbędne.

                  Wytrzymałość Cordury też nie jest tak wielka, żeby tłumaczyło to różnicę w cenie.

                  Jedynym problemem jest kolor.. brak czerwonego w tej chwili
                  "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                  =>
                  Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                  Komentarz


                    #39
                    Właśnie cordura ma tu największe znaczenie. Wywal się Dri Big w offie na jakieś gałęzie. Cordury nie przebiją, a powłokę Dry już bez większych problemów. Gdzieś o tym już było, w sensie testowane.

                    Komentarz


                      #40
                      Same kieszenie 3L kosztują 80zł-więc m.in. stąd różnica w cenie. Czapy można dokupić osobno, wewnątrz nich są kieszenie siatkowe na suwak, pod samymi czapami także można coś przewozić, można także więcej do sakw zapakować awaryjnie, bez 3 krotnego rolowania by je zamknąć. Same czapy to także dodatkowy koszt. Stąd kolejna różnica w cenie.

                      Nie są to rzeczy niezbędne, a jedynie przydatne, jak wiele innych bez których można się obejść.

                      Co do wytrzymałości codury-oceńmy to po paru glebach, a nie po macaniu w rękach materiałów. Glebiłem z ekspert big nie raz i są całe. Wyglebiłem z nylonowym workiem motocyklowym z Louisa (czarnym-najgrubszy materiał) i mam dziurawy worek. Wiadomo-gleba glebie nie równa, ale...
                      hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                      Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                      Komentarz


                        #41
                        a czy ktoś wyglebił z Dry`ami?
                        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                        =>
                        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                        Komentarz


                          #42
                          Dry mają podobny materiał jak worek Louisa, dlatego o nim wspomniałem. Podobny, nie znaczy taki sam oczywiście...
                          Zapewne nikt tu z nimi nie wyglebił bo większość używa kodurowych expertów-te są przetestowane mocno. Lepi ma ortlieby-budowa dość podobna do Dry Crosso- niech on się wypowie (choć już w innym temacie je polecał).
                          Kup, przetestuj-ktoś musi być pierwszy.

                          Na te sakwy Dry sam się powoływałem, gdy Bartas twierdził, że używane kufry są tańsze niż sakwy crosso.

                          Jedyna moja uwaga w poprzedniej wypowiedzi była związana z Twoją wypowiedzią odnośnie logiki wyboru między dry a ekspert i ich ceną: inny materiał, sporo więcej bajerów i dodatków.
                          Ja mam podobnie z motocyklem:nie widzę logicznego powodu by jeździć z 2 cylindrami jak jeden mi wystarcza-ale jest wiele osób twierdzących inaczej
                          Ostatnio edytowany przez erwinw; 32.
                          hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                          Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                          Komentarz


                            #43
                            Zamieszczone przez erwinw Zobacz posta
                            Kup, przetestuj-ktoś musi być pierwszy.
                            wolę jednak kupować przetestowane produkty
                            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                            =>
                            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                            Komentarz


                              #44
                              no i jeszcze poczytałem, pomyślałem.. i kupiłem expert big

                              dopóki się nie rozczaruję, to będę wierzył w siłę poleceń forum!
                              "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                              =>
                              Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                              Komentarz


                                #45
                                Też dzisiaj to kupiłem. Sam producent mówił, ze należy zmodyfikować pod motor dolne trzymanie. Podobno górne haki są ok ale warto lepiej zabezpieczyć dół. Masz jakieś doświadczenie z tym?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X