Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Krótsze i dłuższe dogbones- rozeznanie tematu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    Zamieszczone przez PiNO Zobacz posta
    Panowie mili :-) - właśnie się zastanawiam nad tym patentem i nasuwa mi się pytanie. Wszystko ładnie pięknie obniżamy/podwyższamy ale tylko tyłek, co z przodem przy takiej operacji ?? Jak to się ma do trakcji (zmiana samego tyłu) ??
    Zamieszczone przez PiNO Zobacz posta
    No tak myślałem że przód będzie "górował" i pasuje go wtedy analogicznie wpuścić - 2 z tyłu 2 z przodu góra/dół - czy regulacja przodu obniżenie o 2 cm to skomplikowana sprawa czy można to samemu w garażu zrobić (sugestie i podpowiedzi mile widziane) ? na widelcu przednim regulacja jakaś jest ale wydaje mi się, a raczej pewny jestem że to o siłę odbicia chodzi.
    Podwyższenie / obniżenie tyłu wpływa oczywiście na nieznaczną zmianę geometrii. Przód można obniżyć poprzez wpuszczenie lag w półki i jest to prosta operacja. Poluzować śruby w półkach i przesunąć lagi w górę. Ja zazwyczaj najpierw je wycieram do czysta i pryskam sprayem silikonowym. Wówczas lekko się przesuwają.
    Podwyższyć możesz takim patentem jak na FAT proponują. Podobno się sprawdza. Ewentualnie wykorzystać tuleje wkładane pod korek. Zmienia się napięcie wstępne sprężyny, moto jest wyżej, ale ma twardszy przód. Tak samo działają korki z pokrętłem w lagach. Nie zmieniają do i odbicia, a właśnie zmieniają napięcie sprężyny.
    Ja ma właśnie tak rozwiązane u siebie. Tył o 4cm w górę i w lagach 20mm dystans z ertalonu. Moto się wyrównało i nie ma wrażenia jakby "nurkował". Twardszy przód powoduje dużo lepszą trakcję w terenie, w szczególności na piach, błocie.

    DSC_5070.jpg

    Komentarz


      #62
      Czy ma ktoś może jeszcze dłuższe Dogbonesy?

      Komentarz


        #63
        Jaka jest oryginalna Długość dogbonsu

        Komentarz


          #64
          Wymiar całości to musiałbym sprawdzić ale między środkami otworów jest 109mm.
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #65
            Czy można zamówić podwyższające o 40 milimetrów

            - - - Zaktualizowano - - -

            Czy można zamówić podwyższające o 40 milimetrów

            Komentarz


              #66
              Odkopuje stary temat. Drażni mnie jazda w mieście i koleiny które powodują że nie mogę stać stabilnie na skrzyżowaniu. O ile muszą być dłuższe Dogbonesy by obniżyć Tereskę o 20mm, tyle potrzebuję , max 30mm. Ktoś ma tak obniżoną ? Oryginały teraz mam 110mm długości.

              Komentarz


                #67

                Tylko w drugą stronę...
                Może wpuszczenie lag wystarczy?

                Komentarz


                  #68
                  Przód ok, ale tył za wysoko. I teraz bym opuścił te 20-30mm co by bez spinki na skrzyżowaniach postoje robić. Wczoraj w lekkim offie też by się zdało ciut niżej kanapę mieć. Nie wiem jak załadowana wyjazdowo Tereska będzie stać, ale na pusto nie czuje się pewnie. Rok się męczę i ........czas na zmiany. Kanapę mam już obniżoną. .......natura co innego stwierdziła że mnie wyposaży. Do tej pory zastanawiam się w co

                  Komentarz


                    #69
                    Sprawdzone organoleptycznie, pod nadzorem naukowca z NASA . Kość dłuższa od oryginału o 10mm obniża moto o 27-28mm. Rozsypały się łożyska igiełkowe podczas wymiany kości. Do kupienia w sklepach czy only serwis Yamahy za zyliony ?

                    Komentarz


                      #70
                      Które? Niemal wszystkie łożyska masz dobrane w zamiennikach w moim wątku.

                      Wszystkie: http://www.xtzclub.pl/threads/14561-...l=1#post188507
                      Ostatnio edytowany przez Lis; 4923. Powód: Link

                      Komentarz


                        #71
                        Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                        Które? Niemal wszystkie łożyska masz dobrane w zamiennikach w moim wątku.
                        O widzisz, zapomniałem.

                        Komentarz


                          #72
                          Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                          Kość dłuższa od oryginału o 10mm obniża moto o 27-28mm.
                          A nie mówiłem?

                          Komentarz


                            #73
                            Zamieszczone przez Lis Zobacz posta

                            Miałem sprawdzić to sprawdziłem. Ale koleżka czelendż robi lepszy, chce o 50mm obniżyć. .....coś chyba z Junakiem ustalają ale jak znam życie to nasz forumowy ortodoks może nie być przekonany o słusznosci tego zabiegu.

                            Komentarz


                              #74
                              Będzie jak harley. Pogorszy pracę przedniego zawieszenia i przestanie skręcać. Do tego centralką, jeśli ma, będzie haczył o krawężniki.

                              Komentarz


                                #75
                                Nie ma centralki i nie ma wyjścia jak się chce jeździć classic motocyklem a nie jednorazówką ubrany w pomarańczowe fatałaszki.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X