Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakładanie airbox-a na gaźniki.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Acha, zatem wielkie dzięki wszystkim za pomoc z tym airbox-em i idę zaślepić te "cycki"

    Komentarz


      #17
      Ja mam prawy zaślepiony, a lewy wyprowadzony pod motocykl i tam zatkany korkiem. W drugim airboxie obydwa są zaślepione krótkimi wężykami.
      Hvězdy chtějí patřit Tobě...

      Komentarz


        #18
        U mnie również jeden wypust z Airbox'a jest zaślepiony na krótko a drugi wężykiem pod moto. Tak to wygląda fabrycznie w 3LD.

        Co do zakładania Airbox'a, jeśli gumy są już twarde warto je grzać w innym przypadku polecam skorzystać z pomocy drugiej osoby. Samemu można stracić nerwy i dwa dni co nie znaczy że przyniesie rezultat.
        sigpic
        Paliwa opon i wolnego czasu....

        Komentarz


          #19
          Usunięte na żądanie użytkownika

          Komentarz


            #20
            straciłem półtorej godziny na zakładanie airboxa, a i tak nie jest idealnie, jest na 'chyba nic nie wleci'
            U mnie gumy są mało elastyczne (chyba od butaprenu ktorym zostały podklejone do airboxa), jedna na dodatek jest zdeformowana. potraktowałem żyletką w desperacji, bo było tak ze nawet na zdjętym gaźniku nie szło tego włożyć.
            Pewnie trzeba wymienić cały airbox, bo te gumy są wmontowane strasznie głęboko.
            Ktoś ma na sprzedaż airboxa z kroćcami w dobrym stanie ?
            Ostatnio edytowany przez wodor; 320.

            Komentarz


              #21
              Ja walczyłem trochę dłużej... co się naklnąłem, masakra.
              W końcu zaczałem rozciagać na siłę te gumy - w każdą stronę, ile fabryka dała. Trochę to pomogło, lecz dla lepszego efektu zdjąłem gaźniki, podnosząc je lekko do góry.
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #22
                Usunięte na żądanie użytkownika

                Komentarz


                  #23
                  Kwestia wprawy, za którymś razem problem znika - tak na pocieszenie.
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    Ruszam temat gdyż właśnie walczę z tym samym problemem i mam pytanie - czy można gdzieś kupić (nowe na wymianę) te gumy łączące airbox z gaźnikiem? Jedna strona nachodzi bez większego problemu za to druga jest tak twarda że masakra i nie chce się poddać za żadne skarby

                    Komentarz


                      #25
                      Usunięte na żądanie użytkownika

                      Komentarz


                        #26
                        Ale to są gumy łączące gaźniki z głowicą

                        Komentarz


                          #27
                          Ja wymieniałem te gumy od gaźnika do airboxa (dwie kosztowały mnie 300 zł) Znajomy ściąga bez problemu tyle że z niemcowni

                          Komentarz


                            #28
                            Usunięte na żądanie użytkownika

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez JĘDRZEJ
                              Ja,żeby prawidłowo zespolić airbox z gażnikami musiałem dorobić redukcje.(tulejki z aluminium)
                              A czy możesz zapodać fotki tego patentu bo w mojej ST muszę coś z tymi króćcami pomodzić bo straśznie popękane są.

                              Komentarz


                                #30
                                By wygodniej się zakładało airboxa, trzeba podnieść gaźniki do góry i użyć pomocy drugiej osoby.... przekleństwo
                                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X