Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakładanie airbox-a na gaźniki.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zamieszczone przez JĘDRZEJ
    Ja,żeby prawidłowo zespolić airbox z gażnikami musiałem dorobić redukcje.(tulejki z aluminium)
    Coś musiałeś mieć nakombinowane, bo normalnie tam nie ma czego redukować (ani miejsca na to).

    Przy okazji uwaga - sprawdzajcie, czy na pewno gumy dobrze weszły, ściskajcie je dobrze obejmami i używajcie śruby mocującej airbox do ramy (mimo, że często nie podchodzi) - spotkałem w serwisach już kilka przypadków ST w których okazywało się, że airbox spadł z gaźników.
    sigpic

    Komentarz


      #32
      Ale założe sie, że wiele osób które ściagały airboxa kręciły tymi gumowymi rurami, które działają powiedzmy mimośrodowo
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #33
        Tia, a potem są takie patenty, gdzie są potem te gumy wklejane na sylikon do airboxu....
        Qrcze, ja jakoś nigdy nie miałem specjalnych trudności żeby to ogarnąć. Fakt, temat jest trochę upierdliwy, ale sposobami które opisałem wyżej da się z tym przewalczyć.
        sigpic

        Komentarz


          #34
          Kurczę po Waszych wypowiedziach martwię się czy w mojej tenerze nie było dzwonione.Bez redukcji airboxów NIE ZMONTUJĘ.Podejrzewam,że rama jest podniesiona i airbox o nią opiera.Postaram się dzisiaj dać foty jak ja to zrobiłem.

          Komentarz


            #35
            Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.

            Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.


            http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...ae4404bd8.html oto zdjęcia mojego patentu-działa

            Komentarz


              #36
              Patent fajny tylko fakt jest taki że normalnie aż takiej długości redukcja to tam nie wejdzie, więc albo coś masz przerobione w airboxie albo masz wygiętą ramę dzisiaj się przyglądałem w mojej Tereni i tam coś takiego by się nie zmieściło.

              Komentarz


                #37
                Rama jest raczej prosta,całość podniosła się o około 9 mm,dało się zmontować.Po synchronzacji gaziorów i ustawieniu poziomu paliwa nie mam żadnej dziury w obrotach.

                Komentarz


                  #38
                  Ja się ostatnio wqurviłem na ten pierd.. airbox.
                  Po 15 minutach kombinacji z rozciąganiem paluchami gum nie szło nałożyć ich na gaźniki. Opalarki nie mam. Wziąłem więc kombinerki i kombinerkami te gumy powywijałem na zewnątrz - pomogło - i to jak Gumy na szczęście całe. Oczywiście lekko olejem je od wewnątrz posmarowałem. Gaźniki w górze - nie włożone w kroćce od głowicy.
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #39
                    Odradzam stosowanie do jakichkolwiek gum jako poślizgu czegokolwiek na bazie oleju czy smaru. Z praktyki warsztatowej wynika że najlepiej działa i najbezpieczniej odrobina mydła, może być ewentualnie stary dobry ludwik.
                    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                    Komentarz


                      #40
                      Różnica stare- nowe:

                      sigpic
                      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                      Komentarz


                        #41
                        Bartas a gdzie dostałeś takie nowe gumy

                        Komentarz


                          #42
                          To jest zdj z forum XTZ z Portugalii. Te gumy można kupić w ASO- Lukass pisał, że coś ok 130zł sztuka. W tej czarnej ST co teraz mam była robiona renowacja gaźników w Mikuni Topham Vergasser Technik w Niemczech. Pewnie i to mają.

                          - - - Zaktualizowano - - -

                          Te wszystkie patenty z suszarką do włosów to bym od razu skreślił. Te gumy zwyczajnie ze starości się już często nie nadają do niczego. Mam porównanie- stare gumy co dostałem z moto oraz te nowe co mam założone. To tak jak twardy plastik próbować porównać do plasteliny... Założone można bez problemu palcem uginać.
                          sigpic
                          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                          Komentarz


                            #43
                            Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                            Te wszystkie patenty z suszarką do włosów to bym od razu skreślił. Te gumy zwyczajnie ze starości się już często nie nadają do niczego. Mam porównanie- stare gumy co dostałem z moto oraz te nowe co mam założone. To tak jak twardy plastik próbować porównać do plasteliny... Założone można bez problemu palcem uginać.
                            Dokładnie, nie ma co drutować, ja w tym sezonie też kupiłem do lc8 nowe króćce, różnica w miękkości kolosalna, kosztowały mnie 90zł za sztukę
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #44
                              Na allegro znalazłem takie coś:



                              Początkowo koncepcja była, żeby po skróceniu tej gumy - węższą stroną włożyć ją w starą gumę airboxa. Po dzisiejszych testach kumpla wyszło, że jeszcze lepiej jest je po prostu włożyć w airbox.
                              Że pięknie pasują i pięknie się dopasowują i są SZCZELNE. A co ważniejsze - bez używania dodatkowych uszczelniaczy typu silikon w tubce. Ta gumowa redukcja siedzi w airboxie pewnie. Do tego stopnia, że bardzo ciężko ją wyjąć. Jest owszem trochę zabawy z założeniem (jak zawsze z tymi gumami). Kumpel mówił, że ułatwił sobie montaż odkręcając gaźniki od gumowych króćców, następnie spasowanie i złożenie. W każdym razie wydaje się, że obecnie jest to najlepszy i najtańszy patent.

                              guma1.jpgguma2.jpg

                              Komentarz


                                #45
                                Zamieszczone przez Bezy Zobacz posta
                                Na allegro znalazłem takie coś:



                                Początkowo koncepcja była, żeby po skróceniu tej gumy - węższą stroną włożyć ją w starą gumę airboxa. Po dzisiejszych testach kumpla wyszło, że jeszcze lepiej jest je po prostu włożyć w airbox.
                                Że pięknie pasują i pięknie się dopasowują i są SZCZELNE. A co ważniejsze - bez używania dodatkowych uszczelniaczy typu silikon w tubce. Ta gumowa redukcja siedzi w airboxie pewnie. Do tego stopnia, że bardzo ciężko ją wyjąć. Jest owszem trochę zabawy z założeniem (jak zawsze z tymi gumami). Kumpel mówił, że ułatwił sobie montaż odkręcając gaźniki od gumowych króćców, następnie spasowanie i złożenie. W każdym razie wydaje się, że obecnie jest to najlepszy i najtańszy patent.

                                [ATTACH=CONFIG]14404[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]14405[/ATTACH]

                                Druciarstwo
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X