Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łożyska i uszczelniacze koła tylnego - dane techniczne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    Witam,
    Mam kilka pytań do osób, które mają o tym pojęcie. Posypały mi się łożyska i narobiły szkód: czy Waszym zdaniem to się jeszcze nada, czy powinienem kupić inne koło?
    1.jpg
    Nie wiem czy jak kupię nową tulejkę to wystarczy...
    Stara tulejka wygląda tak (domyślam się, że jest już złomem)
    2.jpg

    Jeszcze jedno czy przy składaniu tulejek i łożysk używa się jakiegoś smaru?

    Komentarz


      #62
      manuale podają smar litowy do składania wszystkiego, tuleje albo oryginał yamaha albo ślusarz + nawęglanie + hartowanie
      ostatnio przerabiałem podobne tematy przy okazji wymiany wahacza

      Komentarz


        #63
        Kedar dzięki za informację.
        Mam jeszcze pytanie: piasta wygląda jakby była przeorana? nie będzie to niszczyć nowej tulejki?

        - - - Zaktualizowano - - -

        Tu wyraźnie widać rowki - nie znam się, ale wydaje mi się, że nie powinno ich być...
        4.jpg

        Komentarz


          #64
          Te rowki to olej, jeśli łożyska wchodzą z lekkim wciskiem to spokojnie możesz montować, tulejkę zmierz czy trzyma wymiar na długość, ona tam nic innego nie robi tylko trzyma dystans między łożyskami.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #65
            marcinjunak ma rację, źle popatrzyłem na schemat
            długość tulejki powinna być gdzieś w manualu.

            Komentarz


              #66
              Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - jeśli tulejka ze zdjęcia jest odpowiedniej długości to wsadzić ją z powrotem?
              Dzięki wielkie za pomoc

              Komentarz


                #67
                Obawiam się, że manual w japończykach nie podaje takich informacji jak długości tulejek.
                Rowki zrobiły kulki, które wyleciały z łożyska i pracowały pomiędzy tulejką a piastą. Popatrz czy zostało tam odpowiednio dużo materiału, żeby Ci to nie strzeliło pod większym obciążeniem. IMO nie powinien być to problem, ale upewnić się warto.
                Sprawdź też czy łożysko w gnieździe siedzi ciasno, bo samo gniazdo też mogło przy okazji dostać.
                Łożysk, jeśli są dwustronnie kryte (2RS), nie trzeba smarować. Ja daję trochę smaru na samą ośkę (bo jak zardzewieje to jest niefajnie) i na wargi simmeringów.
                sigpic

                Komentarz


                  #68
                  Zamieszczone przez paskuda Zobacz posta
                  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - jeśli tulejka ze zdjęcia jest odpowiedniej długości to wsadzić ją z powrotem?
                  Dzięki wielkie za pomoc
                  Dokładnie, słuszny wniosek, jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości myślę że moja i fx'a wypowiedź wszystko wyjaśniają.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #69
                    To już prawie wszystko wiem tylko nie mam pewności czy simmeringi, o których napisał fxrider = uszczelniacze

                    Komentarz


                      #70
                      Simmering to uszczelniacz. Ale nie każdy uszczelniacz to simmering
                      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                      Komentarz


                        #71
                        Dzięki wszystkim za pomoc, czekam na tulejki, składam koło i jazda

                        Komentarz


                          #72
                          Cześć
                          ,ciężko kupić łożyska z Koyo ale dostałem maila z firmy:http://www.stozek.pl/oferta.php
                          i zaoferowali mi firmę NSK pytanie czy zna ktoś tą firmę żywotność i jak się to ma do Koyo?

                          63/22 2RS NSK Japan cena netto 44,00 PLN
                          6303 C3 NACHI Japan cena netto 12,38 PLN
                          6203 C3 NACHI Japan cena netto 11,00 PLN

                          z góry dzięki
                          pozdrawiam
                          DB

                          Komentarz


                            #73
                            Myślę, że nikt raczej nie analizował trwałości łożysk w zależności od firmy. W większości przypadków robi się to raz (jeśli w ogóle) przez cały okres posiadania danego moto i zapomina o temacie.
                            Jeśli to nie jest chińskie tylko japońskie to bym wsadzał i nie kombinował nadmiernie.
                            sigpic

                            Komentarz


                              #74
                              Nachi to podobno Hiszpania, ale ja tam zawsze wkładam SKF i wszystko hula, dla handlarzyny to zawsze będzie dobre łożysko bo tanio kupił i drożej może sprzedać.
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz


                                #75
                                Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                                Myślę, że nikt raczej nie analizował trwałości łożysk w zależności od firmy. W większości przypadków robi się to raz (jeśli w ogóle) przez cały okres posiadania danego moto i zapomina o temacie.
                                Jeśli to nie jest chińskie tylko japońskie to bym wsadzał i nie kombinował nadmiernie.
                                Zgadza się



                                Nachi, NSK, FŁT, SKF, NSK, SNR, FAG, INA, Timken.... te łożyska w zupełności wystarczą do kół naszych ST, będą dobre też do kół Hajki, XX, GTR, XJR, XTZ1200, 1200GS, 1099 itd.

                                Nie zapominajcie, że Chińczycy, Indyjczycy (chodzi o Indie ) czy podobne kraje posiadają na swoim terytorium oddziały fabryk produkujących łożyska. Ale nie ma co się cykać, wyroby z Azji są coraz lepszej jakości, kończą się powoli czasy gównolitu
                                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X