Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łączniki plastikowych elementów owiewek xtz660

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Łączniki plastikowych elementów owiewek xtz660

    Witam
    Zakupiłem niedawno owiewki, które muszę teraz zamontować. Zastanawiam się nad tym jakich śrub/łączników użyć do połączenia z czacha "trójkątów" przy wypełnieniu zegarów. Wszystkie pozostałe połączenia owiewek są typu plastik i metal więc nie widzę problemu. Ostatnie owiewki przed zrobieniem z nich puzzli były połączone na śrubach, na płatki śrubokręt. Obecnie chciałbym te połączenia wykonać w sposób bardziej profesjonalny i milszy dla oka. Proszę o zamieszczanie zdjęć i oznaczeń owych łączników. Spotkałem się już na forum z podobnym tematem, ale zamieszczone linki odnosiły się do aukcji na allegro, których już nie ma. Prosiłbym o linki z poza allegro, dla mnie i dla "potomnych".

    #2
    Wszelkie łaczenia plastikowych owiewek najlepiej zrobić tak jak fabryka przykazała czyli na plastikowych śrubach. Ja u siebie ze względów ekonomicznych (oryginały są drogie) skreciłem na ładne ocynkowane śróbki co nieokazało sie ekonomiczne kiedy po kolizji zamiast zerwać śruby od szyby wyrwała sie szyba z połowa czachy. ewentualna naprawa lub wymiana kosztuje o wiele wiecej niz śróbki plastikowe nawet z aso. Nie zawsze ekonomicznie wychodzi taniej. plastikowe śróbki można spotkać w sklepach modelarskich jak np:



    lub

    Komentarz


      #3
      Jak na złość nie, znalazłem takie śruby, ale w liczbie dwóch, poczekam na dostawę, mam nadzieje, że warto. Z moich obserwacji wynika, że najlepsze będą śruby 5mm. Śruby 6mm mają "łeb" wielkości 12mm, natomiast śruby 5mm około 8mm ("łeb"). Trójkąty przy wypełnieniu zegarów tolerują śruby o "łebie" maksymalnie 10mm.

      Komentarz

      Pracuję...
      X