Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyważanie opon - warto?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Wyważanie opon - warto?

    Witam, jako że zamierzam założyć swoje nowe Shinko e705 do Tenere, zastanawiam się nad opcją pojechania do wulkanów w tym że celu.
    Czy warto w naszych gnojopompach wyważać opony? Czy może lepiej sobie samemu założyć, nakręcić wentylek i być 50zł do przodu.

    Na logikę: Prędkości rzędu 100km/h na tenerkach wrażenia nie robią - a przy tak dużej obręczy każdy gram będzie miał znaczenie.

    #2
    Warto. Nie wyważone opony powodują niestabilność jazdy, szybsze zużycie łożysk kół itp.
    Nie wiem które to są opony te Shinko e705, ale jeśli to jakieś max kostki, to z wyważeniem będzie problem.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Shinko e 705 to bardziej szosa wiec nie ma problemu chociaż ja mówiłbym o wycentrowaniu i wyważeniu kół a nie opon ale to już semantyka
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #4


        Oponki takie jak widać wyżej, kupiłem od http://www.toxicmoto.pl/ .

        Dzisiaj byłem na wulkanizacji i na Szarych Szeregów w Olsztynie (www.walesiak.eu ), i jestem pod wrażeniem, za 37 złociszy dostałem, zmienione i wyważone opony. Wszystko zrobione profesjonalnie. W dodatku dostałem ładne klejone ciężarki. Osobiście bardzo polecam ten warsztat.
        Ostatnio edytowany przez fxrider; 1. Powód: porządkowanie tematu

        Komentarz


          #5
          Na szosę lepiej wyważyć, żeby uniknąć potem dziwnych wibracji, tendencji do wężykowania itp. przypadłości przy większych prędkościach - potrafią być na prawdę irytujące.
          Na kostkach nie ma to sensu, chyba, że jakichś łagodnych i które mają być głównie na szosie jeżdżone (wyprawa n.p.).
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Ja zamówiłem dzisiaj w Inter Carsie Dunlopy Trailmaxy 688 złociszy za kpl. I ewntualnie gdzie można je założyć i wyważyć potem kółka bo to jednak jest ważna sprawa.

            Komentarz


              #7
              Podjedź do jednej lub 2 okolicznych wulkanizacji - jeśli sami nie robią to dadzą namiar na znajomych po fachu, którzy się tym zajmują.
              Ostatnio edytowany przez fxrider; 1. Powód: Dopasowanie do kontekstu po przecinkach
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez Kaytec
                Opony kupiłem od http://www.toxicmoto.pl/ .
                i jestem pod wrażeniem, za 37 złociszy dostałem, zmienione i wyważone opony. Wszystko zrobione profesjonalnie. W dodatku dostałem ładne klejone ciężarki. Osobiście bardzo polecam ten warsztat.
                37 za koło? czy za oba kółka z wyważeniem i przełożeniem opony?
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Za oba koła. Sam jestem zaskoczony, były robione bardzo delikatnie, bez łomów itp. Dodatkowe nakładki na maszynkę, tak żeby chwyciła obręcz 21' i poszło,
                  Ostatnio edytowany przez Kaytec; 460.

                  Komentarz


                    #10
                    No kur.a a u nas w wawie i okolicach za zdjęcie przełożenie i wyważenie krzyczą 50zł od koła, w okolicach Dęblina też bo tylko jeden z wulkanizatorów ma przystawke do wyważania kół motocyklowych. Jak ja lubię konkurencję
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Wyważanie (okolica Warszawy) - 40zł/szt zmiana "dętkowca" z wyważeniem - przy większych partiach (wożę 4-6 kół na raz) dostają rabat 25%. Oczywiście de/montaż kół we własnym zakresie.
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        Popatrzyłem na moje przednie koło ma bardzo ciekawe wyważenie to są dwie ołowiane tulejki nacięte po długości i zaciśnięte na szprychach że ja tego wcześniej nie widziałem. Myślałem że wyważenie kół do motocykla jest tylko na ciężarkach klejonych.

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                          Popatrzyłem na moje przednie koło ma bardzo ciekawe wyważenie to są dwie ołowiane tulejki nacięte po długości i zaciśnięte na szprychach że ja tego wcześniej nie widziałem. Myślałem że wyważenie kół do motocykla jest tylko na ciężarkach klejonych.
                          Ciężarki ołowiane do tej pory też zakładają ale już coraz rzadziej, ja wolę naklejane, szybko i po sprawie a klej po nich też się zmywa odpowiednimi płynami oczywiście.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            Hej,
                            zrobiłem grubsze przemeblowanie w temacie.
                            Posty o oponach poleciały tutaj:

                            O kosztach utrzymania tu:http://xtzclub.pl/threads/2036-Koszt...bby-wydzielone
                            A wątki o okolicach Dobrego Miasta, Olsztyna i króćcach gaźnikowych wymoderowałem, bo nie bardzo to pasowało do czegokolwiek.
                            Sorry za zalew raportów o edycji - musiałem podzielić niektóre posty inne połączyć albo edytować, aby zachować sens wypowiedzi.

                            pozdrawiam, Adam
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              Hej, Kaytec jak zmieniałeś opony to czy widziałeś dętki, w jakim stanie były, czy jak montowane były opony to talkowali ci wszystko bo wybieram się na dniach do Walesiaka na zmianę opon i zastanawiam się czy nie wymienić dętek na nowe. W jakimś temacie ktoś pisał że powinno się je wymieniać razem z oponami a moje stare mają 6 lat.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X