Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa uszczelka czy stara ?????

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Nowa uszczelka czy stara ?????

    Koledzy zaczynam robić swoja XTZ 660 zaczynam od silnika i chce zalozyc nowe uszczelniacze zrobic glowice i wymienić pierscienie, lancuch rozrzadu.czesci i uszczelki to wiadoma sprawa tylko orginal.problem moj polega na tym ze uszcz po cylinder jest w dobrym stanie ma tylko male odpryski farby i teraz nie wiem czy dac nowa czy zlozyc na stara z mala iloscia sylikonu pozdrawiam i czekam na opinie

    #2
    Kaytec robił ostatnio większy remont silnika w swojej małej Tenere zapytaj go jest z wszystkim na bieżąco.

    Komentarz


      #3
      jak do niego trafic

      Komentarz


        #4
        Odpuść sobie sylikon. Polecam mase uszczelniającą Dirko http://www.ekag1.de/pdf/dm/Dichtmassen_PL_5.pdf

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez mlody Zobacz posta
          Koledzy zaczynam robić swoja XTZ 660 zaczynam od silnika i chce zalozyc nowe uszczelniacze zrobic glowice i wymienić pierscienie, lancuch rozrzadu.czesci i uszczelki to wiadoma sprawa tylko orginal.problem moj polega na tym ze uszcz po cylinder jest w dobrym stanie ma tylko male odpryski farby i teraz nie wiem czy dac nowa czy zlozyc na stara z mala iloscia sylikonu pozdrawiam i czekam na opinie
          Te "odpryski farby" to mogą być ubytki w materiale uszczelniającym nałożonym na blachę uszczelki (nie wiem jaka jest budowa tej konkretnie uszczelki, ale są takie patenty). Jeśli liczysz się z tym, że to może pociec i trzeba będzie jeszcze raz to rozbierać to możesz eksperymentować. Tylko uszczelki głowicy też są jednorazowe.

          Dirko swoją drogą to fajny wynalazek, ale mimo wszystko używam nowych uszczelek (pod cylinder nową uszczelkę lekko smarują tym preparatem).
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Uszczelkę kupisz za 20zł, pod cylindrem jest papierowa albo taka czarna nie wiem co to za materiał, moim zdaniem wymień na nową bo jak pocieknie to znów moto unieruchomione i koszty dodatkowe w sezonie zamiast jeździć.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez mlody Zobacz posta
              jak do niego trafic
              Tutaj masz wszystkie wątki rozpoczęte przez Kaytec'a:
              http://xtzclub.pl/search.php?searchid=103506
              Poczytaj, bo tak jak wspominał robkri, robił ostatnio remont i fajnie wszystko opisał.
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                Uszczelkę kupisz za 20zł, pod cylindrem jest papierowa albo taka czarna nie wiem co to za materiał, moim zdaniem wymień na nową bo jak pocieknie to znów moto unieruchomione i koszty dodatkowe w sezonie zamiast jeździć.
                uszczelka jest z cienkiej blaszki i jest pokryta cienka warstwa farby

                Komentarz


                  #9
                  ok jesli nie bawic sie w smarowanie silikonem kupic orginalna uszczelke za 84zl czy zamienik np z larsona za ok50zl

                  Komentarz


                    #10
                    Ta niby czarna farba to jest jakiś specjalny preparat uszczelniający.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #11
                      Młody zajedź do Tataserwisu tam mi 3 lata temu załatwiali pod cylinder (50zł max) tylko że mi sie wydaje że pod cylinder idzie tam papierowa a między cylinder a głowice metalowa. Jeśli chodzi o smarowanie to ja tam niczym nie smaruje, kupiłem moto niby po pseudo remoncie i poprzednik coś tam dłubał i wsadził starą uszczelkę pod głowice posmarowana czerwonym silikonem. Efekt był mianowicie taki że sylikon wydmuchało potem zaczęło dmuchać już aluminium do kanału wodnego. Jak dobrze wszystko wyczyścisz dasz nową uszczelkę to nie ma takiej siły żeby gdzieś se pociło. Jak chcesz to mogę zobaczyć czy mam tą nową uszczelkę pod cylinder bo kupowałem cały komplet i mogę ci ją odsprzedać.

                      Komentarz


                        #12
                        Nie kupuj na pewno OMP bo kolega miał problem z tą uszczelką pod cylinder w 660 (ciekło, Driko pomogło)
                        W 660 jest metalowa pod cylindrem.
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Też miałem takie dylematy, nowa stara, może zregenerować może coś innego... Fajny komplet uszczelek dostaniesz za 200 PLN, znienawidzone przez wszystkich OMP
                          Dokładny opis i fotki uszczelek znajdziesz w tym poście: http://xtzclub.pl/threads/1816-Docie...ll=1#post20788

                          Tutaj po kolei jak rozbierałem, przeczytaj sobie co nie co:
                          http://xtzclub.pl/threads/1568-Rozeb...indra-i-tłoka.
                          http://xtzclub.pl/threads/1816-Docieranie-po-szlifie.

                          Generalnie musisz ściągnąć głowicę i zobaczyć. Niestety to nie samochód że jak bierze olej to wystarczy zrobić głowice, pierścienie i przejedzie kolejne 200tyś. Tutaj głównym winowajcą jest zużywający się tłok i cylinder. Bez szlifa się nie obejdzie według mnie. Planowanie i inne pieszczoty z głowicą nie przyniosą efektu, głowica po 50tyś, po oczyszczeniu wygląda jak nówka. Ja również zastanawiałem się nad samymi pierścieniami, ale i tak miałem już wszystko rozebrane, więc dodatkowe 300PLN i zrobione na pit stop z nowym tłokiem. Zrobienie wszystkiego na pitstop to niestety prawie 2tyś mniej w portfelu, ale komfort psychiczny jest bezcenny. Jeździ się wtedy jak na nowym motocyklu.

                          Komentarz


                            #14
                            Adam faktycznie jest to metalowa dopiero dzisiaj sprawdziłem bo tam jeszcze nie zaglądałem, jak kupiłem cały zestaw athena to wykorzystałem tylko tą pod głowice a mam jeszcze dwie nowe pod cylinder. Młody jeśli chcesz to mogę odsprzedać ci całkowicie nową nierozpakowaną, jak by co to na priv
                            Ostatnio edytowany przez dch17; 24.

                            Komentarz


                              #15
                              dzieki za wszystkie informacje. dzieki dch17 za propozycje z ta uszczelka ale jak cos to raczej kupie nowa orginalna ktora kosztuje 80zl w salonie jakos nie mam przekonania do zamiennikow
                              dzieki wszystkim za opinie temat uszczelek uwazam za zamkiety kupie nowa orginalna
                              do zobaczenia gdzies na trasie pozdrawiam

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X