Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Krótsze i dłuższe dogbones- rozeznanie tematu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Szerokość podobna do oryg? Bo na zdh wydają się wąskie... Może złudzenie przez to, że są dłuższe? Jaki został użyty materiał? ST52 czy coś innego?
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
      Szerokość podobna do oryg? Bo na zdh wydają się wąskie... Może złudzenie przez to, że są dłuższe? Jaki został użyty materiał? ST52 czy coś innego?
      Są minimalnie węższe, co do materiału to dam znać po świętach. Jutro zrobię fotki do porównania oryginały i nowych, i podam różnice w cm.

      Komentarz


        #18
        Oki. Ja bym potrzebował szerokość jak oryg, wypełnione w środku tak jak Ty masz, ale otwory żeby były o 1cm bliżej siebie I ewentualnie drugi komplet o 2 cm bliżej siebie- wtedy coś na żywca u siebie bym dopasował co lepsze
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #19
          Brzoza o ile obnizyles swoj motocykl? Tez bym chcial obnizyc. Mam ok. 176cm wzrostu. Interesuja mnie koszta.

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez Kowal Zobacz posta
            Brzoza o ile obnizyles swoj motocykl? Tez bym chcial obnizyc. Mam ok. 176cm wzrostu. Interesuja mnie koszta.
            Szczerze to nie wiem ale sprawdzę, szybciej jak siedziałem na moto to dwiema stopami praktycznie na placach trzymałem moto, a teraz normalnie mam nogi i jeszcze delikatnie ugięte w kolanach. ( w tym że mam z siedzenia trochę gąbki wycięte )

            Komentarz


              #21
              Nie ukrywam że i dla mnie sprawa jest godna zainteresowania, bo też ma 176cm i słabo dotykam podłoża, zwłaszcza lewym, poharatanym kulasem.
              O ile dłuższe dog bonsy dałeś?
              Z tym że mnie bardziej od kosztów interesują sprawy bezpieczeństwa! Czyli z czego jest to wykonane i czy istnieje ryzyko, że w przypadku trefnego materiału coś się rozjedzie w trakcie jazdy. No i czym grozi ew. pęknięcie dog bonesa?
              Fxrider, LukaSS, może coś podpowiecie?
              Ostatnio edytowany przez cochise; 18.
              ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

              Komentarz


                #22
                Zakładając, że szlag trafi obydwa jednocześnie to prawdopodobnie tył siądzie tak, że koło wejdzie w błotnik, chyba, że wahacz zakleszczy się na amorku(nie pamiętam jak tam jest z miejscem już dokładnie).
                Ja bym nie panikował - zrobić to porządnie i jeździć.
                sigpic

                Komentarz


                  #23
                  Tez tak mysle. Oryginalny jest wyciety w srodku, a ten, jak bedzie pelny, to jeszcze go, to wzmocni.

                  Komentarz


                    #24
                    coś nowego w temacie dorabiania dog-bonesów?
                    ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                    Komentarz


                      #25
                      Witam, zrobienie dog-bonsów będzie mnie kosztować 65-70zł. Blacha wycinana laserem.

                      Komentarz


                        #26
                        Jeśli ktoś byłby chętny na obniżenie albo podwyższenie moto to dajcie znać do Piątku bo będę u gościa i nie wiem ile mam sztuk zamówić.

                        Komentarz


                          #27
                          Brzoza, zrób zbiorowe zamówienie i daj więcej czasu, nie każdy wchodzi codziennie na forum
                          Przy okazji napisz o ile krótsze/dłuższe są dorabiane płaskowniki od oryginałów i może choć "na oko" ile podniesie się lub obniży motocykl.

                          Proponuję zrobienie ich o szerokości oryginałów, z tego względu, że przy otworze pod śrube, zwiększa się przekrój niebezpieczny (w końcu działają tam potężne siły).
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #28
                            Dzięki LukaSS, ok to czekam do 10-15 Maja dłużej nie moge czekać bo już Cochise zamówił a ja potrzebuje gmoli ( może jak będzie więcej sztuk to będzie taniej w tym że jeszcze robię gmole ) , co do długości itp. to dam znać późnym wieczorem muszę wszystko pomierzyć Będą takie jak w oryginalne, moje były robione na już że tak powiem.

                            Na tą chwilę dogbonsy biorą:
                            - Cochise (obniżenie)
                            -
                            Ostatnio edytowany przez Brzoza; 67.

                            Komentarz


                              #29
                              Po mojej XTZ zostały mi się dog bonesy do obniżenia moto o jakieś 3-4 cm. Są wykonane ze specjalnej blachy nierdzewnej, dorabiał mi je kolega Brzoza. Są używane, na mojej XTZ zdążyły przejechań tylko na Zlot i z powrotem, czyli jakieś 160km.
                              Sprzedam je za tyle ile dałem czyli 60 PLN, przesyłka gratis.
                              Montaż banalnie prosty - wymaga 1 klucza (chyba 22), młotka, podstawki lub centralki i 10 minut czasu
                              Załączone pliki
                              ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                              Komentarz


                                #30
                                Odkopie troche temat. Potrzebuje lekko obnizyc ST. I teraz pytanie: szybciej i sprawniej to dogbones - ma ktos moze do sprzedania takowe? Albo od kogo na allegro - ebayu kupowac? Czy wszystkie maja jedna dlugosc?

                                Znalazlem cos takiego:



                                Beda pasowaly?

                                Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam,

                                Kamyk
                                ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X