Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O co qra chodzi? (Oznaczenia na ramie i silniku)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] O co qra chodzi? (Oznaczenia na ramie i silniku)

    witam

    tak sobie pomalutku rozkręcam Tereskę, tu śrubka, tam nakrętka, czasem nie wiadomo co do czego, i tak mijają zimowe wieczory.
    Podczas dobierania się do zaworów zauważyłem pewną rozbieżność w oznaczeniach na silniku i skrzyni biegów. Na bloku silnika mam oznaczenie 3LD
    natomiast na skrzyni biegów i na ramie 3TD
    czy ktoś ma na to jakieś sensowne wytłumaczenie?

    poniżej zdjęcia
    DSC_1053.jpg DSC_1044.jpg DSC_1052.jpg

    #2
    Według mnie coś w silniku było wymieniane albo blok albo skrzynia.O ile różne numery silnika i ramy były w fabrycznie nowych motocyklach szczególnie z końcówki produkcji to z takim czymś się nie spotkałem
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Masz wersję szwajcarską dlatego jest 3TD a blok silnika jest standardowy dla wszystkich wersji dlatego ma numer katalogowy 3LD
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        E tam, wy to macie cienko namieszane, u mnie w dowodzie jest 750, a normalnie mam małą tenere. Numer ramy się zgadza.

        Komentarz


          #5
          Jest dokładnie tak jak Marcin pisze. Numer 3TD xxxxxxx na "skrzyni" to numer silnika a nie skrzyni biegów. Jest to zresztą jeden odlew z częścią oznaczoną 3LD i razem tworzą blok silnika (kartery).
          3LD to nazwa kodowa modelu 750 i zazwyczaj taki właśnie jest początek numeru ramy, ale na szwajcarię była wersja specjalna, którą oznaczono właśnie 3TD. Elementy specyficzne dla danego wariantu modelu mogą być oznaczone właśnie 3TD zamiast standardowo 3LD - sprawdź na króćcach bo to może być najistotniejsze (szwajcar ma mniejszą średnicę w środku).
          Często jest tak, że jeśli jakaś część wcześniej debiutowała w jednym modelu i została "odziedziczona" do kolejnego to nadal występuje pod starym numerem katalogowym - dlatego w TDM niektóre elementy są sygnowane 3LD.

          pzdr, Adam

          p.S. Co do rzeźb w dowodach to u mnie prawie zawsze jakieÅ› dziwne kwiatki są. Pomijam wpisywanie oznaczenia kodowego (3LD właśnie n.p.) jako nazwy modelu, bo to niemal standart. W aktualnym KTMie mam model i pojemność która się nie zgadza ze stanem faktycznym. Najlepszy numer miałem z ostatnią ST, którą PZU potraktowało jako motorower
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Ja w ubezpieczeniu mam Yamaha XTZ 250 ;p

            Komentarz

            Pracuję...
            X