Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie handbary..

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jakie handbary..

    Jak w temacie szukam handbarów które bedą pasować do ST na orginalną kierownicę. Myslałem o Acerbisach Hand Brush ale ktoś na forum miał problem z montażem.http://allegro.pl/handbary-acerbis-h...403232458.html
    http://allegro.pl/promocja-oslony-dl...403849439.html,

    #2
    ja się właśnie męczę z montażem acerbisów, ale kiery oryginalnej nie mam, przeszkadza zbiornik płynu hamulcowego
    dirtier, happier

    www.facebook.com/dalekadroga

    Komentarz


      #3
      Od razu powiem: nie kupuj handbarów z gównolitu wyprodukowanego w ChRL czy podobnych krajach. Ten gównolit pęka na części z ostrymi krawędziami

      Polecam Rally Brush - jeżdzą z takimi w Dakarze i podobnych rajdach (od wielu lat), czyli są ok. Dodatkowo dokup spojlery lub lotki - różnie to nazywaja. Kosztuja ok. 60 zÅ‚. Ja mam pełen komplet i sobie chwalę.
      Chwalą na forach również Rally Pro - z rdzeniem aluminiowym (cena ok. 320 zł).
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Tak myslałem, że trzeba będzie wybrać z górnej półki. A spasowanie będzie bez problemu czy trzeba kombinować?(wyginać, skracać klamkę itp).

        Komentarz


          #5
          Jeden kolega z forum nie mógł założyć tych handbarów, ale ja nie wiem dlaczego....

          W kierownice wtykasz śrubę z walcem. Walec jest przeciety pod ostrym kątem w poprzek. Skręcajac obie częsci powodujesz, że jedna część na drugą zachodzi, "zwiększają" swoja srednicę i blokują się. A druga część handbaru? Poradzisz sobie

          Klamki ponacinaj lekko - jak w crossach, by w razie "W" nie polecała klamka z mocowaniem/pompą a jedynie jej kawałek. Pompę przesuń bardziej do środka kiery, tak samo sprzegło. Pompy i mocowania sprzęgła nie skręcaj z całej siły, a jedynie z lekkim oporem, gdyz w razie wywrotki przesuną się na kierownicy i nie popękają.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Dzięki za info zakładam RALLY BRUSH

            Komentarz


              #7
              To teraz pytanie natury filozoficznej.
              Jeśli założymy sobie handbary, te z aluminiową ochroną (nie zwykłe listki), to co w przypadku przekoziołkowania przez kierownicę?
              Łamiemy nadgarstki?
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #8
                tylko palce
                dirtier, happier

                www.facebook.com/dalekadroga

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
                  To teraz pytanie natury filozoficznej.
                  Jeśli założymy sobie handbary, te z aluminiową ochroną (nie zwykłe listki), to co w przypadku przekoziołkowania przez kierownicę?
                  Łamiemy nadgarstki?
                  Dokładnie, jak ręka ci wpdnie między kierę a takie aluminium to po łapie niestety.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                    Dokładnie, jak ręka ci wpdnie między kierę a takie aluminium to po łapie niestety.
                    Szlag, jak nie urok, to sraczka
                    Ale chyba lepiej mieć złamaną klamkę i cały nadgarstek, niż całą klamkę i złamany nadgarstek.
                    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                    Komentarz


                      #11
                      Jezeli chodzi o wyglad to mi sie te podobaja http://picasaweb.google.com/mxwulkan...74785280982642
                      Cenowo tez nie żle 119 zł
                      Jezeli chodzi o bezpieczeństwo.najpraktyczniejsze chyba są oryginaly,

                      Komentarz


                        #12
                        Ja kiedyś miałem problem z Hand Brush, bo musiałem je wycinać pod pompę, ale owa pompa nie była seryjna. Większym problemem może być włażenie w szybę na maksymalnie skręconej kierownicy - sprawdź lepiej ile masz luzu.
                        W XLi miałem coś takiego:

                        jedna z tańszych chińszczyzn, ale szybko się zwróciła - uratowała mi wyjazd (akcja: http://picasaweb.google.com/szimmi82...30147044742738 i następne, handbary po na fotkach #73 i #74).
                        Trzeba je tylko na loctite poskręcać, bo ma tendencje do luzowania śrub (ale jak na razie u mnie wszystkie handbary z alu listwą tak mają).
                        Handbary (i klamki) ustawiam raczej nisko, tak, że w razie akcji nie zahaczam o nie ręką (nie zdarzyło mi się jeszcze).
                        Jakby ktoś był zainteresowany to sprzedaje aktualnie złotą kierownicę 28,6mm (fatbar) z adapterami pod 22 i handbarami z listwą (w niezłym stanie) - tylko kpl., cena 300zł z przesyłką - szczegóły na PW.

                        pozdrawiam, Adam
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Mam pytko, jeżeli te handbary kosztują prawię 200zł http://allegro.pl/gpmoto-handbary-wz...388158075.html ,a te wyglądają identycznie http://allegro.pl/handbary-z-alumini...403849485.html, a kosztują prawie dwa razy mnie. To jak myślicie jest jakaś różnica między nimi w jakości ? Bo są praktycznie jak z jednej formy, jak ksero . Pytam się bo ostatnio mi się jeden handbar jeszcze bardziej poruszył i niedługo to mi same rdzenie zostaną

                          Pozdrawiam Andrzej.
                          .

                          Komentarz


                            #14
                            Dużo wyrobów to podróbki. Wyglądają prawie identycznie, ale nie posiadają cech poprzednika.
                            Szukam kierownicy Renthala, która kosztuje w oryginale 200 zł. Znalazłem też kilka niby renthali za połowę kasy - podróki robione pewnie ze starych klamek czy łyżek. Wygląd bardzo zachęcający.
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #15
                              Czyli może wyglądać identycznie, jak dwie krople wody. Ale wszystko wyjdzie przy pierwszym upadku, lub czymś takim ? Można z twojej wypowiedzi LukaSS iż te tańsze są mogą być robione z gorszego plastiku i jak się połamią mogą mieć ostre krawędzie jak brzytwa itp. Dobrze to rozumiem ?
                              .

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X