Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

XT 600 Tenere różnica pomiędzy....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    XT 600 Tenere różnica pomiędzy....

    Forumowicze chciałbym zapytać o różnicę pomiędzy wersją Szwajcarską a nie Szwaj.......ą XT 600 Tenere 89r. Mam pod zbiornikiem paliwa takie urządzenie po lewej stronie ramy obok klaksonu, mam wrażenie że podciśnieniowe / podłączone rurki pod gaźnik/. Po jakiego grzyba to urządzenie jest. W innych Treskach tego nie spotkałem. Może to wywalić w cholerę bo czym więcej takich urządzeń to dla mnie osobiście więcej rzeczy do popsucia, wysunięcia się wężyków itp, itd.
    podrozemotocyklowe.com

    #2
    Zapodaj fotkę będzie łatwiej to zdiagnozować
    ale skoro mówisz ze rurki idą do gaźnika to pewnie będzie pompa paliwa, w zwykłych xt 600 nie ma tego bo kranik jest wyżęj od komory pływakowej w gaźniku wiec grawitacyjnie paliwo do gaźnika się dostaje. W teresie kraniki masz niżej i dlatego potrzebna jest pompa paliwowa.

    Ja miałem taką teresę 1vj z 86 roku i pompa paliwa była
    Komarówka 2007 064.jpg
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Nie,nie tu chodzi o barometryczny regulator.Wersja szwajcarska ma takie coś, przydatne przy jeździe na różnych wysokościach nad poziomem morza. Jeśli nie ciśniesz w himalaje to śmiało możesz odłączyć i zaślepić przewód podciśnienia. Ja tak zrobiłem już kiedyś, jamana trafiła później do Łojka kolegi on też raczej nie narzekał.
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #4
        Na pewno nie jest to pompa paliwa, bo ona znajduje się z tyłu gaźników przy akumulatorze. Jest to coś w rodzaju tubki bębenka dokładnie po drugiej stronie od chłodnicy oleju i odchodzą od tego czegoś wężyki gumowe idące do gażnika. Sorki że nie zejdę do garażu bo mam glu....... po pas a trzeba by zbiornik zdjąć żeby zrobić fotę. Zaraz w archiwum pogrzebię może cóś znajdę.



        A jak ten barometr jest zwalony to może wpływać na mieszankę w gaźniku? /Jak moją żonę głowa boli to jest nie do zniesienia, może Teresa ma tak samo barometr nie wyrabia/


        ps Marcin kuźwa umiem odróżnić pompę paliwa od czego innego.
        Ostatnio edytowany przez kowal73; 528.
        podrozemotocyklowe.com

        Komentarz


          #5
          to wtórny obieg powietrza - dopalanie spalin

          te się kiedy zastanawiaem w DR
          dyskusja: http://suzukidr.pl/forum/index.php?a...forum=5&page=0

          zdj
          Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

          schamet
          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta

            ps Marcin kuźwa umiem odróżnić pompę paliwa od czego innego.
            Ale ja nie wątpię w twoje umiejętności mechanika

            Moja rada, odłącz te wężyki i po sprawie Jak to nie pompa paliwa to na pewno bedzie chodzić lepiej.
            U mnie w ktmie wszystkie dopalania spalin i inne piedoły pro eko zostały usunięte
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Eeeeeee tak tylko lekuchno chciałem się odszczeknąć, a że wiedziałem że się nie obrazisz to sobie pozwoliłem.
              podrozemotocyklowe.com

              Komentarz

              Pracuję...
              X