Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łożyska ślizgowe dźwigni wahacza.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Dlatego jak ide po taką rzecz do sklepu to nie mówię do czego mi potrzebne takie rzeczy bo przeważnie otrzymywałem odpowiedź że nie ma ale do żuka np są

    Kolega tak kupował przednią lampe do drki, pan zapytał do czego to? do motocykli to my nie mamy żadnych części na to kolega to poproszę lampę od malucha

    Ja miałem podobnie jak kupowałem reflektor do junaka, nie ma i nie będzie usłyszałem, no to poproszę lampę od żuka
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #17
      Najbardziej mnie irytuje, jak sprzedawcy namolnie pytają do czego to. A do jakiego motocykla, samochodu, łódki. Zero myślenia w tych sklepach, zero kreatywności tylko czyste katalogi, jak fabryka przykazała. Nawet jak powiem, panie pokaż jakie pan masz lampy to sobie coś wybiorę i kupie. Odpowiedz: a to ja nie mam tak. Oczywiście nie we wszystkich...

      Komentarz


        #18
        Nic to oby tylko nie podnieśli cen za tuleje do cen jak w ASO. Jak wyczują biznes to kto wie może następnym razem takie tuleje będą już po 40 zł/szt.

        Komentarz


          #19
          A do czego w żuku służy ta tuleja ?
          Też się zaopatrzę w takowe.
          Zdaje się że szt 2 potrzeba ?

          Komentarz


            #20
            Od zuka, nysy, tarpana, lublina, gaza i tym podobnego dziadostwa lat przeszlych.


            Jako ze wszystko bylo wtedy podobnym zlepkiem tej samej ubogiej bazy podzespolow roznice nie sa duze.
            Tuleja a wlasciwie takie dwie trzymaja ucho resora. Czerwony element nr 5.


            24056.thumb400.jpg 5086_5697_1330592023.jpg

            Tuleja jak tuleja, kawalek gumy. Popularna jest dlatego, ze jeszcze ogolnie dopstepne i tanie. Choc tak naprawde robione jest to z byle czego.


            Potrzebujesz dwie bo masz dwie w moto. Choc nie koniecznie obie zuzywaja sie tak samo.

            Gume trzeba przyciąć, bo ma jak widać kołnierz i jest za dluga.
            Poza tym w otwór powinna być wciśnięta sztywna rurka - tulejka z tworzywa czy metalu - taka aby sruba ktora przez nia przechodzi miala wiekszy luz i mogla swobodnie sie obracac.
            Dopiero przez ta tulejkę przechodzi trzymająca to śruba z moto.
            Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

            Komentarz


              #21
              Dzięki. Przerobiłem takich sporo tylko że w terenówkach.

              Komentarz


                #22
                Odgrzewam . Zima idzie czyli trzeba by coś rozkręcić. Przed sezonem w miarę zrobiłem przegląd wszystkiego, więc zostało mi właśnie tylne zawieszenie. I teraz pytanie czy jakieś ewentualne luzy i niesprawności, wyeksploatowanie łożysk jestem w stanie wyczuć/sprawdzić mając podniesiony motór bez koła i amora ? Trochę się wyleczyłem z naprawiania niezepsutych elementów więc nie chcę tego rozkręcać niepotrzebnie.
                https://www.facebook.com/kupplungtech/

                sigpic

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez Kopruch Zobacz posta
                  Odgrzewam . I teraz pytanie czy jakieś ewentualne luzy i niesprawności, wyeksploatowanie łożysk jestem w stanie wyczuć/sprawdzić mając podniesiony motór bez koła i amora ?
                  Tak. Wszystkie.

                  Komentarz


                    #24
                    ja właśnie wymieniłem u siebie łożyska. tak na podniesionym średnio było wyczuć luzy, ale jak rozebrałem to igiełki same w połowie łożysk powypadały , nawet łożysko wachliwe od amorka miało duży luz , a na skręconym nie czułem tego. decyzja była dobra żeby wymieniać wszystko.
                    pozdro

                    Komentarz


                      #25
                      Dzieki. Dokladnie o taka odpowiedz mi chodzilo.

                      Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
                      https://www.facebook.com/kupplungtech/

                      sigpic

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X