Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dorabianie szprych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Wysłałem w poniedziałek felgę do Króla z Bielska, dzisiaj (czwartek) mam już ją u siebie z nowymi szprychami i wycentrowaną. Polecam

    Komentarz


      #47
      jakby ktoś szukał szprych do xt660z to znalazłem: http://allegro.pl/mc-szprycha-tyl-ya...734621172.html

      Komentarz


        #48
        witam i odświeżam temat.

        pisałem do dwóch Użytkowników bezpośrednio na prv ale może ktoś z Was o kim nie wiem też ma doświadczenie w w/w temacie.

        mam takie pytanie - chciałem poznać Waszą opinię na temat szprych które dorabialiście u Bartnika w Częstochowie - http://www.bartnik.com.pl/. jesteście po jakimś czasie użytkowania zadowoleni z tych szprych? są wystarczająco wytrzymałe do dużej Teresy? wykonywali je dla Was wg rysunków od Łojka? gość który zaplata i centruje koła w Bielsku-Białej p. Król mówił, że XTZ-ta ma w oryginale szprychy Cr-Mo więc czy te dorabiane nie są zbyt słabe? pytam, bo zamierzam u nich zamówić cały komplet na oba koła.
        z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i sugestie.
        pozdrawiam.

        Komentarz


          #49
          Nikt nic? Sam jestem ciekaw jak sprawują się koła zaplecione na szprychach od Bartnika.

          Komentarz


            #50
            ja mam z B-B i jestem zadowolony
            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
            =>
            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

            Komentarz


              #51
              Bez rewelacji. Ocynk już po kilku miesiącach jest matowy i brzydki. Rwać sie nie rwą, ale w kołach mam tylko 6 szt dorabianych. Reszta OEM. Wymiarów oryginału też nie mają. Trzeba iśc na kompromis. Cena super w porównaniu do ASO Yamaha.
              Do Hondy kupuję szprychy jakie chce- Fabryczne, nierdzewne, chromowane, tytanojakieś tam i wszystkie w cenach około 15zł szt. Można?

              Komentarz


                #52
                Mam jako takie rozpoznanie w sprawie szprych, akurat walka trwała z przednim kołem. Trzeba było wycentrować koło, oddałem je do fachowca, 24-godzinne moczenie w płynach penetrujących pozwoliło na odkręcenie większości, ale 6 pękło no i problem bo zapasowych nie miałem to znaczy potem okazało się że miałem. Ale zanim się opamiętałem to zaczęłem szukać dorabiene od Bartnika po 11 zł, jakiś inny producent 12 z groszami a w serwisie Yamahy kpl. oryginalnych 265 zł (na sztuki nie sprzedają). Dorabiane był ciut inaczej wykonane, miały inne nyple (szersze łby od Bartnika i sama szyjka wiekszej średnicy u tego Noname trzeba by rozwiercać otwory w obręczy) już prawie zamawiałem kpl. z Yamahy ale przypomniało mi się że mam, po przewaleniu połowy garażu znalazłem. Kończąc, przed przyszłym sezonem czeka mnie wymiana tylnej opony to oddam koło do sprawdzenia. Jeśli okaże się że będzie trzeba jakieś szprychy wymienić to jednak kupię kpl. oryginalnych, za takie pieniądze to jak za darmo.
                Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                Komentarz


                  #53
                  To do 4 stówek to spoko. Zestaw na tył XTZ660 to coś raczej 400-500PLN

                  Komentarz


                    #54
                    mam komplet szprych od Bartnika na oba koła do dużej Teresy. po wizycie u p. Króla w Bielsku poradził mi jednak żeby zapleść koła na oryginalnych szprychach Yamahy - ponoć te od Bartnika są za słabe. kupiłem te oryginały i mam zaplecione koła przez tegoż fachowca na oryginalnych szprychach. wg mojej oceny organoleptycznej i manualnej wbrew pozorom szprychy od Bartnika nie różnią się zbytnio wytrzymałością od oryginałów. postanowiłem że drugi komplet kół zaplotę na próbę na szprychach z Częstochowy z firmy Bartnik choćby z czystej ciekawości bo uważam, że jakość wykonania wcale nie jest taka zła, a nawet bym powiedział że bardzo dobra (niemniej jednak to tylko próby wytrzymałościowe "na wyczucie" bez specjalistycznego sprzętu). jak będę mieć komplet kół na dorabianych szprychach na pewno napiszę jak się sprawują.

                    Komentarz


                      #55
                      Ok a co sądzicie o zapleceniu do 750 mocniejszych szprych?
                      Pewnie trzeba by było rozwiercić lekko otwory.

                      I lepiej na oryginalnych obręczach DID, czy znacie jakieś lepsze zamienniki? W necie tego dużo ale jest różnica w ilości otworów - kto jeździ AT albo TA ten znajdzie w każdym kolorze, dla nas bieda.
                      O Excelu słyszałem, że gorszy od DIDa. Prawda?

                      U mnie obręcze jeszcze w dobrej kondycji ale widziałem już zeżarte jak próchno. Czy każda aluminiowa obręcz musi zgnić?

                      Komentarz


                        #56
                        odnośnie innych obręczy to się nie wypowiem, bo nie wiem ale p. Król właśnie podał mi taką alternatywę jeśli nie zdecydowałbym się na zakup oryginalnych szprych Yamahy - otóż można dorobić u Bartnika nieco grubsze szprychy przez co i bardziej wytrzymałe i porozwiercać otwory w piastach (ponoć zaplatał tak już koła do ST i TA). ja się jednak na coś takiego nie porwałem. wg mnie nie jest najlepszym rozwiązaniem osłabianie piast przez powiększanie otworów na szprychy. na korzyść na pewno przemawia koszt tej opcji.

                        Komentarz


                          #57
                          Pociągnę temat.
                          Zastanawiam się czy znajdę tańszą alternatywę dla ori szprych w wymiarze: M5X223 oraz nypli pod to, tj. M5 8X21MM.
                          Z tego co widzę opinie o Bartniku są podzielone, z kolei komplet oryginalnych szprych i nypli wychodzi 600zł na koło. Do tego obręcz i robi się konkretna, dość zniechęcająca, kwota.

                          Komentarz


                            #58
                            parę dni temu dostałe komplet oryginalnych szprych z nyplami do XTZ 750 na tylne koło , zamówiłem na mega zip za tylko 50Eur+ przesyłka, już założone i bajka, oryginalne są zrobione ze specjalnego stopu a dorabiane raczej nie, tak mi wyjaśnił Król z Bielska.

                            Komentarz


                              #59
                              Ja w temacie dodam jako ostrzeżenie żeby do 3AJ nie ładować tych szprych od Bartnika, oszczędność względem oryginałów prawie kosztowała mnie życie, więcej na zdjęciach, jak ktoś chce zrobię dokładniejsze po zdjęciu koła, na razie to jestem tak wkur****, że szok:

                              https://i.snag.gy/XSoKTy.jpg?nocache=1529920628181
                              https://i.snag.gy/RbJu76.jpg

                              Komentarz


                                #60
                                Grubo. Sprawdzałeś czy nie były luźne przed akcją?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X