Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Denso - róznica pomiędzy oryginalną a podrobioną świecą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Denso - róznica pomiędzy oryginalną a podrobioną świecą

    Poniżej:

    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    #2
    A jeżeli chodzi o prace silnika to jest poprawa po zmianie ze zwykłej na taką ? i jak cenowo sie klaruje taki oryginalasek ?

    Komentarz


      #3
      Jakiej zwykłej? NGK?
      Nie jedna osoba potwierdziła, że Denso są lepsze niż NGK (NGK są b. często podrabiane, a w dodatku Made in ChRL). Denso od NGK są droższe o 1-3 zł.
      Polecam Split Fire, o które niestety cięęęężżżko
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        No dobra, podrobiona świeca, ale czy będzie to rzutowało na pracę silnika? Czy ngk też podrabiają? Czy podrobione denso są hu..we?
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Osobiście nie miałem nigdy żadnej podrobionej świecy. Jednak czytałem i oglądałem przypadki kiedy to w podrobionej świecy wypaliła się całkowicie elektroda wewnętrzna, ukruszył izolator wewnętrzy lub złamał podczas zakładania faljki izolator zewnętrzny, świeca miała po krótkim czasie przebicia, a nawet gwint miał delikatnie inny skok! Ale to są właśnie skutki kupowania świec z niepewnego źródła czy np. podejrzanie tanich.
          Jeśli znajde w moim bałaganie, to wrzucę foty.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Ja rozbierałem silnik od Matiza gdzie były podrobione świece Boscha , skutek był tego taki że na drugim cylindrze urwała się elektroda boczna i została przycięta przez zawór wydechowy, skasowane było gniazdo i zawór był skrzywiony. Skoczyło się to tylko naprawą głowicy. Ale w motocyklu przy wysokich obrotach więcej bidy może narobić taka świeca, nie mówiąc już o złej pracy, czy trudnościami z odpaleniem.
            .

            Komentarz


              #7
              Dlatego świece trzeba kupować osobiście w motoryzacyjnym najlepiej dobrze sie rozeznać przed zakupem a jeżeli już jesteśmy w temacie to czuć różnice pracy silnika przy świecy za 20 zł a np takiej za 60 ?

              Komentarz


                #8
                Zalane Denso działają, NGK już nie za bardzo. Przy jednych i drugich w ST ciezko odpala się silnik po długim staniu, a w np. Split Fire

                img_splitfire_vplug.jpg

                różnica jest wyczuwalna. Wszystkie świece maja podobną cenę.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                  Zalane Denso działają, NGK już nie za bardzo. Przy jednych i drugich w ST ciezko odpala się silnik po długim staniu, a w np. Split Fire

                  [ATTACH=CONFIG]2221[/ATTACH]

                  różnica jest wyczuwalna. Wszystkie świece maja podobną cenę.
                  Spróbuje sobie kiedyś kupić taką świece i przetestuję ją w mojej XL-ce , bo tak jak czasami zaleje silnik to parę razy trzeba pokopać
                  .

                  Komentarz


                    #10
                    Szkoda, że dopiero co kupiłem nowe świeczki - znowu NGK Faktem jest, że te nie działają po zalaniu, co ostatnio zdarzało mi się gość często.
                    Odnośnie oryginalności świec to nigdy się nad tym nie rozwodziłem - kupuję w sklepie motoryzacyjnym z nadzieją, że nie jest to jakieś podrabiane gówno

                    Źródło

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez ANDERE Zobacz posta
                      Spróbuje sobie kiedyś kupić taką świece i przetestuję ją w mojej XL-ce , bo tak jak czasami zaleje silnik to parę razy trzeba pokopać
                      Testowałem w tej XLi splitfire i mogę powiedzieć, że nie widziałem żadnego pozytywa, a nawet nie wiem czy gorzej niż na NGK nie było jeśli chodzi o zalewanie. Może akurat jakąś trefną sztukę trafiłem?
                      Mam w GSie splitfire (inny rodzaj) od jakichś 40kkm i na początku po wymianie poprzednich, starych i zardzewiałych świec na pewno zapalała ewidentnie ładniej, ale też potrafi je zalać i wtedy są problemy z paleniem (na wtrysku!).
                      Mam jeszcze ostatnią nówkę SF jako zapas do LC4ki, ale na razie nie mam ciśnienia do zmiany - pojeżdżę trochę na tych niedobrych NGK(pali pięknie), a potem jak będę miał poznanego sprzęta zmienię i za jakieś 40kkm dam znać czy było warto
                      SFek używałem bo miałem je pod ręką i sporo taniej niż NGK, ale teraz jakbym miał je kupować po normalnej cenie to bym się nie wygłupiał.
                      Co do NGK - zdarzyło mi się 2x w modelu C(R)7E ukręcić gwint - nie lubią wielokrotnego wkręcania/wykręcania (ale to nie dot. XTZ/XL bo to zupełnie inny model, do hardenduraków/cross raczej).

                      pzdr, Adam
                      sigpic

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X